Προς το περιεχόμενο

Τηλεφωνικές συσκευές για γραμμή VDSL


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aφού φτιάχνει με επανεκκίνηση στο router, μήπως φταίει το ίδιο το modem ?  μήπως ανοίγεις torrents η τρελα download και κολλάει από το πολύ stress ?.

Δοκίμασε και άλλο modem

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφού φτιάχνει με επανεκκίνηση στο router, μήπως φταίει το ίδιο το modem ?  μήπως ανοίγεις torrents η τρελα download και κολλάει από το πολύ stress ?.

 

Δοκίμασε και άλλο modem

Δεν είναι θέμα χρήσης, σχεδόν πάντα κολλάει όταν δεν χρησιμοποιώ ούτε internet ούτε τηλέφωνο.

Για το αν φταίει το router, είναι μια πιθανότητα, το έχω ζητήσει να ελεγχθεί, αλλά το αφήνουν σαν τελευταία περίπτωση, αφού δοκιμάσουν ό,τι άλλο είναι δυνατόν.

Στο μεταξύ παίζουν τα νεύρα μου.

Πάντως, απ' ό,τι είδα, μου ανέβασαν το SN Margin. Θα δείξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφού φτιάχνει με επανεκκίνηση στο router, μήπως φταίει το ίδιο το modem ?  μήπως ανοίγεις torrents η τρελα download και κολλάει από το πολύ stress ?.

 

Δοκίμασε και άλλο modem

ειναι vdsl>αντε να βρει αλλο ρουτερ.

 

Δεν είναι θέμα χρήσης, σχεδόν πάντα κολλάει όταν δεν χρησιμοποιώ ούτε internet ούτε τηλέφωνο.

Για το αν φταίει το router, είναι μια πιθανότητα, το έχω ζητήσει να ελεγχθεί, αλλά το αφήνουν σαν τελευταία περίπτωση, αφού δοκιμάσουν ό,τι άλλο είναι δυνατόν.

Στο μεταξύ παίζουν τα νεύρα μου.

Πάντως, απ' ό,τι είδα, μου ανέβασαν το SN Margin. Θα δείξει. 

καταρχην καλα εκανες με το ασυρματο και την γραμμη ποθ την εβαλες πρωτα στο ρουτερ κτλ.και τα τηλεφωνα πανω στο splitter.Πισω απο τον τοιχο δεν πρεπει να συνεχιζει το καλωδιο σε αλλο δωματιο ακομα και ας μην εχεις τποτα πανω.

ναι ρουτερ θα πρεπει να σου δωσουν αλλο για δοκιμη αν και δυσκολο να φταιει το thomson.αν και το συγκεκριμενο firmware δεν πρεπει να ειναι οτι το καλυτερο.ναι οταν εχεις αποσυνδεσεις συνηθως σου ανεβαζουν λιγο το margin για σταθεροτητα.βεβαια πεφτει και η ταχυτητα λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω συμπληρώσει 3 24ωρα χωρίς διακοπή στη σύνδεση οπότε, μάλλον είμαι σε καλό δρόμο.


 


Πάντως πτώση ταχύτητας, ευτυχώς, δεν είχα.


Για την ακρίβεια είχα, αλλά αμελητέα, από 5.000/50.000 που συνδεόταν πριν πήγε στο 5.000/49.998.


Στο speedtest δεν έχει αλλάξει καθόλου, το download παίζει μεταξύ 46-47 Mbps με ping από 21-32 ms, ανάλογα το server και την ώρα, όπως ήταν από την αρχή δηλαδή.


 


Ευχαριστώ για τις συμβουλές, με βοήθησαν αρκετά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έχω συμπληρώσει 3 24ωρα χωρίς διακοπή στη σύνδεση οπότε, μάλλον είμαι σε καλό δρόμο.

 

Πάντως πτώση ταχύτητας, ευτυχώς, δεν είχα.

Για την ακρίβεια είχα, αλλά αμελητέα, από 5.000/50.000 που συνδεόταν πριν πήγε στο 5.000/49.998.

Στο speedtest δεν έχει αλλάξει καθόλου, το download παίζει μεταξύ 46-47 Mbps με ping από 21-32 ms, ανάλογα το server και την ώρα, όπως ήταν από την αρχή δηλαδή.

 

Ευχαριστώ για τις συμβουλές, με βοήθησαν αρκετά. 

 

το 49998 ειναι το 50.000.οπως το 1021 ειναι το 1024 πολλες φορες.στην ουσια δεν εχασες ταχυτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...