Προς το περιεχόμενο

gaming pc


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Δημοσίευση 13 May 2013 - 07:07 PM

 

Γεια σας ! θα ηθελα να με βοηθησετε να διαλεξω ενα καινουργιο pc κυριος για games αλλα οχι και σε τρελες αναλυσεις  γιατι δεν τις χρειαζομαι   :mellow:   :-D  ξεκινησα να αγορασω καποιο ετοιμο συστημα turbo-x αλλα δεν ακουσα καθολου καλα σχολια  οποτε παμε για κομματι κομματι μεχρι 600 αντε και λιγο παραπανω αν χρειαστει  B)   :-)   να ρωτησω κατι ακομα : γινεται να επιλεξω κομματια απο το πλαισιο και να μου τον στειλουν συναρμολογημενο γιατι θα με βολευε πολυ  B)  αν γινεται αυτο προτεινεται μου κομματια απο πλαισιο αν ειναι δυνατον  B)  ευχαριστω προκαταβολικα  B)   B)   B)

 

Αφου εδω ειπες οτι δεν ακους καλα λογια για τα τουβλο-x και οτι προτιμας να πας σε συνθεση κομματι-κομματι...τωρα πώς ζητας να σου προτεινουμε ενα απο τα 3 αυτα τουβλα? Τι αλλαξε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί δεν είδα καμία σημαντική διάφορα σαυτα που μου πρότειναν με τους έτοιμους

Γιατί κοιτάς μόνο την απόδοση (π.χ Ram 8 gb στα 1600mhz) των κομματιών χωρίς να ξέρεις την εταιρία τους (εκτός απο κανα 2), εγγυήσεις, ποιότητα κλπ.

Στην ουσία ψωνίζεις στα τυφλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ακόμα και οι μνημες τους στα 1333Mhz ειναι.

τροφοδοτικο turbo-x.. και άντε πες το τροφοδοτικό οκ!

θα πάρεις υπολογιστή με μητρική turbo-x?? χέστο το chipset που δεν νομίζω να σε πολυενδιαφέρει κιόλας, αλλά είναι κινέζικη. αξιοπιστία 0!

ακόμα και τα κουτιά ψιλοαισχρά είναι (όχι όλα). αν δεις μερικά σχόλια απο κάτω, όσοι έχουν πάρει έχουν πρόβλημα με τις θερμοκρασίες.

 

Στα λέω αυτά γιατί ήμουν και εγώ σε παρόμοια θέση με εσένα αλλά ευτυχώς που με έκοψε και ρώτησα τα παιδιά εδώ. Link.png Site: http://www.insomnia.gr/topic/479904-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC-turbo-%CF%87-%CE%B1%CE%BE%CE%AF%CE%B6%CE%B5%CE%B9-%CE%AE-%CE%B8%CE%B1-%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CF%89-%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%84%CE%B1/#entry52240053">Link

Αν έλεγες π.χ. θέλω έναν υπολογιστή για να μπαίνω facebook και να βλέπω κανα βιντεάκι στο youtube αλλά να είναι ακριβός, θα σου λέγαμε να έπαιρνες τους παραπάνω, αλλά gaming pc και έτοιμη σύνθεση σπάνια σε καλύπτουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί βρε παιδιά αγκάθια έχουν τα χέρια του και δεν μπορεί να τα βρει μόνος του?

 

Τις ξέρω τις τιμές απ` έξω για αυτό και δεν ψάχνω τα links στο skroutz.

Οταν απαντας σε ενα φορουν και δινεις προτασεις τις δινεις ολοκληρωμενες.Με την λογικη σου ουτε αγκαθια εχουν τα χερια του να κατσει να κανει αναζητησεις στο google για καθε εξαρτημα και να συγκρινει το hardware μονος του με βαση τις μετρησεις και να τα επιλεξει μονος του.Δεν σου ειπαμε να βαλεις συγκεκριμενο καταστημα,να βαλεις το link του skroutz ειπαμε..

 

Ζήτησα να μου προτείνετε ένα από τα 3 όχι κομμάτι κομμάτι

 

Και εσένα τι σε πειράζει αν δεν γουσταρεις μην τα διαβάζεις ! Και από ότι βλέπω δεν υπάρχει κάποιο όριο στα θέματα

Ειτε παιρνεις κομματι κομματι τα εξαρτηματα που σου προταθηκαν,ολα απο ενα καταστημα και τους ζητας να στο συναρμολογησουν,ειτε παιρνεις ετοιμο pc κανοντας του κεφαλιου σου το οποιο θα το χτυπας μετα... Η επιλογη ειναι δικη σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος δεν καταλαβαίνει την διαφορα του ετοιμου από το custom pc παίρνει ότι του αξίζει

σωστά κάνετε και τον ενημερώσατε από εκεί και πέρα κάνει ότι νομίζει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν είδα καμία σημαντική διάφορα σαυτα που μου πρότειναν με τους έτοιμους

Οι μητρικες και τα τροφοδοτικα τους ειναι turbo-x (ανωνυμες κινεζιες της κακιας ωρας). Επισης οι καρτες γραφικων που εχουν ειναι μαυρο χαλι για τα λεφτα τους. Οποτε υστερουν στα παντα.

 

Αν νομιζεις οτι ειναι η σιγουρη επιλογη λογω υποστηριξης, εγγυησης και ονοματος μαγαζιου ειναι δικη σου επιλογη, αλλα οταν δεν θα μπορεις να παιξεις με καλα γραφικα τα απαιτητικα παιχνιδια και οταν παρουσιαστουν οι πρωτες βλαβες (συνηθως μεσα στον πρωτο χρονο αναλογα με τη χρηση) τοτε θα το μετανιωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς δεν υπάρχει η δυνατότητα να το στήσει μονος του ούτε να διάλεξη και τα parts γιαυτο και θέλει κάτι έτοιμο να τελειώνει

Δεν είναι δικαιολογία αυτό, δηλαδή οποιος δεν μπορεί να κάνει αυτά που λες είναι καταδικασμένος να πετάει τα λεφτά του? Έτσι και αλλιώς μπήκε εδω μέσα να ζητήσει βοήθεια τώρα αν δεν θέλει να την εφαρμόσει είναι άλλο θέμα αυτο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε απλός ειδα  πως δεν θέλει βοήθεια για στήσιμο pc και θέλει αποκλειστικά ένα έτοιμο.

δεν κατηγορώ εσένα αλλα αυτόν, που δεν λέει να καταλαβεί με τίποτα και όχι μόνο αυτό υποτιμάει και την βοήθεια που του προσφέρουν με δηλώσεις:

 

giorgos z., on 18 May 2013 - 11:29 PM, said:snapback.png

Γιατί δεν είδα καμία σημαντική διάφορα σαυτα που μου πρότειναν με τους έτοιμους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον καταλαβαινω απο τη μια γιατι και εγω οταν ξεκινουσα το ψαξιμο για να παρω νεο pc και δεν ειχα ιδεα ηθελα κατι ετοιματζιδικο, απο μεγαλο μαγαζι, κοντα μου, να μπορω να το παω οποτε παθει το παραμικρο κλπ κλπ κλπ...
Μετα ειδα οτι τα αρνητικα ειναι πολυ περισσοτερα και καταλαβα. Ειδικα οταν δινεις ενα σεβαστο ποσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...