Προς το περιεχόμενο

Αγορά από Aliexpress - Είναι ασφαλές το σάιτ;


kistos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 348
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρωτα τον πωλητη με τι το εστειλε

 

Αν το εστειλε με china post εισαι οκ

τι εννοεις ειμαι οκ;πληρωσα 3 ευρω στα ελτα σημερα.για τελωνειο μου ειπαν.τωρα που κοιταω την παραγγελια μου οταν παταω πανω στο track number με παραπεμπει σε singpost.com.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις ειμαι οκ;πληρωσα 3 ευρω στα ελτα σημερα.για τελωνειο μου ειπαν.τωρα που κοιταω την παραγγελια μου οταν παταω πανω στο track number με παραπεμπει σε singpost.com.

Μπερδευτικα με ενα αλλο θεμα που απαντησα.

 

Με ταχυδρομειο σιγκαπουρης το εστειλε.

 

Μαλλον τυχαια σε τσιμπησαν και πληρωσες 3€

 

(Εκανα edit το λαθος ποστ μου.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπερδευτικα με ενα αλλο θεμα που απαντησα.οκ!

 

Με ταχυδρομειο σιγκαπουρης το εστειλε.

 

Μαλλον τυχαια σε τσιμπησαν και πληρωσες 3€

 

(Εκανα edit το λαθος ποστ μου.)

μακαρι ναταν τυχαιο και να μην μας χρεωνουν απο δω και περα σε ολες τις παραγγελιες!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι ναταν τυχαιο και να μην μας χρεωνουν απο δω και περα σε ολες τις παραγγελιες!

Δες εδω

http://www.insomnia.gr/topic/651245-ελτα-νέα-ειδικά-τέλη-εκτελωνισμού-για-δέματα-εκ/?p=55871386

 

...αλλα μην χαλάσεις εδω το θεμα οτι θελεις ρωτα εκει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες εδω

http://www.insomnia.gr/topic/651245-ελτα-νέα-ειδικά-τέλη-εκτελωνισμού-για-δέματα-εκ/?p=55871386

 

...αλλα μην χαλάσεις εδω το θεμα οτι θελεις ρωτα εκει

σευχαριστω!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Θέλω να κάνω 2 αγoρές από aliexpress με κόστος 4$ και 25$. Οι επιλογές για αποστολή που έχω και στα 2 είναι οι εξής:

china post registered airmail, china post air parcel και hongkong post airmail.  Και τα 3 έχουν τη δυνατότητα για Tracking information. Ποιο μου προτείνετε να επιλέξω σχετικά με το θέμα του τελωνείου και το πόσο γρήγορα θα έρθουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επεστρεψα πισω 2 παραγγελιες που εκανα απο το aliexpress και εδω και 3 μηνες περιμενω το refund.Εχω επικοινωνησει μαζι τους στο live chat 4 φορες και μου λενε οτι εχουν βαλει τα χρηματα στη καρτα μου λενε μαλιστα και τις ακριβεις ημερομηνίες.Φυσικα χρηματα εγω δεν εχω δει αλλα και στο λογαριασμο μου στο site ειναι ακομη στο Refund Processing.Στο chat με δουλευουν οτι θα το φροντισουμε μην ανησυχεις κλπ...Γνωριζει κανεις τι μπορω να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 μηνες ειναι υπερβολικο γ refund

 

Αυτοι ομως λενε οτι τα εχουν βαλει...

 

Κοιταξες αναλυτικα τις κινησεις σου σιγουρα; μηπως αγορασες τιποτα με αυτο το ιδιο ποσο και το ξεχασες;

 

Βασικα για τι ποσο μιλαμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν αγορασα τιποτα.Πληρωσα με προπληρωμενη καρτα.Σε αυτην επρεπε να μπουν τα χρηματα αλλα τιποτα.

Ακριβώς ποια ημερομηνία σου ειπαν οτι έγινε το refund? Με την τράπεζα σου πρέπει να μιλησεις εφόσον το κατάστημα τα επέστρεψε όχι με το supoort του aliexpress.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μια επιστροφη εγινε 28/6 και η αλλη 18/7 ετσι μου ειπαν στο chat. Ειναι περιπου 33 ευρω.Το θεμα ειναι οτι το refund processing του aliexpress δεν δειχνει ολοκληρωμενο αλλα in progress και στις 2 περιπτωσεις δηλαδη στο συστημα τους δεν φαινεται να εχουν επιστραφει τα χρηματα τουλαχιστον αυτο βλεπω εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

china post registered, τελωνείο θέμα τύχης, ταχύτητα καμια διάφορα(δίμηνο)

καλά δίμηνο. Δεν ισχύει σχεδόν ποτέ. Συνήθως τα φέρνουν στον μήνα. Άντε λίγο παραπάνω. 2 μήνες δεν μου έχει κάνει ποτέ (και εμένα και φίλους).
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...