Προς το περιεχόμενο

H Nokia ανακοινώνει το Lumia 928 για την Αμερικανική αγορά


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μιλάμε για το πιο γρήγορο, smooth & unique λογισμικό και γράφετε στο θέμα την λέξη Android, που η συνώνυμη της είναι lag, crash και restart? Σας παρακαλώ.

Sent from my Windows Phone 8S by HTC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αμαν πια με το android...είναι τα ms windows των desktop για κινητά.  Είναι καλό για τους καταναλωτές και για το μέλλον των κινητών να μην πάμε σε επανάληψη της κόντρας mac/windows αλλά να πλασαριστεί ένα τρίτο σύστημα. Αν δεν τα καταφέρουν τα windows (που μέχρι στιγμής ΔΕΝ), τότε κανείς δεν θα τα καταφέρει.(το firefox OS και τα άλλα Linux θα είναι σαν το Linux στα pc με μικρό ποσοστό της αγοράς για χομπίστες περισσότερο). 

 

 Η Nokia κάνει καλή δουλειά αλλά χρειάζεται να κάνει τα κινητά της πιο λεπτά και με λιγότερο πλαστικό. Το μπαλάκι είναι στα χέρια της Microsoft η οποία το παλεύει αλλά δεν με έχει πείσει ότι τα δίνει όλα για το νέο λειτουργικό. Χρειάζεται να επενδύσει και άλλα κεφάλαια, για να αναταράξει την αγορά τι στο διάολο τα κλωσάνε οι καρεκλοκένταυροι. Να φτιάξει μερικά αποκλειστικά apps τουλάχιστον υποτίθεται ότι είναι η μεγαλύτερη εταιρεία software στον κόσμο. 

 

Ωραίο το 928 το περιμένουμε στα 330-400 ευρώ σε λίγους μήνες έτσι όπως πάνε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη εχουν μεταπωλητικη αξια οι συσκευες android;

Ναι βρε! Μισο χρονο μετα, χανει μονο το 40% της αξιας του και ενα χρονο μετα παρακαλας να το δωσεις στο 40% της αρχικης του αξιας στην καλυτερη, μηπως και παρεις το ολοκαινουριο αλλα κατα τα αλλα ιδιο κινητο με 2 παραπανω πυρηνες και αλλη τοση ram με την ελπιδα οτι αυτο θα ειναι το κινητο που δεν θα εχει lag και τελικα θα αραξεις μαζι του 2-3 χρονια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω τι λέτε...αλλά εγώ είμαι ευχαριστημένος από τα windows phone και από τη Nokia που προσπαθούν για κάτι καλύτερο......πριν πείτε οτιδήποτε είμαι προην χρήστης Android και πραγματικά είδα τη διάφορα....και όχι το κινητό μου δε κολάει και ας έχω εξαντλήσει όλη τη μνήμη....προσωπικά θα έπαιρνα το 928

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη εχουν μεταπωλητικη αξια οι συσκευες android;

 

Αναλογος. 

 

HTC ? οχι. 

 

Sony ? οχι.

 

Samsung galaxy s3 ? καπως. 669 Αρχικη , 350 μετα απο 14 μηνες. 

 

Ομως : Νοkia 900, 620 αρχικη , 150 μετα απο 11 μηνες. 

 

Μην μιλατε θεωρητικα, παρακαλω δηλαδη. (Και δεν παει μονο για εσενα) 

Παντα υπαρχει αυτη η μεριδα κοσμου που υποστηριζει εναλακτικές προτασεις και ειναι δεκτον. 

 

Αλλα εδω μιλαμε οτι η νοκια δεν εχει ελπιδα για να ανταγωνιστει. 

 

Ναι βρε! Μισο χρονο μετα, χανει μονο το 40% της αξιας του και ενα χρονο μετα παρακαλας να το δωσεις στο 40% της αρχικης του αξιας στην καλυτερη, μηπως και παρεις το ολοκαινουριο αλλα κατα τα αλλα ιδιο κινητο με 2 παραπανω πυρηνες και αλλη τοση ram με την ελπιδα οτι αυτο θα ειναι το κινητο που δεν θα εχει lag και τελικα θα αραξεις μαζι του 2-3 χρονια...

 

Αυτο που λες δεν ισχυει πλεον, σε κανενα τηλεφωνο ανω των 250-300 ευρω που φοραει jelly bean. 

 

Και συγνωμη δηλαδη.. θα αραξεις με το νοκια 800 2-3 χρονια.. ? 

 

Τη χλαμυδια την βρισκω πιο ελκυστικη για να μεινω μαζι της 2-3 χρονια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογος. 

 

HTC ? οχι. 

 

Sony ? οχι.

 

Samsung galaxy s3 ? καπως. 669 Αρχικη , 350 μετα απο 14 μηνες. 

