Προς το περιεχόμενο

Καπνος απο το τροφοδοτικο!!!


papajohnnnn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το θέμα είναι πίσω απο αυτήν την σειρά Gx ποιός κατασκευάζει το συγκεκριμένο Psu..αυτό κάνει την διαφορά!

υπάχουν πολύ καλύτερα σε αυτήν την τιμή.

όχι οτι δεν έιναι καλό,αλλά υπάρχουν και καλύτερα  ;)

τα τροφοδοτικά 20αρικου δεν έπρεπε καν να κυκλοφορούν στην αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη δεν μπορω να κρινω δηλαδη απο την εταιρεια προελευσης του τροφοδοτικου?

Το ενα ειναι DEER(κινεζικο στη λιστα με dangerοus psu) και το αλλο Coolermaster.

Δεν χρειαζεται να κρινω ΟΤΑΝ το παρω την Δευτερα!

Καταλαβαινει κανεις απο το brand name!

φιλε ειναι πολλα τα λεφτα αν δεν ειναι μοντουλαρ το τροφοδοτικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο αν είναι η δεν modular το τροφοδοτικό δεν είναι κάτι που έχει να κάνει με το είναι καλο το PSU αν βγάζει σωστά ρεύμα αν αντέχει σε load αν έχε δικλείδες ασφαλειας για over voltage active PFC etc etc.

Είναι απλός μια ευκολία για εντυπωσιασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη δεν μπορω να κρινω δηλαδη απο την εταιρεια προελευσης του τροφοδοτικου?

Το ενα ειναι DEER(κινεζικο στη λιστα με dangerοus psu) και το αλλο Coolermaster.

Δεν χρειαζεται να κρινω ΟΤΑΝ το παρω την Δευτερα!

Καταλαβαινει κανεις απο το brand name!

Ναι, αλλά είναι λίγο παιδικό να το λες πριν το δοκιμάσεις. Που και να το δοκιμάσεις πάλι δεν καταλαβαίνεις, πέρα από τη συσκευασία και την όποια ποιότητα κατασκευής εξωτερικά (δεν μπορείς να το ανοίξεις). Ο χρόνος δείχνει βασικά.

 

Tο αν είναι η δεν modular το τροφοδοτικό δεν είναι κάτι που έχει να κάνει με το είναι καλο το PSU αν βγάζει σωστά ρεύμα αν αντέχει σε load αν έχε δικλείδες ασφαλειας για over voltage active PFC etc etc.

 

Είναι απλός μια ευκολία για εντυπωσιασμό.

Αν είναι modular σε διευκολύνει με το cable managment. 

Πλέον τα καλά τροφοδοτικά, έχουν όσα αναφέρεις.

 

 

Μία χαρά είναι επίσης το τροφοδοτικό που διάλεξε το παιδί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη δεν μπορω να κρινω δηλαδη απο την εταιρεια προελευσης του τροφοδοτικου?

Το ενα ειναι DEER(κινεζικο στη λιστα με dangerοus psu) και το αλλο Coolermaster.

Δεν χρειαζεται να κρινω ΟΤΑΝ το παρω την Δευτερα!

Καταλαβαινει κανεις απο το brand name!

και η cooler master ταιβανεζικη (αρα κινεζικη ) ειναι :P 

 

οτι θα ειναι καλυτερο απο το deer ειναι νομιζω αυτονοητο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια τελικα πηρα αλλο http://www.e-shop.gr/product?id=PER.664410 ητανε με εκπτωση

To CHIEFTEC CTG-750C A80 SERIES 750W

ειναι modular.

Πολυ βολικο που εχει αποσπωμενα καλωδια,ειναι πολυ ησυχο,δηλαδη ο ανεμιστηρας δεν ακουγεται.

Βεβαια ειναι λιγο πιο μικρο σε σχεση με τα υπολοιπα τροφοδοτικα που ειχα παλαιοτερα.Εχει 12cm ανεμιστηρα!

3ς μερες που το εχω,ολα ειναι μια χαρα!

Επεξ/σία από papajohnnnn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά 100€ για το συγκεκριμένο τροφοδοτικό είναι....

αν δείς εδώ [link=http://www.realhardtechx.com/index_archivos/Page873.htm][/link] το συγκεκριμένο μοντέλο το φτιάχνει η Sirtec - κινεζιά καταραμένη κατηγορίας DEER δηλαδή!

Σε αντίθεση βέβαια με κάποια καλύτερα μοντέλα της chieftec που φτιάχνει η CWT (Nitro,Turbo,Super Series)

Πάντως να δώσεις 100€ για να πάρεις psu σχεδόν ίδια κατηγορία με το DEER που έδωσες πίσω - εγώ προσωπικά δεν θα το έκανα!

