Προς το περιεχόμενο

Demonoid και πάλι online κάτω από νέο domain


άδικος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα recover pass και μου ήρθε mail που λέει

Hello,Someone with the ip address 91.219.237.174, hopefully you, requested the password for the account ΧΧΧ changed.

Δοκίμασα να αλλάξω ip αλλά το reset mail λέει οτι έστειλα πάντα απο την παραπάνω διεύθυνση που δείχνει Ουγγαρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έκανα recover pass και μου ήρθε mail που λέει

Hello,Someone with the ip address 91.219.237.174, hopefully you, requested the password for the account ΧΧΧ changed.

Δοκίμασα να αλλάξω ip αλλά το reset mail λέει οτι έστειλα πάντα απο την παραπάνω διεύθυνση που δείχνει Ουγγαρία

Beta features...Εδωσα ενα invite σε ενα μελος του Insomnia και το μηνυμα που πηρε ειναι οτι το invite δημιουργηθηκε απο την ιδια IP με την οποια προσπαθουσε να κανει sign up και αρα δεν μπορει να προχωρησει η διαδικασια. Το οποιο φυσικα δεν ισχυει. 

Θα στρωσει φανταζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παίδες δεν μιλάω για αυτούς που έχουν λίγη "ωριμότητα" ας το πω έτσι και χρησιμοποιούν διαφορετικό κωδικό για κάθε site. Πολλοί δεν το κάνουν αυτό. Αλλά δεν τους χαλάει να φτιάξουνε και μία wordlist με κωδικούς. Από την στιγμή που στο κανάλι τους οι ίδιοι λένε ότι δεν βρίσκονται οι παλιοί admin Από πίσω, ας προσέχουμε. Δεν κοστίζει κάτι

Δηλαδη και αν παρουν τον κωδικο καποιου απο τα χιλιαδες μελη που θα συνδεθουν στο νεο site τι θα κανουν, θα μπαινουν σε καθε ιστοσελιδα να δοκιμαζουν αν ειναι σωστα; Και αν μπουν τι θα κανουν, θα μας κλεψουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Beta features...Εδωσα ενα invite σε ενα μελος του Insomnia και το μηνυμα που πηρε ειναι οτι το invite δημιουργηθηκε απο την ιδια IP με την οποια προσπαθουσε να κανει sign up και αρα δεν μπορει να προχωρησει η διαδικασια. Το οποιο φυσικα δεν ισχυει. 

Θα στρωσει φανταζομαι.

 

Για ποιό λόγο να είναι beta feature κάτι που παλιά λειτουργούσε σωστά; Πιο πολύ μοιάζει να βρήκαν τη db κάπου, ίσως και κάποια κομμάτια κώδικα, και να προσπαθούν να δημιουργήσουν προς δικό τους ώφελος κάτι που μοιάζει με το demonoid.

 

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρει κανείς ποιοί είναι από πίσω και ποιό το ώφελος τους από το να το ανοίξουν. Μπορεί να είναι κάποια κυβέρνηση που βρήκε εύκολο τρόπο να συλλέξει στοιχεία, μπορεί να είναι κάποιος που να θέλει passwords και emails, μπορεί να είναι κάποιοι που το κάνουν απ' την κ@βλα τους και μόνο.

 

Το σίγουρο είναι πως η υπόθεση... βρωμάει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον δεν έχει διαβάσει το θέμα από την αρχή, επαναλαμβάνω ότι δοκίμασα να κατεβάσω ένα file 4GB περίπου, που έχω ήδη, και είχε ανέβει πριν από 13 μήνες περίπου, εμφανίστηκαν 3 seeders με 100% και ξεκίνησε το κατέβασμα.

 

Δεν ξέρω τι "βρωμερό" μπορεί να συμβαίνει αλλά αυτή η διαδικασία μου λέει ότι ήταν σαν να κατέβαζα από το demonoid.

