Προς το περιεχόμενο

H Sony ανακοινώνει το αδιάβροχο Xperia ZR


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νέο smartphone παρουσιάζει σήμερα η Sony και συγκεκριμένα το Xperia ZR το οποίο η εταιρεία προορίζει ακόμα και για υποβρύχιες λήψεις !!Με οθόνη 4.55 ιντσών τεχνολογίας OptiContrast, ανάλυση 720x1280 και 319ppi, το Xperia ZR είναι ένα αρκετά δυνατό smartphone αφού διαθέτει και τετραπύρηνο επεξεργαστή Snapdragon στο 1.5 GHz με 2GB RAM αλλά μόλις 8GB αποθηκευτικό χώρο. Βέβαια υπάρχει θύρα microSD η οποία επεκτείνει τον διαθέσιμο χώρο κατά 32gb.

 

Η κάμερα είναι γνωστή, από το Xperia Z κάτι που σημαίνει ότι διαθέτει τον φακό Exmor RS στα 13mp με δυνατότητα εγγραφής HDR βίντεο ενώ υπάρχει και μια δεύτερη κάμερα στο μπροστινό μέρος ανάλυσης VGA.

 

Η Sony προωθεί το Xperia ZR ως την καλύτερη λύση για εγγραφές βίντεο Full HD αλλά και λήψεων φωτογραφιών κάτω από το νερό (ξεχάστε τη θάλασσα), ακόμα και σε 1.5 μέτρο βάθος και για μέχρι 30 λεπτά. Για το σκοπό των υποβρυχίων λήψεων η Sony έχει εξοπλίσει το Xperia ZR με αποκλειστικό κουμπί κάμερας

 

Με πάχος 10.4 χιλιοστά και 140 γραμμάρια το Xperia ZR θα κυκλοφορήσει σε 4 χρώματα μέχρι το τέλος Ιουνίου, με άγνωστη ακόμα τιμή.

 

Link.png Site: xperiablog

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νόμιζα οτι θα άντεχε και στο θαλασινό νερό αλλα δυστηχώς οχι.

 

Για κινητό πάντως να αντέχει και αν λειτουργεί κανονικά και κατω απο το νερό εστω και αν δεν ειναι θαλασινό ειναι μεγάλο βήμα.

 

Δεν θυμάμαι εχει βγει κατι τετοιο σε αλλο smartphone ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη θα φωτογραφιζουμε σε πισινες και στις τουαλετες μας? 

 

Ενταξει, καλο το αδιαβροχο αλλα καταντα λιγο κουραστικο νομιζω να πλασαρει ολα της τα κινητα με αυτη τη νοοτροπια.

 

"Παρτε το γιατι ειναι αδριαβροχο να βγαζετε φωτογραφιες στο νερο" ε με 70ευρω παιρνω αδιαβροχη καμερα. Καλο feature αλλα πρεπει να προωθησει περισσοτερο αλλα χαρακτηριστικα του κινητου για εμενα. Καμερα, χωρος αποθηκευσης, ηχειο, h/w

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα γεμίσω την μπανιέρα μου με νερό, θα το πάρω αγκαλιά και θα καταδυθώ σε βαθειά νερά ... δεν μας παραταέι η SONY με το αδιάβροχο γλυκό αλλά όχι αλμυρό νερό ...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν μπορεις να βγαλεις στην θαλασσα τοτε τι να το κανεις να βγαζει την ντουντου σου (οπως την λεει ο γιος μου) φωτογραφια στην μπανιερα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια χαρά μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε και σε θαλασσινό νερό αρκεί με το που το βγάλετε, να το ξεβγάλετε από την αλμύρα με πόσιμο νερό. so simple.

 

ελεος με τις κλάψες. Σας χαλάει δλδ που σας δίνει αυτή την έξτρα δυνατότητα; δεν την γουστάρετε; μην το πάρετε! Για τα πάντα θα βρείτε κάτι για να κλάψουρίσετε.

  • Like 22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια χαρά μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε και σε θαλασσινό νερό αρκεί με το που το βγάλετε, να το ξεβγάλετε από την αλμύρα με πόσιμο νερό. so simple.

 

ελεος με τις κλάψες. Σας χαλάει δλδ που σας δίνει αυτή την έξτρα δυνατότητα; δεν την γουστάρετε; μην το πάρετε! Για τα πάντα θα βρείτε κάτι για να κλάψουρίσετε.

σωστα...και μια tx20 που εχω λεει να την ξεπλυνω μολις την βγαλω απο τη θαλασσα!! δεν κανει για ψαροντουφεκο αλλα μια χαρα φωτο και το z βγαζει...κι αυτο μια χαρα θα ειναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο πράγμα δεν ισχύει και για το Z? το ότι δεν είναι ανθεκτικό στο νερό της θάλασσας το λένε για λόγους προστασίας νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...