 

Χίλιες φορές πήγαινε σε λύση XFX που τα φτιάχνει η Seasonic που είναι απο τις καλύτερες εταιρίες κατασκευής και με 80+ πιστοποίηση - κάτι που το modular ου πήρες δεν έχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που το διάβασες οτι η sirtec είναι μάπα;;

δηλαδή η sirtec που κατασκεύαζει τροφοδοτικά για την Lian-Li/ocz/thermaltake/chiftec είναι μάπα.

είναι απο τις καλύτερες σε πληροφορώ φίλε.

ότι το αγόρασε ακριβά ναι συμφωνώ

αλλά δεν παει καθόλου πίσω. :-)

το συγκεκριμένο έχει 85% Efficiency

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι καλο φιλε το chieftec μεινε μακρια  καλυτερα γυρνα στο coolermaster πιο εμπιστοσυνης ειναι,  ειχα ενα chieftec 650w δεν ειναι οτι δεν δουλευε σωστα και δεν εδινε σωστες τασεις αλλα εκτος απο αυτο με εκαψε μνημη και με χαλασε και τον δισκο,  και ενα αλλο που ειχε ενας αλλος παλι chieftec 750w  καηκε και αλλαξαν και οι τασεις παλι καλα που δεν του εκαψε την μητρικη

 

 

μεινε μακρια αν μπωρεις ακυρωσε και την παραγγελια, δεν εχει δυκλιδες προστασιας, αυτη η μαρκα και να εχει ομως δεν πιανουνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά 100€ για το συγκεκριμένο τροφοδοτικό είναι....

αν δείς εδώ [link=http://www.realhardtechx.com/index_archivos/Page873.htm][/link] το συγκεκριμένο μοντέλο το φτιάχνει η Sirtec - κινεζιά καταραμένη κατηγορίας DEER δηλαδή!

Σε αντίθεση βέβαια με κάποια καλύτερα μοντέλα της chieftec που φτιάχνει η CWT (Nitro,Turbo,Super Series)

Πάντως να δώσεις 100€ για να πάρεις psu σχεδόν ίδια κατηγορία με το DEER που έδωσες πίσω - εγώ προσωπικά δεν θα το έκανα!

 

Χίλιες φορές πήγαινε σε λύση XFX που τα φτιάχνει η Seasonic που είναι απο τις καλύτερες εταιρίες κατασκευής και με 80+ πιστοποίηση - κάτι που το modular ου πήρες δεν έχει!

 

Απο που προκυπτει οτι το συγκεκριμενο ειναι ιδιας κατηγοριας με το deer?? Επειδη πατωντας στο google Sirtec βλεπουμε ενα κατεβατο απο κινεζικα?? Σε πληροφωρω, αν δεν το ξερεις ηδη, οτι η chieftec ειναι μια απο τις πιο αξιολογιες εταιριες που υπαρχουν σε mid end. Ο κοσμος τα παρεξηγει χωρις λογο επειδη δεν ειναι corsair ή coolermaster. Το δικο μου chieftec εχει ζησει μεχρι τωρα 2 χρονια με πολυ λιωσιμο και αρκετες πτωσεις. Εκει ομως. Με φιλικο υφος παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο που προκυπτει οτι το συγκεκριμενο ειναι ιδιας κατηγοριας με το deer?? Επειδη πατωντας στο google Sirtec βλεπουμε ενα κατεβατο απο κινεζικα?? Σε πληροφωρω, αν δεν το ξερεις ηδη, οτι η chieftec ειναι μια απο τις πιο αξιολογιες εταιριες που υπαρχουν σε mid end. Ο κοσμος τα παρεξηγει χωρις λογο επειδη δεν ειναι corsair ή coolermaster. Το δικο μου chieftec εχει ζησει μεχρι τωρα 2 χρονια με πολυ λιωσιμο και αρκετες πτωσεις. Εκει ομως. Με φιλικο υφος παντα.

επιτρεψε  φιλε μου να διαφωνησω,  μπωρει να ετηχα σε χαλασμενα  αλλα και εγω νομιζα οτι ειναι μια αξιολογη μαρκα η συγκεκριμενη η chieftec αλλα δυστηχως δεν ειναι, οχι μονο δεν καηκαν τα συγκεκριμενα τροφοδοτικα αλλα δεν προστατεψαν και το συστημα καθολου μου εκαψε τοσο τις μνημες οσο και τον δισκο, και το δευτερο που ειχε ενα παιδι ευτηχως το προλαβα, θα σου αναφερω ενα παραδειγμα ας πουμε το corsair που ειχα, καηκε χωρις να καψει το παραμικρο, απλα εσβησε ο υπολογιστης, το chieftec δυστηχως δεν το εκανε αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...