Βέβαια, αν και αναφέρει τα στοιχεία της εγγραφής μου, δεν δείχνει το rate που είχα, αλλά αυτό νομίζω ότι είναι μια λεπτομέρεια και αν περιμένουμε λίγο ίσως δούμε να στρώνει σιγά-σιγά, όπως λέει και ο Gi0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για ποιό λόγο να είναι beta feature κάτι που παλιά λειτουργούσε σωστά; 

 

Προφανως δεν μπορει καποιος να σου απαντησει με σιγουρια.

Και γι αυτο το λογο δεν δινεις συνδυασμο username/password/email που μπορει να συνδεθει με την πραγματικη σου ταυτοτητα, αλλά και με άλλα site που χρησιμοποιεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον δεν έχει διαβάσει το θέμα από την αρχή, επαναλαμβάνω ότι δοκίμασα να κατεβάσω ένα file 4GB περίπου, που έχω ήδη, και είχε ανέβει πριν από 13 μήνες περίπου, εμφανίστηκαν 3 seeders με 100% και ξεκίνησε το κατέβασμα.

 

Δεν ξέρω τι "βρωμερό" μπορεί να συμβαίνει αλλά αυτή η διαδικασία μου λέει ότι ήταν σαν να κατέβαζα από το demonoid.

Βέβαια, αν και αναφέρει τα στοιχεία της εγγραφής μου, δεν δείχνει το rate που είχα, αλλά αυτό νομίζω ότι είναι μια λεπτομέρεια και αν περιμένουμε λίγο ίσως δούμε να στρώνει σιγά-σιγά, όπως λέει και ο Gi0.

 

Τι οτι κατεβασες ενα αρχειο τι σημαινει; Οτι; οτι δεν εφυγαν τοσο καιρο οι seeders απο το swarm. Και; Τι σχεση εχει με το αν θελουν καποιοι να σου παρουν το pass?

 

Και οκ οποιος δεν ενδιαφερεται αν χασει το password του οκ μην μας το παιζει ιστορια. Ναι μπορει να σε κλεψουν αν εισαι χαζος. Απλα προειδοποιουμε. Τωρα οποιος θελει προσεχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα γιατί αρπάζεσαι και πήρες το θέμα προσωπικά.

 

Απευθύνθηκα σ' εσένα;

Έγραψα κάτι για κάποιο σχόλιό σου;

Πατρονάρεις το topic και δεν το κατάλαβα;

Είσαι ο μόνος που έχεις άποψη για το θέμα και μάλιστα την αποκλειστική και μόνη σωστή;

 

Έγραψα στο post #18 ότι "Δεν γνωρίζω αν είναι το demonoid με άλλη μορφή (πραγματικό ή όχι), αλλά, απλά, καταγράφω αυτό που διαπιστώνω".

 

Χαλάρωσε λίγο και διάβεζε λίγο τι γράφεις, πριν ποστάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα γιατί αρπάζεσαι και πήρες το θέμα προσωπικά.

 

Απευθύνθηκα σ' εσένα;

Έγραψα κάτι για κάποιο σχόλιό σου;

Πατρονάρεις το topic και δεν το κατάλαβα;

Είσαι ο μόνος που έχεις άποψη για το θέμα και μάλιστα την αποκλειστική και μόνη σωστή;

 

Έγραψα στο post #18 ότι "Δεν γνωρίζω αν είναι το demonoid με άλλη μορφή (πραγματικό ή όχι), αλλά, απλά, καταγράφω αυτό που διαπιστώνω".

 

Χαλάρωσε λίγο και διάβεζε λίγο τι γράφεις, πριν ποστάρεις.

 

Cool ρε δεν αρπαχτηκα. Η δευτερη "παραγραφος" δεν πηγαινε σε εσενα αλλα γενικα. Απλα δεν καταλαβα το οτι λες πως κατεβασες κανονικα, τι σχεση εχει.  peace

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...