Προς το περιεχόμενο

Samsung: Προς τα 10 εκατομμύρια πωλήσεις το Galaxy S4 σε 1 μήνα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γούστα είναι, ο καθένας με τα δικά του.

Και εμένα μου αρέσει το αλουμίνιο περισσότερο απο το πλαστικό αλλά τα πλεονεκτήματά του πλαστικού ΓΙΑ ΜΕΝΑ είναι μεγαλύτερα απο τα μειονεκτήματά του σε σχέση με το αλουμίνιο.

 

Δε γκρινιάζουμε, αυτά είναι τα facts ο καθένας τα διαβάζει όπως θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως μ' αρέσει που σε όλες τις φωτογραφίες του S4 βάζουν ανθρώπους με μέγεθος χεριών άνω του μετρίου, ώστε να φαίνεται μικρότερο το κινητό...

Από αλλού το έμαθαν το κόλπο:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ανάθεμα και αν ξέρει ο μισος πληθυσμός την έννοια "lag".. Όλοι εσείς που βλέπετε "lag" σε ένα κινητό που είναι ένα απ τα 3(θα πω εγώ) καλύτερα κινητά αυτή τη στιγμή,τι κινητό έχετε..? iPhone 7 & HTC One++ ..?
ΕΛΕΟΣ ρε παιδιά..Έχω το Note II(είχα και το S3) και δεν υπήρχε υποψία Lag.

Βγάλτε τις παρωπίδες και ψωνίστε με βάση το τι σας κάνει εσάς και όχι για να την πείτε στον άλλον.

 

Μαζί σου, αλλά εκεί στο xda-developers γιατί βλέπω κάτι ROMs που γράφουν no lag, reduced lag, μπλα μπλα to avoid lag, supreme smoothness και τέτοια; Μάλλον θα έχουν χαλασμένες συσκευές.

 

Στο μεταξύ:

http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-s4/273672-samsung-galaxy-s-4-anyone-else-see-lag.html

http://www.gottabemobile.com/2013/05/02/s-lag-a-complaint-for-international-galaxy-s4-owners-with-exynos-5-octa-cpu/

http://www.whathifi.com/review/samsung-galaxy-s4

http://androidheadlines.com/2013/05/galaxy-s4-users-say-samsung-forgot-to-tout-s-lag-guess-that-octa-core-isnt-so-great-afterall.html

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2201118&page=2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μια μεγάλη απορία έχω.

Όλοι εσείς που λέτε "ε σιγα εσεις αγοράζεται smartphone για Youtube και Facebook μονο" δηλαδή τι παραπάνω κάνετε;

Γράφετε εφαρμογες με το smartphone σας; Γράφετε αρχεία word? η ασχολείστε με το customization και βάζετε tweaks?

Να υποθέσω εργάζεστε σκληρά με το κινητό σας ε;

Δλδ τι παραπανω κανει το S4 σε σχέση με το S3; Θα μπορουσα να παραθέσω και παλιότερα μοντέλα της Σαμυ αλλά μετά θα συγκρίνουμε ταχυτητες. 

Θεωρώ πως ένα smartphone τα παίρνεις κυρίως για τετοιες δουλειες. Ολοι ασχολούνται περισσότερο με τα κοινωνικά τους δίκτυα, φωτογραφίες κ.α. πολλά.

Μην με κράξετε αλλά δεν ξέρω τι είναι αυτό το πράγμα που μπορει τόσο πολύ να σας βοηθήσει σε κατι (πέρα από την επικοινωνιά) ώστε να αλλάξετε συσκευή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που είμαι δηλωμένος οπαδός του iOS, μπορώ να πω πως το S4 είναι αρκούντως εντυπωσιακό. Λόγω δουλειάς, είχα την ευκαιρία να το δουλέψω αρκετά και η δουλειά που έχουν κάνει στις διαστάσεις είναι πάρα πολύ καλή.

 

Όσο για τα πλαστικά, οκ, είναι συνήθεια τελικά. Αν και σχεδόν ίδιας ποιότητας με το S3, μοιάζει πολύ πιο ποιοτικό και η οθόνη του είναι απλά υπέροχη.

 

Για τα lag δεν έχω κάποιο σχόλιο, είναι δεδομένο ότι κάποια στιγμή θα τα παρουσιάσει το Android αλλά τα 2GB μνήμης το βοηθάνε να τα ξεπεράσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μια μεγάλη απορία έχω.

Όλοι εσείς που λέτε "ε σιγα εσεις αγοράζεται smartphone για Youtube και Facebook μονο" δηλαδή τι παραπάνω κάνετε;

Γράφετε εφαρμογες με το smartphone σας; Γράφετε αρχεία word? η ασχολείστε με το customization και βάζετε tweaks?

Να υποθέσω εργάζεστε σκληρά με το κινητό σας ε;

Δλδ τι παραπανω κανει το S4 σε σχέση με το S3; Θα μπορουσα να παραθέσω και παλιότερα μοντέλα της Σαμυ αλλά μετά θα συγκρίνουμε ταχυτητες. 

Θεωρώ πως ένα smartphone τα παίρνεις κυρίως για τετοιες δουλειες. Ολοι ασχολούνται περισσότερο με τα κοινωνικά τους δίκτυα, φωτογραφίες κ.α. πολλά.

