Προς το περιεχόμενο

Ainol Novo 7 Fire,αξίζει;


sakisosf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας.Σκέφτομαι να αγοράσω το πρώτο μου ταμπλετάκι και από ότι είδα το Novo 7 Fire με καλύπτει.Βασικά αυτά που θέλω από ένα τάμπλετ είναι τα εξής:Να έχει HDMI,να έχει κάμερα,να παίζει 1080p,να παίζει καλά παιχνίδια τύπου Modern Combat 3/4,NFS Most Wanted και FIfa 12 χωρίς Lag και τέλος να έχει μια ικανοποιητική μπαταρία δηλαδή να βγάζει 3-4 ώρες λειτουργίας.Το έχει πάρει κανένας;Και κάτι τελευταίο,ποια είναι η καλύτερη τιμή που μπορώ να το βρω μεταχειρισμένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απ' ότι γνωρίζω είναι το vfm στην κατηγορία του.

Επίσης νομίζω είναι sold out αυτή την εποχή. Σε ποιο site το βρήκες?

Διάβασε αν θέλεις και εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343289

 

Έχουν αναπτύξει 176 σελίδες για το συγκεκριμένο τάμπλεντ.

Επεξ/σία από kinezos69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το Ainol Novo 7 Fire τελικά δεν μου κάνει.

1ον.Λαγκάρει στα παιχνίδια HD λόγω ανάλυσης οθόνης

2ον.Δεν υπάρχει κάπου διαθέσιμο για αγορά.

Είδα όμως το Ployer Momo 7 που είναι πολύ καλό.Το πουλάει κανένας μεταχειρισμένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα, ainol+ployer είναι το ίδιο , όλο προβλήματα χωρίς απαντήσεις από κίνα.

Γιατί πας σε 7αρι και όχι 10αρι? Πόσα χρήματα θα διαθέσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχη με το μομο 7 ,μια παρτιδα ειχε βγει με τεραστιο προβλημα ,εσπαγε εκει που κουμπωνει το βυσμα του φορτιστη και τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχη με το μομο 7 ,μια παρτιδα ειχε βγει με τεραστιο προβλημα ,εσπαγε εκει που κουμπωνει το βυσμα του φορτιστη και τελος.

To διάβασα και εγώ φίλε μου.Μακριά και αγαπημένοι από αυτό το ρημάδι.Πάμε για άλλα τώρα.Ένα φιλαράκι μου είπε για το N70s αλλά εγώ του πρότεινα το N70 που έχει IPS οθόνη.Πέραν όμως της οθόνης υπάρχει άλλη διαφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To διάβασα και εγώ φίλε μου.Μακριά και αγαπημένοι από αυτό το ρημάδι.Πάμε για άλλα τώρα.Ένα φιλαράκι μου είπε για το N70s αλλά εγώ του πρότεινα το N70 που έχει IPS οθόνη.Πέραν όμως της οθόνης υπάρχει άλλη διαφορά;

 

 

με τίποτα το Ν70s, εγώ έχω πάρει 2 φορές το Ν70, το 2πύρηνο, μια για τον αδελφό μου και μία για έναν φίλο, εξαιρετικό value for money, πέρα από το bluetooth που δεν έχει δεν του λείπει τίποτα.... και δεν έχει και κάποιο σημαντικό bug (το ένα εμφάνισε το σβήσιμο στο 25% της μπαταρίας αλλά αυτό είνια στανταρ σε πολλά RK και απλά χρησιμοποιείς ένα battery widget για να παρακολουθείς το υπόλοιπο μπαταρίας).

 

Στο λινκ του myphone που έδωσε ο φίλος πιό πάνω υπάρχει μεγάλη ανάλυση για αρκετά μοντέλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τίποτα το Ν70s, εγώ έχω πάρει 2 φορές το Ν70, το 2πύρηνο, μια για τον αδελφό μου και μία για έναν φίλο, εξαιρετικό value for money, πέρα από το bluetooth που δεν έχει δεν του λείπει τίποτα.... και δεν έχει και κάποιο σημαντικό bug (το ένα εμφάνισε το σβήσιμο στο 25% της μπαταρίας αλλά αυτό είνια στανταρ σε πολλά RK και απλά χρησιμοποιείς ένα battery widget για να παρακολουθείς το υπόλοιπο μπαταρίας).

 

Στο λινκ του myphone που έδωσε ο φίλος πιό πάνω υπάρχει μεγάλη ανάλυση για αρκετά μοντέλα...

Γιατί όχι το N70s;Πέρα από την οθόνη δεν βλέπω κάποια άλλη διαφορά από το N70 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικα τα Ν70 (και το N70S και το N70 και το N70HD) ειναι εντελος απροβληματιστα ,απο τα λιγα ταμπλετ που δεν εχουν κανενα σημαντικο μειονεκτημα ενω η yuandao/window/vido μαλον ειναι η πιο αξιοπιστη κινεζικη μαρκα μετα την smartq.

Επεξ/σία από evmenis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Ainol έχουν θέματα με το wifi...

Αυτη τη στιγμη γραφω απο το ainol fire. Το wifi του ειναι αψογο και πιανει πολυ καλυτερο σημα απο το xperia sole μου και απο s advance. Δεν κολλαει πουθενα. Η αναλυση του ειναι 1280x800 με ips οθονη και κραταει 6 ωρες ανοιχτης οθονης με συνεχες wifi. Σε αναμονη κραταει πολλες μερες. Δεν ειναι τυχαιο που εχει εξαντληθει αφου εχει και υποστηριξη απο την κοινοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...