Προς το περιεχόμενο

Ebay Απορία σχετικά με δημοπρασία


KalolXD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα έχω μερικές απορίες σχετικά με δημοπρασία στο ebay..Κατ αρχήν δεν έχω ιδέα και πρώτη φορά που το χρησιμοποιώ και θα ήθελα ορισμένες απαντήσεις..

1)Εχω δοκιμάσει να ποντάρω σε ορισμένες δημοπρασίες και δε με αφήνει λογω του οτι ο πωλητής δεν στέλνει 

Ελλάδα.Α) Μπορεί αυτό να το παρακάμψω?Β)Πως μπορώ να κάνω bid μετά τη συννενόηση με τον πωλητή αν μου έχει δώσει το οκ οτι στέλνει ελλάδα?

2)Σε ενα τέτοιο αντικέιμενο που περιγράφω στην 1η ερώτηση  μίλησα με τον πωλητή και μου λέει οτι μπορεί να στείλει ελλάδα αρκέι να πληρώσω τα μεταφορικα. Πρέπει να προσέξω κάτι σχετικά με αυτό?Παίζει να γίνει κομπίνα ?

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να ρωτησω κι εγω κατι διοτι αν και εχω αγορασει απειρες φορες απο ebay δεν εχω ασχοληθει ποτε με δημοπρασιες.

 

1) Εστω πως ενα αντικειμενο ειναι σε τιμη 2 ευρω με Χ πονταρισματα και εγω διαθετω 10 ευρω. Αν βαλω κατευθειαν 10 ευρω πονταρισμα, με καλυπτει αν καποιος αλλος bidder βαλει 3 ευρω? Εννοω, κραταει το μεγιστο δικο μου και πρεπει καποιος να το ξεπερασει για να το κερδισει εκεινος ή πρεπει να πονταρω συνεχεια?

 

2) Εστω πως μενει στα 2 ευρω και εγω βαλω τα 10 ευρω μου και κερδισω, πληρωνω 10 ευρω οσο πονταρα δλδ ή πληρωνω 2,50 ευρω που ειναι συνηθως η προταση απο το ebay?

 

και 

 

3) Υπαρχει περιπτωση καποιος bidder να εχει βαλει καποιο bot style και να πονταρει ασυστολα ή ειναι καθαρα τα πονταρισματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Ναι σε καλύπτει μέχρι κάποιος να ποντάρει πάνω από 10, μέχρι τότε θα ανεβαίνει αυτόματα το ποντάρισμά σου μέχρι τα 10

2)2,50

3)Ναι υπάρχουν...

 

Γενικά καλό είναι να ποντάρουμε τελευταία στιγμή...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τελευταία στιγμή τα χτυπάω οτι ειναι, αλλα αμα δεις και βάζεις μια φορά σου λεει outbid βάζεις 2η 3η και σου λεει στα καπάκια outbid μαλλον εχει μπει bot ωστε να ανέβει η τιμή σε εκείνη που θέλει ο πωλητής

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...