Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδια τρόμου (horror / survival)


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 572
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 7 μήνες μετά...

Ποιά είναι τα πιο τρομακτικά παιχνίδια που έχετε παίξει????Από οπιοδήποτε είδος παιχνιδιού.Για 'μενα τα μόνα παιχνίδια που έχω παίξει και ήταν αρκετά τρομαχτικά είναι αυτά:

 

α)Condemned:Criminal Origins

b)Clive Barker's Undying

c)Resident evil 2

και

d)Alien Vs Predator 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύκολα το Silent Hill 2. Δεν το έπαιζα ποτέ αν δεν ήταν και ένα από τα (μικρότερα) αδέρφια μου μαζί μου.

Τώρα πια ζω μόνος μου και τις προάλλες είπα να το ξαναβάλω. Έπαιξα 5 λεπτά και το έκανα uninstall. Τώρα ποθ ξέρω τί γίνεται, είναι ακόμη πιο ανυπόφορο για τα γούστα μου.

Και με το Call of Cthulu-dark corners of the earth ενοχλήθηκα αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Residen Evil: Nemessis (Βασικά μόνο τον Nemessis έτρεμα,γιατί πεταγόταν τη χειρότερη δυνατή στιγμη -No ammo,Critical health-)

 

2) Doom 3 (Έκανα το απόλυτο λάθος να παίξω άγρια μεσάνυχτα,καλοκαίρι και σε χωριό...add them up and you'll get the picture)

 

3) Fear (μόνο όταν είχα να κάνω με την Αlba και τα minions της)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Residen Evil δεν θυμάμαι ποιο μάλλον στο Nemesis, σε μια φάση που έσπαγε μία πόρτα... πετάχτηκα ένα μέτρο πάνω από την καρέκλα!

Και το Half Life 2 με τρόμαζε, όταν πεταγότανε αυτά τα σκατά για να μπούνε πάνω στο κεφάλι μου!

Και στο fear κάπως… Όταν φοβόταν αυτός ο χαζός ο παίκτης, και δεν έτρεχε για να φύγει και με έπιανε το άγχος αν θα προλάβω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Χμ...

F.E.A.R. όπως από πάνω, με την Άλμα (ειδικά το καβουροπερπάτημα, όσοι έχετε παίξει, ξέρετε :P).

Thief 3, Shalebridge Cradle level.

(δεν έχω παίξει, αλλά έβλεπα)

Project Zero / Fatal Frame 1-2.

AvP1 και 2 σαν Marine. Όχι τόσο τρόμος όσο αγωνία από που θα έρθουν τα Aliens. (και σου σκάει ένα facehugger στην μάπα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dark Seed θα έλεγα. Και το Sanitarium ήταν αρκετά τρομακτικό, με τον τρόπο του...

 

Σωστός, ώρες- ώρες το sanitarium γινόταν πολύ τρομακτικό. Απλά ο τρόμος ξεφούσκωνε από ένα σημείο και πέρα. Σπουδαίο παιχνίδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για το suffering, πραγματικά τα κατάφερνε εξαίσια στο συγκεκριμένο τομέα. Εγώ στο μυαλό μου πρώτα πρώτα έφερα το Phatasmagoria πάντως. Ίσως ήταν και η ηλικία μου μικρή όταν το έπαιζα αλλά πραγματικά κάποιες στιγμές μου έχουν μείνει χαραγμένες εξαιτίας του φόβου που μου προξένησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...