 

Ομως : Νοkia 900, 620 αρχικη , 150 μετα απο 11 μηνες. 

 

Μην μιλατε θεωρητικα, παρακαλω δηλαδη. (Και δεν παει μονο για εσενα) 

Παντα υπαρχει αυτη η μεριδα κοσμου που υποστηριζει εναλακτικές προτασεις και ειναι δεκτον. 

 

Αλλα εδω μιλαμε οτι η νοκια δεν εχει ελπιδα για να ανταγωνιστει. 

 

 

Αυτο που λες δεν ισχυει πλεον, σε κανενα τηλεφωνο ανω των 250-300 ευρω που φοραει jelly bean. 

 

Και συγνωμη δηλαδη.. θα αραξεις με το νοκια 800 2-3 χρονια.. ? 

 

Τη χλαμυδια την βρισκω πιο ελκυστικη για να μεινω μαζι της 2-3 χρονια. 

κοιτα το 900 το παιρνεις με 250 και οχι με 150 αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα. Εγω δεν υπονοησα οτι εχουν καποια μεγαλη μεταπωλητικη αξια και ουτε με ενδιαφερει γιατι δεν ενδιαφερομαι να δινω μεγαλα ποσα για κινητα. Και ναι φυσικα καποιος αραζει με το 800 2-3 χρονια. Ο μονος λογος αλλαγης ειναι καποιος να θελει απλα ενα καινουριο παιχνιδι κοινως να θελει να ξοδεψει τα χρηματα του. Μαλιστα θα θεωρουσα εξαιρετικα υποτιμητικο για τον εαυτο μου να μην αντεχω να εχω το ιδιο κινητο για 3 χρονια, ποσο μαλλον το lumia 800.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα το 900 το παιρνεις με 250 και οχι με 150 αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα. Εγω δεν υπονοησα οτι εχουν καποια μεγαλη μεταπωλητικη αξια και ουτε με ενδιαφερει γιατι δεν ενδιαφερομαι να δινω μεγαλα ποσα για κινητα. Και ναι φυσικα καποιος αραζει με το 800 2-3 χρονια. Ο μονος λογος αλλαγης ειναι καποιος να θελει απλα ενα καινουριο παιχνιδι κοινως να θελει να ξοδεψει χρηματα Μαλιστα θα θεωρουσα εξαιρετικα υποτιμητικο για τον εαυτο μου να μην αντεχω να εχω το ιδιο κινητο για 3 χρονια, ποσο μαλλον το lumia 800

 

Dude..  me 300 euro πλεον παιρνεις 920..  

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/mobile/nokia/155326-nokia-lumia-920-white-ολοκαίνουριο-ανταλλάσσεται-ή-πωλείται/

 

δεν νομιζω οτι υπαρχει ανθρωπος που θα παρει αυτη τη στιγμη lumia 900. και αυτη ειναι η μεγαλη η διαφορα. Θα επαιρνες Galaxy S3. 

 

Τα windows phones σε 6 μηνες μετα τη κυκλοφορια τους τα απαρχαιωνουν. και δε λεω οτι δε συμβαινει και με αλλες ασοβαρες εταιριες. (βλεπε sony καθε 4 μηνες μια νεα ναυαρχιδα).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dude..  me 300 euro πλεον παιρνεις 920..  

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/mobile/nokia/155326-nokia-lumia-920-white-ολοκαίνουριο-ανταλλάσσεται-ή-πωλείται/

 

δεν νομιζω οτι υπαρχει ανθρωπος που θα παρει αυτη τη στιγμη lumia 900. και αυτη ειναι η μεγαλη η διαφορα. Θα επαιρνες Galaxy S3. 

 

Τα windows phones σε 6 μηνες μετα τη κυκλοφορια τους τα απαρχαιωνουν. και δε λεω οτι δε συμβαινει και με αλλες ασοβαρες εταιριες. (βλεπε sony καθε 4 μηνες μια νεα ναυαρχιδα).

Δε νομιζω οτι καταλαβαινεις αυτο που λεω, ουτε επιθυμω να αναπτυξω καποια κοντρα σχετικα με το πιο εχει μεγαλυτερη μεταπωλητικη αξια. Χωρις παρεξηγησεις ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dude..  me 300 euro πλεον παιρνεις 920..  

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/mobile/nokia/155326-nokia-lumia-920-white-ολοκαίνουριο-ανταλλάσσεται-ή-πωλείται/

 

δεν νομιζω οτι υπαρχει ανθρωπος που θα παρει αυτη τη στιγμη lumia 900. και αυτη ειναι η μεγαλη η διαφορα. Θα επαιρνες Galaxy S3. 

 

Τα windows phones σε 6 μηνες μετα τη κυκλοφορια τους τα απαρχαιωνουν. και δε λεω οτι δε συμβαινει και με αλλες ασοβαρες εταιριες. (βλεπε sony καθε 4 μηνες μια νεα ναυαρχιδα).

