Προς το περιεχόμενο

LG Smart TV 42LM640S and Apps


hawkj83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Αγόρασα την εν λόγω τηλεόραση αλλά έπρεπε να το ψάξω πιο πολύ απ' ότι φαίνεται. Που να φανταστώ ότι υπάρχει Store στις Smart TVs που δεν έχει υποστήριξη στη χώρα μας και παρόλα αυτά τη διαφημίζουν για smart tv... 

 

Πήρα τηλέφωνο στην LG για να επιβεβαιώσω αυτό που είχα καταλάβει, αφού δεν μπορούσα να φτιάξω λογαριασμό με τίποτα για να κατεβάζω apps, εφόσον όπως μου είπαν και όλας δεν υποστηρίζεται ακόμα στην Ελλάδα...!!! Και στο site lgappstv.com δεν υπάρχει η Ελλάδα ως χώρα...

 

Εκτός από αυτό βρήκα εφαρμογή και για το κινητό μου που μπορώ και ελέγχω την τηλεόραση πλήρως, αφού εμφανίζει touchpad και μπορώ με τον κέρσορα που εμφανίζει στην οθόνη της τηλεόρασης να κάνω πολλές από τις λειτουργίες πολύ γρήγορα... Εμφανίζει πληκτρολόγιο και πολλά άλλα.

Αλλά!!! Περίμενα ότι η εικόνα θα μπορούσε να μεταφέρεται από την τηλεόραση στην συσκευή μου και να παίζει ως Mini TV όταν οι 2 συσκευές είναι συνδεδεμένες στο ίδιο δίκτυο...

 

Είχε κανείς το ίδιο θέμα ή μήπως κάποιος ξέρει καμία λύση (αν υπάρχει)...;

 

Γιατί ήμουν ανάμεσα σε Samsung και LG... Πάντως σε όλα τα υπόλοιπα, όσον αφορά δηλαδή την εικόνα, το refresh rate, τον ήχο και το 3D είμαι απόλυτα ικανοποιημένος! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι LG, apps για Ελλάδα έχουν πολλές και κάνουν dual view, το εχω κάνει κιόλας. Απλά μπορεί όχι σε όλα τα μοντέλα. Με ποιο κινητό, tablet το κανείς και τι λειτουργικό, έκδοση φοράει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...