Προς το περιεχόμενο

Αγορά από Aliexpress - Είναι ασφαλές το σάιτ;


kistos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φοβάμαι ότι αν μου στείλει εν τέλη άλλο τρακ νούμερο, λογικά θα κλείσει το case και άντε να παραλάβω, αν παραλάβω και τι θα παραλάβω. 

και να στειλει αλλο τρακ που ειναι το πρόβλημα, το τρακ ακολουθεί το δεμα μεχρι την παραλαβή του απο τον αγοραστη, αν σου στειλει μαιμου τρακ τι νόημα εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 348
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και να στειλει αλλο τρακ που ειναι το πρόβλημα, το τρακ ακολουθεί το δεμα μεχρι την παραλαβή του απο τον αγοραστη, αν σου στειλει μαιμου τρακ τι νόημα εχει

Φοβάμαι ότι στέλνοντας άλλο τρακ μήπως κλείσει το case και αν έρθει ελλατωματικο, η κάτι άλλο δεν έχω την δυνατότητα να ανοίξω άλλο case.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όταν η επιλογή της μεταφορικής είναι free Shipping to Greece via AliExpress Standard Shipping και ο πωλητής στο στείλει με China Post Ordinary Small Packet Plus δεν είναι κάτι διαφορετικό? το πρώτο είναι registered ενώ το δεύτερο είναι μη ανιχνεύσιμο αφού φτάσει στην Ελλάδα σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο είναι

 

Απλά σ λέει ότι θα το στείλει με απλό ταχυδρομείο (standart shipping) γ αυτόν το standard είναι το china post

 

Έχει tracking όσο είναι Κίνα μετά περιμένεις να φτάσει Ελλάδα στα ΕΛΤΑ μας ώστε να σου παραδωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο είναι

 

Απλά σ λέει ότι θα το στείλει με απλό ταχυδρομείο (standart shipping) γ αυτόν το standard είναι το china post

 

Έχει tracking όσο είναι Κίνα μετά περιμένεις να φτάσει Ελλάδα στα ΕΛΤΑ μας ώστε να σου παραδωθεί.

είχα απ' ότι φαίνεται λανθασμένη εντύπωση ότι το AliExpress Standard Shipping είναι αποκλειστικά registered.. την πάτησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εσύ ήθελες tracking number ν έχεις να βλέπεις που βρίσκεται;

ήθελα να μου παραδοθεί στα χέρια μου ή έστω ειδοποίηση αλλά έτσι απλά το αφήνουν.. αλλά σε άλλο πωλητη βλέπω τον παρακάτω διαχωρισμό και προβληματίζομαι 

 

http://prntscr.com/epw502

 

μήπως τελικά έχω δίκιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε 1 μήνα εδώ αλλάζουμε ταχυδρόμο.... είναι και συγκρότημα κατοικιών με τα ταχυδρομικά κουτιά σχεδόν στο πεζοδρόμιο οπότε προσπαθώ τα περισσότερα να είναι συστημένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Γεια σας παιδια.εχω κανεις γυρω στις 30 παραγγελιες απο ali και ποτε δεν αντιμετωπισα προβλημα!σημερα ελαβα αυτο το μυνημα απο εναν πωλητη. Dear client,

After we checked,your parcel has been returned ,but we don't konw what's the matter of this parcel ,as we put all the right information according you left us.

Would you kindly help us check with the post office which nearest your house and ask why the parcel back to us ?

If you still want the products ,we can send a new one to you ,but we need to know why the parcel back to make sure you will get the new parcel smoothly.

Waiting for your prompt reply.

Please don't worry ,we will help you solve this problem after get your reply .

Have a nice day.

Sincerely.

Tina. Τι με συμβουλευετε να κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...