Προς το περιεχόμενο

αναβαθμιση ραμ


kousman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα!μου δωσανε ενα σταθερο  με τα εξης χαρακτηριστικα:

cpu:               quadcore intel core 2 quad q6600 2400mhz

motherboard :asus p5q deluxe

ram              2gb(1gb+1gb) geil pc2-6400 http://www.geil.com.tw/products/show/id/65

gpu               geforce 9600gt (512 mb)

 

γενικα η χρηση του σταθερου θα ειναι για προγραμματισμο ,ταινιες ιντερνετ κλπ κλπ και κανα ελαφρυ παιχνιδι ,δεν εχω πολλες απαιτησεις(κανα pro μονο).πιστευω οτι πρεπει να του παρω αλλα 2gb ραμ και θα ειμαι καλυμμένος, το θεμα ειναι ποιες? εχω καποιες 4gb(667 mhz) που ειναι χρονισμενες πιο χαμηλα,με συμφερει να τις βαλω ή να παω σε αγορα αλλων 2 gb στο χρονισμο που ειναι οι υπαρχουσες? ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα αυτες εδω τις ραμ http://www.ebay.com/itm/2GB-1GB-2PCS-DDR2-800MHz-Kingston-PC2-6400-NON-ECC-240-pin-DIMM-Desktop-NEW-/190830078054?pt=US_Memory_RAM_&hash=item2c6e5be866 για να τις βαλω με αυτες που ειχε αρχικα το deskop geil(800mhz)! ειναι συμβατες? ειναι καλες ή τιποτα μουφα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα αμα βαλω τις (2 + 2 gb) και τις (1+1gb)  μαζι ,μιας και εχει 4 slots η μητρικη  θα εχω καποιο θεμα?παιζει τιποτα με τα dual channel ή βλακιες ρωταω?πρεπει να μπουν καπως συγκεκριμενα στα slots ? το ξερω οτι  θα παω σε 64bit για να τις αναγνωριζει το συστημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θαχεις dual αλλα θαχεις 6 γιγα που ειναι προτιμητεο. Αν μπορεις βεβαια να παρεις αλλες 2 ιδιες σαν αυτες που εχεις για να πας στα 8 και με dual, ακομη καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...