Προς το περιεχόμενο

Αγορα και συναρμολογηση PC


ngjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια.Σκεφτομαι το καλοκαρι να παρω καινουργιο υπολογιστη γιατι ο παλιος τα εφτυσε.Προτιμησα να παρω ενα ενα τα κομματια(δεν τα πηρα ακομα)και να το συναρμολογησω μονος μ απο το να παρω εναν ετοιμο!!

Εχω κατασταλαξει σε αυτα....

Επεξεργαστης:AMD Phenom II x4 965 (AM3, 3.4GHz, Cache 8MB, Box)

Μητρικη:MSI 760 GA-P43 FX (AM3+/DDR3/760G/VGA)

DVD:Samsung DVD-RW SH-224BB Sata Black Bulk

Κουτι:Fazn Hephaestus (Black, Midi Tower)

Σκληρο δισκο:Western Digital Caviar Blue WD10EZEX 1ΤB HDD 3.5"

Ανεμιστηρακι:Turbo-X FAN 120mm Red

RAM:2x4Gb DDR3 1333MHz

Τροφοδοτικο:Turbo-X 450W Value Series (Bulk)

Ψηκτρα:Turbo-X CPU Cooler Q-001

Καρτα γραφικων:......

αλλά θελω και την αποψη σας και να μου προτεινεται και μια καλη καρτα γραφικων(μεχρι 80-100 ευρω)καθως θελω το PC για gaming πιο πολυ!!

Και επειδη δεν ειμαι σιγουρος αν και τα ειδα να μου πειτε αν η μητρικη και ο επεξεργαστης ειναι συμβατα μεταξυ τους...και αν το ανεμηστηρακι ή η ψυκτρα θελουν να ειναι και αυτα συμβατα με αυτα!!Επισης επειδη δεν ξερω τι παιζει με τα τροφοδοτικα να μ πειτε αν χρειαζεται περισσοτερα watt για τα μηχανηματα που εβαλα!!

Ευχαριστω πολυ!!

Η τιμη για ολα αυτα βγαινει 362.77 ευρω...νομιζω καλη τιμη για αυτα που εβαλα!!

 

Η πρόταση σου είναι αρκετά εντάξει για το budget σου…

Θα βάζα σίγουρα ένα SSD σκληρό δίσκο, γιατί και θα δεις μεγάλες διαφορές στις επιδόσεις στην καθημερινή χρήση και είναι και κρίμα σε καινούργιο PC να μην βάλεις SSD σκληρό

http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/ssd/Samsung-840-Series-120GB-SSD-2-5-Sata-6Gb-s-MZ-7TD120BW.htm

 

 

Για κάρτα γραφικών 

http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/vga-kartes-grafikwn/Sapphire-7770-GHZ-EDITION-1GB-11201-17-20G.htm

 

Είναι λίγο παραπάνω από τα λεφτά που θέλεις και σίγουρά με μια πιο φτηνή παίζεις άνετα τις τωρινές εκδόσεις των FIFA και PRO EVOLUTION.

Επειδή όμως έρχονται το Φθινόπωρο οι καινούργιες εκδόσεις τους  και τουλάχιστον στο RPO 2014 ξέρουμε ότι σίγουρα θα χρησιμοποιεί καινούργια και πιο απαιτητική μηχανή (την FOX ENGINE), καλύτερα να είσαι έτοιμος από τώρα παρά να τρέχεις μετά για αναβαθμίσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...