Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδια τρόμου (horror / survival)


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

egw to u fibithika pote mou itan to The MUMMY gia ps1 alla hmoun 4xrwnwn tote :P

Twra genika dn me tromazei sxedon tpt ektos apo kati ilithia minion apo ta raid bosses tou L2 gt petagonta san ....... apo pisw sou.

Alla genika dn me tromazei tp[t allo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 572
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το πρωτο game που θεωρουσα φρικη..ηταν το diablo 1 σαν βαπτισμα του πυρος ,ηταν η εποχη ολα στην αρχη, αξεχαστο...( στο 2 ειμουν βετερανος)

 

μετα εμπλεξα με το shodowman .επεισοδιοκοτατη επαφη..βραδυ και εγω μεσανυχτα με τα home sinema στο διαπασον..βλεπω μια σαυρα δρακο..και αμεσως το απροσμενο απιστευτα κεραυνοηλεκτροειδες ηχητικο εφε..οπου εφυγα πισω σπαζοντας οτι υπηρχε πισω μου..ψυχολογια μετα για να παιξεις..αλλα ηταν φοβερο!!

σειρα ειχαν ολα τα silent hill .καλυτερα στην κολαση παιδια...τοσο αργα βασανιστικα αηδιαστικα..ανατριχιαστικα..γ@μ@τοοοοοοοοοο

 

μετα απιστευτο απιστευτα τρομακτικο το doom 3..εγινα απο φλεβικοτιτα σαν τον σβαρτζενεγκερ.!!!

και φτανω στο f.e.a.r..o απολυτος τρομος...τελικα η καθε εποχη εχει τα δικα του τρομακτικα παιχνιδια ωρε παιδια...

..ειμαι ετοιμος να ξεκινισω..το STALKER!!!!!

 

..πολυ καλο το θεμα..μαθαινουμε και αλλους τιτλους παιχνιδιων που μπορει να..τρομαξουμε!...μπρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alien vs Predator 2 με Marine = Χέσιμο κανονικότατο, τέτοια ατμόσφαιρα δεν έχω ξαναδεί σε παιχνίδι (εντάξει δεν έχω παίξει και τα πάντα, απ' αυτά που έχω παίξει λέω).

 

Το Doom 3 αν και δεν μου άρεσε σαν παιχνίδι, είχε μερικές τρομακτικές στιγμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την πρώτη ''τρομάρα' την είχα πάρει μόλις έπαιξα το Resident Evil 2 στο pc σε ηλικία 12 χρονων,εκείνα τα χερια από τα zombie που πετάγονται από κάτι τάβλες στο αστυνομικό τμήμα ακόμα τα θυμάμαι,επίσης θυμάμαι τον εαυτό μου 3 μετρα μακριά από την οθόνη

 

μετά ακολούθησαν αλλα τρομακτικά παιχνίδια,Alien Vs Predator (marine),Undying,Silent Hill etc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Phantasmagoria 1 (ακόμα έχω το παιχνίδι...original φυσικά)

Phantasmagoria.jpg

στην φώτο είναι σοκαριστικό...ο τύπος στο παιχνίδι σκοτώνει την τύπισα με αυτό που βλέπετε να κρατάει...και με πολύ βία...πάλι καλά που είχε επιλογή για τα παιδιά που έκανε την εικόνα θολή σε αυτές τις φάσεις)

2. The Ripper (όπως και το ποιο πάνω ...Interactive Movie...Terror)

3. Aliens (ποτέ με κλειστά φώτα όταν σου έσκαγε στην μάπα (όλη την οθόνη) το γαμωάλιεν)

4. Resident Evil 1 (ακόμα θυμάμαι τι είχα πάθει με τους φίλους μου όταν μπήκαμε και πήγαμε να βγούμε από το δωμάτιο ανακρίσεων & όταν έσκασε ο τεράστιος αλιγάτορας από τον υπόνομο)

5. Doom 3 (σε κάποια πολύ σκοτεινά σημεία)

6. The Chronicles Of Riddick (εξίσου το ίδιο ...στα σκοτεινά σημεία πριν βάλει την σούπερ όραση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Phantasmagoria 1 (ακόμα έχω το παιχνίδι...original φυσικά)

Phantasmagoria.jpg

στην φώτο είναι σοκαριστικό...ο τύπος στο παιχνίδι σκοτώνει την τύπισα με αυτό που βλέπετε να κρατάει...και με πολύ βία...πάλι καλά που είχε επιλογή για τα παιδιά που έκανε την εικόνα θολή σε αυτές τις φάσεις)

 

Kai ftantasou .. egw apo ta 8 mou me aftes tis eikones megalwsa .. Ax aftos o aderfos mou! Pws kai dn mou kolisan psixologika traymata >_>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Half Life: Έχει γίνει το ατύχημα στη Black Mesa, τα φώτα τρεμοπαίζουν και ξαφνικά σπάει μια ξύλινη πόρτα μπροστά μου και πετάγεται ένα alien-zombie. 11 χρονών ήμουν τότε και τρόμαξα αρκετά.

Πάντως μιλάμε για αποβλάκωση. Να στρίβω το κεφάλι μου στα πλάγια για να δω πίσω από κάποιον τοίχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μιλάμε για αποβλάκωση. Να στρίβω το κεφάλι μου στα πλάγια για να δω πίσω από κάποιον τοίχο.

 

Πιστεύω όλοι το έχουμε πάθει αυτό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια! πως καταφερατε και ανοιξατε την (νομιζω) πρωτη μπουκαπορτα στο AVP2?? καθομουν εκει ως marine,και ειχα μαζι μου και αλλον εναν γκατζολα,και δεν την ανοιξα ποτε. μου εσπασε ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ τα νευρα,που το πεταξα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα, μου φαίνεται με το H είχες 1 ηλεκτρονικό παρακαμπτή όπου βραχυκύκλωνες το σύστημα ασφαλείας κ έτσι μπαίνεις από τέτοιες πόρτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...