Προς το περιεχόμενο

Demonoid και πάλι online κάτω από νέο domain


άδικος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

 

 


Καλή φάση αν είναι όντως έτσι, αλλά ακόμα είναι νωρίς για να πηγαίνετε να κάνετε login. Hold your horses gentlemen.

Η λογικη ειναι οντως σωστη. Εαν ισχυει κατι τετοιο, suck my site specific password, d2 admins :P

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποιο είναι ρε παιδιά το site στο οποίο μπαίνετε και συνδέεστε? Δεν μπορώ να το βρω... Για κάντε ένα copy-paste την αρχική του σελίδα για να μπω κι εγώ...

http://www.d2.vu/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορέι να είχαν με κάποιο τρόπο την database. Τον κωδικό τον είχαν σε hash οπότε τι πιο εύκολο από το να σε βάλουν να κάνεις Login και να πάρουν τον κωδικό σου, από το να κάτσουν να "σπάσουν" τόσα hashes.

 

Καλά, με υποθέσεις πάμε και σε διπλανό γαλαξία ...

 

Είχαν τον κωδικό ... με κάποιο τρόπο

Είχαν το υλικό και τα στοιχεία όσων το είχαν ανεβάσει ... με κάποιο τρόπο

 

Για την ιστορία, επέλεξα ένα torrent, που είχε ανέβει πριν από 13 μήνες, το άνοιξα και ξεκίνησε η διαδικασία download με το utorrent. Σε λίγα δεύτερα εμφανίστηκαν 3 seeders με 100% και άρχισε το κατέβασμα.

Αφού το άφησα για λίγο, το σταμάτησα δεδομένου ότι είχα ήδη αυτό το υλικό.

 

Δεν γνωρίζω αν είναι το demonoid με άλλη μορφή (πραγματικό ή όχι), αλλά, απλά, καταγράφω αυτό που διαπιστώνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η λογικη ειναι οντως σωστη. Εαν ισχυει κατι τετοιο, suck my site specific password, d2 admins :P

 

 

Καλά, δεν είναι και κάτι τρελό το να χάσεις το password (εκτός και αν έχεις το ίδιο παντού :lol: - καλά να πάθεις), αλλά δεν λέει να μας πιάσουν κότσο τώρα στα γεράματα και ενώ έχουμε γλιτώσει από τόσους και τόσους Mitnicks στο παρελθόν! :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OT: Εγώ πάντως όταν είχα ενημερώσει ότι το hdbits είχε ανοίξει το registration system είχα φάει warning. Τώρα είναι και επίσιμη είδηση για αντίστοιχο torrent site... Anyway...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εξου και το "beta" θελω να πιστευω.

Οψομεθα

 

 

ειμαι σχεδος σιγουρος παντως πως δεν ειμαστε στην ιδια ip:P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ας υποθέσουμε ότι δεν είναι το πραγματικό.

Τότε, πώς έδωσε όλα τα στοιχεία της εγγραφής μου (ημερομηνία εγγραφής κλπ) όταν έβαλα username και pass;

 

Όλοι όσοι δοκίμασαν τη σύνδεσή τους, έγραψαν παραπάνω ότι τους αναγνώρισε κανονικά με τα στοιχεία εγγραφής τους. Κάπου, λοιπόν, δεν κολλάνε αυτά τα δύο.

Μπορέι να είχαν με κάποιο τρόπο την database. Τον κωδικό τον είχαν σε hash οπότε τι πιο εύκολο από το να σε βάλουν να κάνεις Login και να πάρουν τον κωδικό σου, από το να κάτσουν να "σπάσουν" τόσα hashes.

Και τι έγινε δηλαδη αν σου βρουν τον κωδικό που εμπαινες demonoid???? εχει περάσει τόσος καιρός που ακόμα και τον ιδιο κωδικό να είχες σε όλα τα online pass σου, θα τους έχεις αλλάξει...Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας το πάρουν.Το πολύ-πολύ να τρολάρουν για αντί για μένα (ξεκουράζοντάς με) σε όλα τα δικτυακά τοπία που είμαι.

Θα μου φάνε τις e-γκόμενες;Τους δανείζω και τη χούφτα μου την αριστερή,νάχει και έστημα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασα 2 φορες με λαθος κωδικο και δεν με αφηνε να μπω μετα οταν εβαλα τα σωστα στοιχεια μπηκα και μου εγραψε και απο ποτε ειμαι μελος.δεν ξερω τι παιζει θα το παρακολουθω το θεμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πιστευω πως καλο ειναι αρχικα να περιμενουμε κανα διμηνο για να δουμε τι θα γινει
οσον αφορα αυτο

Μπορέι να είχαν με κάποιο τρόπο την database. Τον κωδικό τον είχαν σε hash οπότε τι πιο εύκολο από το να σε βάλουν να κάνεις Login και να πάρουν τον κωδικό σου, από το να κάτσουν να "σπάσουν" τόσα hashes.

ενας απλος τροπος αντιμετωπισης ειναι αντι να κανετε Login με τα παλια στοιχεια
να πατησετε forgot  password και να σας στειλουν καινουριο

 

αυτο που με προβληματιζει ιδιαιτερα ειναι γιατι πηγαν και βρηκαν hosting provider στις ΗΠΑ και οχι σε καποια αλλη χωρα

αφου εκει "κυνηγουν" τους πειρατες πιο εντονα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να τον παρουν το κωδικο χεστηκα.μια random χαζομαρα ειναι.μονο το username το εχω σε μερικα αλλα μερη.θα ειναι κριμα να αποδειχτει απατη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παίδες δεν μιλάω για αυτούς που έχουν λίγη "ωριμότητα" ας το πω έτσι και χρησιμοποιούν διαφορετικό κωδικό για κάθε site. Πολλοί δεν το κάνουν αυτό. Αλλά δεν τους χαλάει να φτιάξουνε και μία wordlist με κωδικούς. Από την στιγμή που στο κανάλι τους οι ίδιοι λένε ότι δεν βρίσκονται οι παλιοί admin Από πίσω, ας προσέχουμε. Δεν κοστίζει κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...