Όλα τα κινητά εκτός απο iphone χάνουν γρήγορα την αξία τους. Αγγελίες για μεταχειρισμένα μην μου βάζεις γιατί ο καθένας το κοστολογεί διαφορετικά.

To GS3 τον πρώτο μήνα που κυκλοφόρησε έχασε πάνω απο 100ευρώ και μετά απο 5 μήνες πήγε απο τα 663 στα 452 euro. Αν αυτό το θεωρείς ισχυρή μεταπωλητική αξία για το Νο1 κινητό του android τι να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα κινητά εκτός απο iphone χάνουν γρήγορα την αξία τους. Αγγελίες για μεταχειρισμένα μην μου βάζεις γιατί ο καθένας το κοστολογεί διαφορετικά.

To GS3 τον πρώτο μήνα που κυκλοφόρησε έχασε πάνω απο 100ευρώ και μετά απο 5 μήνες πήγε απο τα 663 στα 452 euro. Αν αυτό το θεωρείς ισχυρή μεταπωλητική αξία για το Νο1 κινητό του android τι να πω.

 

To nokia 800 kai to galaxy s3 βγηκαν την ιδια περιοδο με μια μικρη χρηματικη διαφορα της ταξεως 50 ευρω. Πιο θα επαιρνες τωρα ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω Lumia 800 οπότε... :P

Δεν βγήκαν μαζί πάντως. Το 800 βγήκε τον Νοέμβριο του 2011 και το GS3 τον Μαιο του 2012. Το γεγονός επίσης ότι τα WP7 κινητά δεν θα αναβαθμιστούν σε 8 είχε σημαντική επίπτωση στην ακόμη πιο γρήγορη πτώση της τιμής τους.

 

Για όλες τις αγορές μου κοιτάω πρωτα το vfm και γενικά να μην ξεπερνάω τα 250 euro για ένα κινητό. Αυτή την στιγμή στα 178euro χαλαρά το Lumia 800 είναι vfm σε σχέση με το GS3.

 

Αν τώρα μπορούσα να δώσω 350euro θα έπερνα το Lumia 800 και το Nexus 7.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογος. 

 

HTC ? οχι. 

 

Sony ? οχι.

 

Samsung galaxy s3 ? καπως. 669 Αρχικη , 350 μετα απο 14 μηνες. 

 

Ομως : Νοkia 900, 620 αρχικη , 150 μετα απο 11 μηνες. 

 

Μην μιλατε θεωρητικα, παρακαλω δηλαδη. (Και δεν παει μονο για εσενα) 

Παντα υπαρχει αυτη η μεριδα κοσμου που υποστηριζει εναλακτικές προτασεις και ειναι δεκτον. 

 

Αλλα εδω μιλαμε οτι η νοκια δεν εχει ελπιδα για να ανταγωνιστει. 

 

 

Αυτο που λες δεν ισχυει πλεον, σε κανενα τηλεφωνο ανω των 250-300 ευρω που φοραει jelly bean. 

 

Και συγνωμη δηλαδη.. θα αραξεις με το νοκια 800 2-3 χρονια.. ? 

 

Τη χλαμυδια την βρισκω πιο ελκυστικη για να μεινω μαζι της 2-3 χρονια. 

τι έχει δηλαδή το lumia 800 για να μην αράξεις 2-3 χρόνια απο την στιγμή που το επέλεξες γιατί σου αρέσει  ?

εγώ το nexus s που είναι σχετικά κατώτερο το έχω 2 χρόνια και δεν προβλέπεται να το αλλάξω για άλλα 2-3 χρόνια γιατί με καλύπτει στα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε φορά που δημοσιεύετε μια είδηση σχετικά με NOKIA και Windows Phone γενικότερα, τα σχόλια δείχνουν ξεκάθαρα πως μεγάλο ποσοστό που σχολιάζει είναι κολλημένα μυαλά μέχρι αηδίας, κράζουν λειτουργικά δίχως να έχουν / είχαν καμοια ουσιαστική επαφή με αυτα και γενικότερα δεν εχουν την παραμικρή ιδέα για το τι γίνεται εκει εξω αυτη την στιγμη με τις συσκευές κινητής τηλεφωνίας και τα λογισμικά..... Οσο για το 800 φίλε @BaaMBaaM, ήταν τελείως άστοχο να το χρησιμοποιησεις ως παράδειγμα το συγκεκριμένο, καθώς βγήκε πριν 2 χρονιά, κι ακόμα ειναι ενα απο τα κορυφαία κινητά και vfm, ειδικά με την 7,8, και ως κάτοχος πιστεύω πως για ακόμη εναν χρόνο χαλαρά το κρατάω....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...