Προς το περιεχόμενο

Αγορά από Aliexpress - Είναι ασφαλές το σάιτ;


kistos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 348
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προφανώς εσπασε στη μεταφορα, αλλα ειναι και θέμα του πωλητή πως το πακεταρισε. Ανοιξε dispute και βαλε φωτογραφίες. Ακομα και ο πωλητής να κάνει την παπια, νομιζω το support του aliexpress θα σε δικαιωσει. (Απλα μη κάνεις ακομα confirm received. Βασικα δε θυμαμαι αν σε αφηνει να κάνεις dispute πριν γινει confirm received.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα μνμ στο πωλητή, να μην περιμένω να απαντήσει;

Μάλλον το έστειλε έτσι. Η συσκευασία ηταν πολύ καλή και μοιάζει σα να χει κοπεί με μαχαίρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις κανει εποβεβαιωση οτι το παρελαβες εχεις 15 μερες να ανοιξεις dispute. Οποτε αν σε παίρνει περιμενε 1, 2 μερες μηπως τα βρεις με τον πωλητή, αλλιως προχωράς με dispute.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς εσπασε στη μεταφορα, αλλα ειναι και θέμα του πωλητή πως το πακεταρισε. Ανοιξε dispute και βαλε φωτογραφίες. Ακομα και ο πωλητής να κάνει την παπια, νομιζω το support του aliexpress θα σε δικαιωσει. (Απλα μη κάνεις ακομα confirm received. Βασικα δε θυμαμαι αν σε αφηνει να κάνεις dispute πριν γινει confirm received.)

Έχω και unboxing video (πάντα τραβάω video όταν ανοίγω πακέτο).

Αν εχεις κανει εποβεβαιωση οτι το παρελαβες εχεις 15 μερες να ανοιξεις dispute. Οποτε αν σε παίρνει περιμενε 1, 2 μερες μηπως τα βρεις με τον πωλητή, αλλιως προχωράς με dispute.

Δεν έχω κάνει confirm received.δεν είχα πρόβλημα ποτέ με τα πακέτα από ali και δε ξέρω τη διαδιακασία.

Μάλλον θα περιμένω μέχρι αύριο το μεσημέρι λόγω διαφοράς ώρας να απαντήσει αλλιώς θα κάνω dispute.το video πως θα το συμπεριλάβω στο dispute;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου εχεις και βιντεο εισαι οκ

 

Παντως πατα οτι ελαβες ουτως η αλλως dispute θα παρεις

Αυτή είναι η σειρά που πρέπει να γίνει; Αν πατήσω να αφήσω feedback η όχι;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι στην κριση σου

 

Εμενα οταν μ ερθει κατι λαθος η χαλασμενο τους ταραζω στο αρνητικο feedback

 

Οχι τιποτα αλλο, αλλα να περιμενεις 2 μηνες κατι να ερθει και να ερθει σπασμενο η λαθος... ελεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα να πω κι εγω την πρόσφατη εμπειρία μου με το αλι γιατί κατάλαβα οτι εκει μεσα ειναι χειροτεροι οι κινεζοι σε σχεση με το ebay. Παρήγγειλα μια μπαταρία για ενα xiaomi, μου ήρθε την έβαλα ήταν μια χαρά αρχικά, εβαλα θετικό feedback, πατησα και confirm received. Μετα από 2 μέρες το κινητο αρχισε να κλείνει το κινητό περίπου στο 20%. Στέλνω μήνυμα στον πωλητή μια χαρά απάντησε μου έλεγε βεβαια αυτα που ηξερα αλλα επισης μου ειπε δες μηπως στρώσει σε 4, 5 φορτισεις. Οντως μετα απο λίγες μέρες έστρωσε. Μετα το προβλημα ξανα παρουσιάστηκε αλλα ειχαν περασει οι μερες για το dispute μονο για λιγες ωρες!!! Ριχνω σχολιο αρνητικό στο feedback ξαναστελνω μηνυμα στον πωλητή, τιποτα άφαντος. Μιλαω με το support του στέλνουν αυτοι μηνυματα για να μου απαντήσει, αυτος τιποτα δε συγκινείται... Παράλληλα το αλι δε με αφήνει να αλλαξω το feedback κι ετσι ασχετα αν εχω βάλει αρνητικο comment, φαινεται θετικο το feedback.

Για αυτο λοιπον σου λεω μη πατήσεις confirm οσο περιμενεις απάντηση απο τον πωλητή γιατι αρχιζει αντίστροφη μετρηση για το dispute. Γενικώς το σύστημα του αλι μου φαινεται λιγο τρυπιο...

Δεν ξαναφηνω σε κανεναν κινεζο περιθωριο πλεον για τιποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι στην κριση σου

 

Εμενα οταν μ ερθει κατι λαθος η χαλασμενο τους ταραζω στο αρνητικο feedback

 

Οχι τιποτα αλλο, αλλα να περιμενεις 2 μηνες κατι να ερθει και να ερθει σπασμενο η λαθος... ελεος

Ναι.δίκιο έχεις. Θα κάνω τη πρωτη μου αρνητική.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.δίκιο έχεις. Θα κάνω τη πρωτη μου αρνητική.

Εσυ πληρωσες και περιμενες τοσο καιρο

 

Εφτασε σπασμενο. Να φροντιζε να του εκανε καλυτερο wrapping ωστε να το προστατευε.

 

Οποτε ο τυπος δεν το φροντισε οπως επρεπε να φτασει κομπλε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια καλησπεα.εχω κανει συνολικα γυρω στις 50 παραγγελιες απο ali.ποτε δεν πληρωνα τελωνειο.τα περιασοτερα ηταν ψιλοπραγματα μεχρις 25 ευρω.μια φορα 65 ευρω.ποτε δεν πληρωσα τελωνειο.σημερα ηταν η πρωτη μου...πακετο των 10 ευρω...και πληρωσα 3 ευρω τελωνειο...σε ερωτηση μου η υπαλληλος μιυ ειπε οτι απο Χριστουγεννα ολα περνανε τελωνειο.εγω ειχα κιαλλες παραγγελιες απο τα Χριστουγεννα και ποτε δεν ειχα πληρωσει τελωνειο!τι λετε να συμβαινει;ημουν ατυχος κιεπεσα στην περίπτωση η οντως τα περνανε ολα πια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...