Προς το περιεχόμενο

Αξιόπιστος πάροχος internet για Ηράκλειο Κρήτης; (επαναδημοσίευση)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες χαίρεται!
Επαναδημοσιεύω το "θέμα" μου, στην σωστή κατηγορία πλέον....


Θέλω την άποψη και εμπειρία σας στο ποια εταιρία να εμπιστευθώ για σταθερό και ίντερνετ στο σπίτι...

Ηράκλειο Κρήτη και συγκεκριμένα Μεσαμπελιές...

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποια εταιρεια και να βαλεις το βασικο ειναι αποσταση απο το αστικο κεντρο και ποιοτητα χαλκου που οποια εταιρεια και να βαλεις θα ειναι το ιδιο.β.δες ποιες εταιρειες εχουν ιδιοκτητο εκει που εισαι.πχ forthnet ειναι μια καλη επιλογη.αλλα μπορει εσυ πχ να θες και iptv οποτε να θες connex η hol.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποια εταιρεια και να βαλεις το βασικο ειναι αποσταση απο το αστικο κεντρο και ποιοτητα χαλκου που οποια εταιρεια και να βαλεις θα ειναι το ιδιο.β.δες ποιες εταιρειες εχουν ιδιοκτητο εκει που εισαι.πχ forthnet ειναι μια καλη επιλογη.αλλα μπορει εσυ πχ να θες και iptv οποτε να θες connex η hol.

Σίγουρα η καλωδίωση είναι το πλέον σημαντικό και η απόσταση από τον κόμβο...

Όμως ανεξαρτήτως εάν θέλω Iptv, θεωρείς αξιόπιστη εταιρία την HOL;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα η καλωδίωση είναι το πλέον σημαντικό και η απόσταση από τον κόμβο...

Όμως ανεξαρτήτως εάν θέλω Iptv, θεωρείς αξιόπιστη εταιρία την HOL;

αν και την θεωρω σοβαρο παροχο με αρκετη πελατεια εν τουτοις δεν θα εβαζα για 2 λογους.ο ενας που θεωρω και πιο σημαντικος ειναι οτι δινει 11 margin που το θεωρω απλα τραγικο και ο δευτερος λογος που εμενα δεν με ενδιαφερει αλλα αλλους τους νοιαζει οτι δεν δινει fast path για gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ σημαντικό για gamers το fastpath, αν παίζεις παιχνίδια είναι λόγος απόρριψης, και για το 11αρι θα συμφωνήσω με poulino, αν είσαι από τους τυχερούς που έχουν καλή γραμμή είναι κρίμα να χαραμίζεται με τόσο μεγάλο νούμερο. Κι εγώ θα πρότεινα forthnet λόγω τιμών κυρίως. Για ζητήματα αξιοπιστίας νομίζω ότι δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές, πλην εξαιρέσεων που θα γράψουν ότι συνέχεια έχουν προβλήματα ή όλα πάνε πάντα ρολόι

 

α, edit, το 6 snr m. στη forthnet θα σου δώσει λίγη ταχύτητα, αν η γραμμή σου είναι καλή. Έχουμε γίνει ψείρες με την ταχύτητα αλλά όσο πιο πολύ. τόσο πιο καλά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ σημαντικό για gamers το fastpath, αν παίζεις παιχνίδια είναι λόγος απόρριψης, και για το 11αρι θα συμφωνήσω με poulino, αν είσαι από τους τυχερούς που έχουν καλή γραμμή είναι κρίμα να χαραμίζεται με τόσο μεγάλο νούμερο. Κι εγώ θα πρότεινα forthnet λόγω τιμών κυρίως. Για ζητήματα αξιοπιστίας νομίζω ότι δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές, πλην εξαιρέσεων που θα γράψουν ότι συνέχεια έχουν προβλήματα ή όλα πάνε πάντα ρολόι

 

α, edit, το 6 snr m. στη forthnet θα σου δώσει λίγη ταχύτητα, αν η γραμμή σου είναι καλή. Έχουμε γίνει ψείρες με την ταχύτητα αλλά όσο πιο πολύ. τόσο πιο καλά :)

Τις λεπτομέρειες αυτές, margin και snr που μπορώ να τις βλέπω;

Στις ρυθμίσεις-πληροφορίες του router ή κάπου αλλού;

 

και αν κατάλαβα καλά, όσο πιο μικρές οι τιμές τους τόσο το καλύτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις λεπτομέρειες αυτές, margin και snr που μπορώ να τις βλέπω;

Στις ρυθμίσεις-πληροφορίες του router ή κάπου αλλού;

 

και αν κατάλαβα καλά, όσο πιο μικρές οι τιμές τους τόσο το καλύτερο;

ναι μεσα απο το ρουτερ.attenuation οσο μικροτερο τοσο το καλυτερο.margin επειδη εχεις 24 αρα δεν μπορω να σου πω οσο πιο μεγαλο τοσο πιο καλα γιατι οσο πιο μεγαλο τοσο πιο χαμηλα συγχρονιζεις.το παν ειναι να ειναι σταθερο.το ποσο θα ειναι το κανονιζει ο Provider σου.

 

πολύ σημαντικό για gamers το fastpath, αν παίζεις παιχνίδια είναι λόγος απόρριψης, και για το 11αρι θα συμφωνήσω με poulino, αν είσαι από τους τυχερούς που έχουν καλή γραμμή είναι κρίμα να χαραμίζεται με τόσο μεγάλο νούμερο. Κι εγώ θα πρότεινα forthnet λόγω τιμών κυρίως. Για ζητήματα αξιοπιστίας νομίζω ότι δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές, πλην εξαιρέσεων που θα γράψουν ότι συνέχεια έχουν προβλήματα ή όλα πάνε πάντα ρολόι

 

α, edit, το 6 snr m. στη forthnet θα σου δώσει λίγη ταχύτητα, αν η γραμμή σου είναι καλή. Έχουμε γίνει ψείρες με την ταχύτητα αλλά όσο πιο πολύ. τόσο πιο καλά :)

to 6 margin στην forthnet πραγματι τα σπαει.μετα νομιζω η On εχει 7αρι Profile.μου εχει πειι τεχνικος της cyta οτι και η cyta σε καλες γραμμες μπορει να βαλει 6αρι.δεν ξερω στην πραξη κατι παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις τσεκάρει τα πακέτα της Wind ;  Αν παίζουν στην περιοχή σου έχει αρκετά οικονομικά πακέτα και αξιόπιστες υπηρεσίες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει συμπαθητικές τιμές η wind. πρόσεξε τα αστεράκια για κόστη ενεργοποίησης, είναι διαφορετική για νέα γραμμή, όπως σε όλους, ψάχνε το. αν χρησιμοποιείς το σταθερό βεβαια, βάλε forthnet ξεκάθαρα, μεγάλη οικονομία, κάνε υπολογισμό για τον τελικό λογαριασμό που θα σου έρχεται όχι μόνο τα πάγια, στις διάφορες εταιρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...