Προς το περιεχόμενο

Samsung: Προς τα 10 εκατομμύρια πωλήσεις το Galaxy S4 σε 1 μήνα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχατε και στο χωρίο σας γυάλινα κινητά που μόλις πέφτουν μια δυο ραγίζουν είπαμε όσα δεν φτάνει οι αλεπού ..... Εγώ lag  δεν έχω δει τώρα εσείς αν νιώθετε ότι το κινητό το περνούμε για να του κάνουμε 4 και 5 τεστ για να δούμε αν ανεβάζει θερμοκρασία τώρα τι να πω τόσο κόβει τόσο κάνει . Αυτός είναι ο προορισμός της συσκευής τα τεστ και το στρεσάρισμα . 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η samsung εχει χαλαρά το χειροτερο μενου απο ολα τα android κινητα για εμενα. σοφη η αποφαση να βγαλει ενα καθαρο android.

τωρα σχετικα με το καλυτερο κινητο...

θεωρω πως ενα κινητο σαν το lg nexus 4 που ειναι 10%-20% κατωτερο και 50% φθηνοτερο, μπορεις να το πεις ανετα πως ειναι το καλυτερο κινητο (με απλα μαθηματικα δηλαδη). μην τρελαθουμε κιολας, αντι να παρεις ενα σουπερ υπολογιστη να παρεις ενα 'θνητο' τετραπυρηνο για touch screen παιχνιδακια. καποιες προσθηκες 'made by samsung' ειναι ωραιες, αλλα απλά μην τρελαθουμε κιολας.

android ειναι εξαλλου, been there, done that, δεν ειναι υπολογιστης που μπορεις να χαρεις την αναβαθμιση σου με 1000 τροπους, στο κινητο αντε να χαρεις κανενα 'συγχρονο' touch screen παιχνιδακι παραπανω ή να παρεις ενα καλυτερο σκορ στα benchmarks.

next..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μωρε μπακατέλα με lags είναι και αυτό και τα iphone και όλα τα κινητά που έχουν κάνει τρελές πωλήσεις. Και όλοι εσείς που δεν είστε κορόιδα να την πατήσετε όπως εμείς τα κουτορνίθια που τα αποκτήσαμε είστε πάρα πολύ τυχεροί γιατί μας κορόιδεψαν και κλαίμε μέρα νύχτα που την πατήσαμε έτσι.

 

Μιλάμε από τότε που το πήρα στα χέρια μου δεν έχω σταματήσει να λέω πωπω lags που έχει και τι άθλια οθόνη είναι αυτή και πως ποιάστηκα έτσι κορόιδο. Μην το πάρει κανένας. Ένα κινητό με 200 εύρώ τα κάνει όλα αυτά που κάνουν οι ναυαρχίδες όλων των εταιρειών και όποιος πάρει ναυαρχίδα είναι άσχετος και θύμα του marketing.

 

Υ.Γ. Καλό είναι να κρίνουμε όλα τα κινητά, δεν υπάρχει τέλειο και όλα έχουν τα πλεονεχτήματα και μειονεκτήματα τους αλλά όταν κάποιος είναι γραφικός και τα ισοπεδώνει όλα εεεε δεν πειράζει ξιδάκι.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα πανηγύρια καλη ειναι για κατι αλλο οχι...

 

Sammy γερα παρτους τα λεφτα πουλωντας εκτρώματα! 

Δηλαδή τι παραπάνω από full HD με 4 modes (συμπεριλαμβανομένου Adobe RGB) θα έπρεπε να είχε για να μην είναι για τα πανηγύρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλες πωλησεις για τη Samsung αλλα οχι και εντυπωσιακες. Οταν ο αμεσος ανταγωνιστης σου πουλαει 5 εκατομμυρια συσκευες της δικης του "ναυαρχιδας" μεσα σε μολις 3 μερες, δεν εντυπωσιαζομαι.

 

Samsung Electronics' Galaxy S4 has been selling faster than any of its predecessors in the top-selling smartphone line-up and has been giving Apple’s iPhone 5 a good kicking.
Samsung officially unveiled its latest handset on April 26 and had supplied 4 million units worldwide within five days.

 

 

Όταν ο ρυθμός πωλήσεων σου έχει τουλάχιστον τριπλασιαστεί από το προηγούμενο μοντέλο, τότε είναι εντυπωσιακό.fact

Δεδομένου το πόσο μίσος βγαίνει στο insomnia, τότε η συσκευή θα ναι καταπληκτική.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναθεμα αν απο αυτα τα 10 μυρια αγοραστων, το χρειαζονται πραγματικα ως smartphone το..10% ας πουμε. Οι υπολοιποι ειτε μοστρα θα κανουν, ειτε παιχνιδακια θα παιζουν, ειτε απλα θα το χαζευουν απο ικανοποιηση μεχρι να το βαρεθουν οπως ολα δηλαδη. Χιλια μπραβο στο marketing των εταιριων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναθεμα αν απο αυτα τα 10 μυρια αγοραστων, το χρειαζονται πραγματικα ως smartphone το..10% ας πουμε. Οι υπολοιποι ειτε μοστρα θα κανουν, ειτε παιχνιδακια θα παιζουν, ειτε απλα θα το χαζευουν απο ικανοποιηση μεχρι να το βαρεθουν οπως ολα δηλαδη. Χιλια μπραβο στο marketing των εταιριων!

