Προς το περιεχόμενο

αγορά psu


smoke0man2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίος, καλή φάση το "review".

 

Αμέλησα να αναφέρω όμως (και χάρη στο review το θυμήθηκα), ότι ο λόγος που σκέφτομαι να αλλάξω το Etasis είναι ότι δεν έχει 8pin για PCIe, και έχω θέμα με τους τραγικούς αντάπτορες.

 

Οπότε θα ήθελα να έχει 4 8pin (2 χρειάζομαι για την 7950, απλά σε περίπτωση που χρειαστεί).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραίος, καλή φάση το "review".

Αμέλησα να αναφέρω όμως (και χάρη στο review το θυμήθηκα), ότι ο λόγος που σκέφτομαι να αλλάξω το Etasis είναι ότι δεν έχει 8pin για PCIe, και έχω θέμα με τους τραγικούς αντάπτορες.

Οπότε θα ήθελα να έχει 4 8pin (2 χρειάζομαι για την 7950, απλά σε περίπτωση που χρειαστεί).

αυτό απο εμένα (by CWT) Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/2352925/Lepa-B700-MAS-700W.html">Lepa B700-MAS 700W semi-modular

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι πάνω από 100€, και αν καλύπτομαι και με κάποιο στα 75€ (όπως το 730άρι της Tt), δε θα με χαλάσει.

 

Α, επίσης να πω ότι θα προτιμούσα άμεση διαθεσιμότητα. Αυτά τα 7+ μέρες του VisionStudio δε μπορώ να τα βλέπω. Παραγγέλνω από Amazon άμα είναι και μου έρχεται και πιο γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ.. 48Α combined στη +12V. To Etasis βγάζει 52Α.

 

Επίσης βγάζει 2 8πινα (λογικό για 650άρι).

 

Καλό βέβαια. Κάτι με 4 8πινα;

 

Εχει 2Xpci-e καλώδια απο τα οποία το καθένα δίνει 1Χ6pin + 1X6pin+2pin  συνολικα 2Χ6 + 2Χ8

 

Απο εκει και περα ζητας πολλα για μολις 100Ευρουλακια και το ξέρεις!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, το Tt 730W βγάζει 4 8pin.

 

OK, δε λέω ότι συγκρίνεται με LEPA, Seasonic, τα καλά Corsair κ.λπ., αλλά το θέμα είναι αν είναι μια μετριότητα ή κάτι παραπάνω. Και το eshop το έχει υποτίθεται ετοιμοπαράδοτο στα 75€. Άκυρο, τώρα λέει 4-7 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, το Tt 730W βγάζει 4 8pin.

 

OK, δε λέω ότι συγκρίνεται με LEPA, Seasonic, τα καλά Corsair κ.λπ., αλλά το θέμα είναι αν είναι μια μετριότητα ή κάτι παραπάνω. Και το eshop το έχει υποτίθεται ετοιμοπαράδοτο στα 75€.

 

Δεν λέω ότι δεν ειναι καλό αλλα και παλι τα 56Α για 730 ειναι λιγα και με χαλαει που ειναι απλο 80+ .

Εχω φθηνότερο sf 750αρι που δινει 64Α με bronze 80+ το οποιο όμως χολένει αρκετα στο θεμα καλωδίων για αυτο και δεν στο προτείνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Tt smart υπάρχει και η SE έκδοση με bronze efficiency http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00001966 και το βρίσκεις στα 76 Ε.. http://www.skroutz.gr/s/3048827/Thermaltake-Smart-SE-730W.html

 Not bad κατά τη γνώμη μου. Αλλά αν σκέφτεσαι για cf 7950, προφανώς  το 100άρι δεν το γλιτώνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, δεν το είχα προσέξει. Αλλά εάν δεν επείγει, δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις μιας και στα 70-80 modular δε βλέπω να παίζει κάτι καλύτερο, από Ελλάδα τουλάχιστον. Ε, στο 100άρι ξέρεις, κλασικά, xfx/TX.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...