Προς το περιεχόμενο

απενεργοποίηση πλήκτρων


vasilisx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας, εχω ενα παλιο λαπτοπ acer 5670, και εχει θεμα με το κουμπί "δεξία" καθως εχει χαλασει καιείναι συνεχεια πατιμένο, και δεν μπορω να δουλεψω τον υπολογιστη καθως οπου και να παω ο κενστορας παει παντα δεξια π.χ. σε ενα κειμενο word, πως μπορω να απενεργοποιησω μόνο ένα πληκτρο απο το πληκτρολόγειο. ευχαριστω!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας, εχω ενα παλιο λαπτοπ acer 5670, και εχει θεμα με το κουμπί "δεξία" καθως εχει χαλασει καιείναι συνεχεια πατιμένο, και δεν μπορω να δουλεψω τον υπολογιστη καθως οπου και να παω ο κενστορας παει παντα δεξια π.χ. σε ενα κειμενο word, πως μπορω να απενεργοποιησω μόνο ένα πληκτρο απο το πληκτρολόγειο. ευχαριστω!!!!

βγάλε το τελείως (αφαίρεση) δεν θα στο κάνει πάλι μάλλον :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ιδιαιτερα δύσκολο να το φτιάξεις, θα χρειαστείς ένα ίσιο κατσαβίδι με μεγάλη επιφάνεια, (εγώ χρησιμιποιώ φαλτσέτα) μια μπατονετα για το καθάρισμα και οινόπνευμα. Δες το παρακάτω video: http://www.laptopkey.com/Guides.php/Acer/Aspire/5670/AC1

Η αγοράζεις καινούριο πληκτρολόγιο οπως είπε ο φίλος http://lentzco.gr/index.php/acer-aspire-5672-keyboard.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα παρόμοιο πρόβλημα σε ένα λάπτοπ και είχε κολλήσει από την πλακέτα το πλήκτρο, δοκίμασα τα πάντα και δεν έφτιαχνε με τίποτα, φαντάσου το έβγαλα τελείως, έβαλα και χαρτί ανάμεσα από το πλήκτρο και την πλακέτα και πάλι έδινε σήμα. Η πιο φθηνή λύση (τσάμπα :P) κατεβάζεις το KeyTweak και απενεργοποιείς το πλήκτρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω ολους για την βοηθεια, είναι ο 2ος υπολογιστης και τον εχω μονο για ιντερνετ, μου τον ειχαν δωσει τοτε δωρο με σπασμενη οθονη, καμμενο σκληρο, χαλασμενο πληκτρολογιο. ειχα παρει ενα πληκτρολογιο απο ebay, αλλα ο πωλητης δεν το συσκεύασε σωστά και όλη η τελαυταια σειρα απο δεξια ήταν στον αέρα και οχι μεσα στο φακελο, και ήρθε σελομενη ολη η τεκευταια σειρα, φυσικα πηρα τα λεφτα μου πισω. ολη αυτη η σειρα δεν δουλευει καθολου, εκτος απο το "δεξια" και το "κατω" που κ που που τρελενονται. και επειδη δεν δινω λεφτα για αλλο πληκτρολογιο, το "KeyTweak" απλα μου ελεισε τα χερια. σας ευχαριστω ολους!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...