 

Να ρωτήσω κάτι αν μου επιτρέπεις;

 

Από την τσέπη σου τα πήρα τα χρήματα? Εγώ χρησιμοποιώ ακριβώς το 10% των δυνατοτήτων του κινητού μου, εσένα που σε χαλάει αυτό δεν καταλαβαίνω?

 

Αν είχες εσύ ένα γκομενάκι γυμνάστρια που αντέχει συνεχώμενο SEX επί 4 ώρες και το μπαλαμουτιάζεις μόνο την 1 ώρα, θα πρέπει να απολογηθείς και οι υπόλοιποι να έρθουμε να σου ζητήσουμε να το κάνουμε rotation επειδή αντέχει και άλλο?

 

Αστειεύομαι βέβαια αλλά αυτό το επιχειρημά: χρησιμοποιεί μόνο το τάδε των δυνατοτήτων του, που χρησιμοποιούν αρκετά άτομα δεν μπόρεσα ποτέ να το καταλάβω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άμεσος ανταγωνιστής πουλάει ένα κινητό μόνο...για δες πόσα πουλάει συνολικά η σάμμυ να σου φύγει το σκάλπ.

On a serious note ερχόμενος απο 5άρι και s3 LTE μπορώ να πώ ότι το 4άρι είναι απλά κορυφή.

Κατ' αρχήν δεν έχω ξανακρατήσει άλλο κινητό απο 4.3" και πάνω που να κάθεται τόσο καλά στο χέρι.

Εγώ προσωπικά αυτό ήθελα σχεδιαστικά, μικρότερο bezel-μεγαλύτερη οθόνη.

Δε χρειάζεται να πώ που βρίσκεται η οθόνη σε σχέση με competition απο ανάλυση-χρώματα.

Για τους μη λατρεις της amoled υπάρχουν ρυθμίσεις για την οθόνη όπου ρυθμίζεται το over saturated στα χρώματα.

 

Στα υλικά...to each his own, εμένα μου αρέσει το συγκεκριμένο κινητό.

Το 5άρι που είχα δε τόλμαγα να το έχω χωρίς θήκη (είχε και scratches out of the box), βάλε και στην εξίσωση extra μπαταρία 100% juice on the spot και μερικές όμορφες θήκες και είμαι good 2 go.

 

Το βλέπω να σαρώνει, αναφορικά με το lag το μόνο που έχω παρατηρήσει (ερχόμενος απο 5άρι και s3 LTE) σπάνια κανένα στιγμιαίο stutter, και πάλι και στο ios είχα stutters μερικές φορές, και στο LTE.

Με τα updates και τις ROM όλα θα στρώσουν σύντομα.

 

Τα air gestures με καραβολεύουν στο αυτοκίνητο, όπως και το scrolling όταν είμαι με ένα χέρι λερωμένο-φορτωμένο, αν τα υιοθετήσουν και άλλα apps τότε απλά θα είναι out of this world η εμπειρία με το συγκεκριμένο κινητό.

 

My 2c

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω έδω και 1,5 χρόνο το Samsung Galaxy SII, προσωπικά το SIII δεν μου άρεσει καθόλου, ενώ λίγο καλύτερο εμφανισιακά πάντα μιλάμε είναι το S4.

 

Σκέφτομαι για επόμενη αγορά κινητού να είναι το HTC ONE, να ξεφύγουμε λίγο από το πλαστικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και που θα το έχεις αυτό το ωραίο αλουμινένιο κινητό?

Σε κάποια TPU/silicon/faux leather case σίγουρά.

Απ' ότι έχω δεί απο pics online δεν τα πάει και τόσο καλά το σασί του One με τις γρατζουνιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πλαστικό όλοι το βαρέθηκαν και μουρμουράνε,  το αλουμίνιο κάνει γρατζουνιές, το android έχει θέματα σταθερότητας, το iOS είναι κλειστό λειτουργικό κτλ κτλ  δηλαδή... το ένα μας ξυνίζει... το άλλο μας βρωμάει.

 

ΟΚ ρε παιδιά σκεφτείτε τα standard του τέλειου κινητού εμφανισιακά & λειτουργικά να τα δώσουμε σε μια εταιρία να μας το φτιάξει :) :) :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φημες λενε πως υπαρχει ελληνας που δεν γκρινιαζει με τα ΠΑΝΤΑ ρε παιδια κανεις δεν αναγκαζει κανεναν να αγορασει τιποτα(εκτος απο το πλαισιο ισως) :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φημες λενε πως υπαρχει ελληνας που δεν γκρινιαζει με τα ΠΑΝΤΑ ρε παιδια κανεις δεν αναγκαζει κανεναν να αγορασει τιποτα(εκτος απο το πλαισιο ισως) :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...