Μην με κράξετε αλλά δεν ξέρω τι είναι αυτό το πράγμα που μπορει τόσο πολύ να σας βοηθήσει σε κατι (πέρα από την επικοινωνιά) ώστε να αλλάξετε συσκευή

 

μια χαρα τα λες φιλος, το κινητο ειναι ενα αγαθο και πανω απο ολα ειναι η προσωπικη ικανοποιηση, οποιος λεει οτι δεν το παιρνει για προσωπικη ικανοποιηση! θανατοςς! (πλακιτσα) διαφορες μεταξυ κινητων δεν υπαρχουν..... το ιδιο θα κανεις με το s3 το ιδιο θα κανεις με s4, Ιδιες δουλειες, οποτε τι αλλαζει? ΤΙΠΟΤΑ! Ξαναγυρναμε στην προσωπικη ικανοποιηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή τι παραπάνω από full HD με 4 modes (συμπεριλαμβανομένου Adobe RGB) θα έπρεπε να είχε για να μην είναι για τα πανηγύρια;

 

Adobe RGB οταν το panel Αmoled pentile δεν ειναι RGB per PIXEL δηλαδη 3 sub-pixels per pixel αλλα 2 sub pixel per pixel ειναι απλα αστειο να μιλάμε! Οπως επισης και το ppi του δεν ειναι 441 ppi πραγματικα γιατι ειναι ΚΟΥΤΣΑ ppi! Οπτικα ειναι καπου στο 350 ppi. 

Επισης η φωτεινοτητα της με τα 300 lumins ειναι απλα epic fail οταν το Htc one εχει 480 lumins και το iphone 5 520 lumins.

 

Η οθονη του HTC one οπως και το ηχειο που χρησιμοποιουνε ειναι πολυ μπροστα απο τον ανταγωνισμο. 

To τηλεφωνο galaxy siv εχει απειρα LAGS αλλα και η ποιοτητα του ειναι απο ΤΑΠΕΡ

 

700 ευρω γι αυτο ? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η samsung εχει χαλαρά το χειροτερο μενου απο ολα τα android κινητα για εμενα. σοφη η αποφαση να βγαλει ενα καθαρο android.

τωρα σχετικα με το καλυτερο κινητο...

θεωρω πως ενα κινητο σαν το lg nexus 4 που ειναι 10%-20% κατωτερο και 50% φθηνοτερο, μπορεις να το πεις ανετα πως ειναι το καλυτερο κινητο (με απλα μαθηματικα δηλαδη). μην τρελαθουμε κιολας, αντι να παρεις ενα σουπερ υπολογιστη να παρεις ενα 'θνητο' τετραπυρηνο για touch screen παιχνιδακια. καποιες προσθηκες 'made by samsung' ειναι ωραιες, αλλα απλά μην τρελαθουμε κιολας.

android ειναι εξαλλου, been there, done that, δεν ειναι υπολογιστης που μπορεις να χαρεις την αναβαθμιση σου με 1000 τροπους, στο κινητο αντε να χαρεις κανενα 'συγχρονο' touch screen παιχνιδακι παραπανω ή να παρεις ενα καλυτερο σκορ στα benchmarks.

next..

Υπάρχουν και οι launchers. Έκπληξη ε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αλλο με την μνημη το ξερετε ? Πιστευεται οτι το msd μπορει να σε σώσει ? 

 

Sorry αλλα πολυ δεν γνωριζουν τι παιζει με τα android! 

 

Αυτο που εκανε η HTC δινοντας στην τιμη των 16gb τα 32gb ηταν κίνηση ΜΑΤ. (+ ολα τα αλλα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι αν μου επιτρέπεις;

 

Από την τσέπη σου τα πήρα τα χρήματα? Εγώ χρησιμοποιώ ακριβώς το 10% των δυνατοτήτων του κινητού μου, εσένα που σε χαλάει αυτό δεν καταλαβαίνω?

 

Αν είχες εσύ ένα γκομενάκι γυμνάστρια που αντέχει συνεχώμενο SEX επί 4 ώρες και το μπαλαμουτιάζεις μόνο την 1 ώρα, θα πρέπει να απολογηθείς και οι υπόλοιποι να έρθουμε να σου ζητήσουμε να το κάνουμε rotation επειδή αντέχει και άλλο?

 

Αστειεύομαι βέβαια αλλά αυτό το επιχειρημά: χρησιμοποιεί μόνο το τάδε των δυνατοτήτων του, που χρησιμοποιούν αρκετά άτομα δεν μπόρεσα ποτέ να το καταλάβω.

Μαλλον δεν καταλαβες οτι αναφερθηκα στον γνωστο σε ολους υπερκαταναλωτισμο, θεμα σχετικο μετ α10 μυρια αγοραστων που αναφερει το αρθρο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ούτε εμένα μου αρέσει το κινητό αυτό, γιατί είναι copy-paste το S3 με λίγο αναβαθμισμένα χαρακτηριστικά...

 

το μόνο που μου αρέσει ότι έχει αρκετές εφαρμογές και νεες τεχνολογίες, πχ έχει μια εφαρμογή που τραβάει φωτογραφίες και ήχο από πίσω...

 

άσε κάτι άλλα κινητά (ονόματα δεν λέμε) που κάνουν 970ευρώ και το μενου τους είναι σχεδόν ίδιο με τον προ προ κάτοχό του, απλά αλλαγμένα Icons των shortcuts

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...