Προς το περιεχόμενο

[extHDD] Intenso 3TB memory center usb3.0 @eshop.gr 99.90€


skoulas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

O δίσκος ειναι κορυφαίος και εντελώς αθόρυβος. Καμία σχέση με έναν Seagate εξωτερικό που είχα πάρει πριν λίγους μήνες πάλι απο e-shop και βουίζει.

Ταχύτητες φουλ σε usb3 και καμία ασυμβατότητα και πρόβλημα σε παλιό μάλιστα υπολογιστή με PCI-e κάρτα USB3.

Tα προβλήματα που αναφέρει ο άλλος φίλος είναι προφανώς του υπολογιστή του και όχι του δίσκου.

Δεν ξέρω τί δίσκο έχει μέσα αλλα πρέπει να είναι green γιατί δε βουίζει καθόλου και δεν ανεβάζει καθόλου θερμοκρασίες.

Θα Τον καταλάβαινα αν ήταν στις φουλ 7200 στροφές γιατί κάνουν φασαρία και δεν του θελω καθόλου.

 

Εχει επίσης πολύ ωραίο γυαλιστερό φινίρισμα και κουμπάκι on/off

Αριστος για μένα και σε τιμή και σε απόδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 190
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τον ειχα αγορασει και εγω πριν ενα χρονο. Ειχε ενα Seagate 3TB, τον οποιο τελικα εβγαλα και τον εκανα εσωτερικο. Ειναι αρκετα ευκολο να βγει ο δισκος απο τη θηκη, χωρις να "φαινεται". Εβαλα ενα παλιοτερο δισκο που ειχα στη θηκη, και δουλευει μια χαρα (+USB3).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O δίσκος ειναι κορυφαίος και εντελώς αθόρυβος. Καμία σχέση με έναν Seagate εξωτερικό που είχα πάρει πριν λίγους μήνες πάλι απο e-shop και βουίζει.

Ταχύτητες φουλ σε usb3 και καμία ασυμβατότητα και πρόβλημα σε παλιό μάλιστα υπολογιστή με PCI-e κάρτα USB3.

Tα προβλήματα που αναφέρει ο άλλος φίλος είναι προφανώς του υπολογιστή του και όχι του δίσκου.

Δεν ξέρω τί δίσκο έχει μέσα αλλα πρέπει να είναι green γιατί δε βουίζει καθόλου και δεν ανεβάζει καθόλου θερμοκρασίες.

Θα Τον καταλάβαινα αν ήταν στις φουλ 7200 στροφές γιατί κάνουν φασαρία και δεν του θελω καθόλου.

 

Εχει επίσης πολύ ωραίο γυαλιστερό φινίρισμα και κουμπάκι on/off

Αριστος για μένα και σε τιμή και σε απόδοση.

 

Στις 7200 στροφες ειναι ο Seagate με 3 platters του 1ΤΒ. Εξαιρετικος δισκος για τα χρηματα του και ταχυτατος. Και το on/off το θεωρω απαραιτητο σε εξ. δισκους. Αυτα τα green και sleep κλπ. δεν τα πολυχωνευω, ειμαι της παλιας σχολης.

 

Κριμα που πηρα πριν λιγο καιρο 3ΤΒ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πάντως ο προηγούμενος Seagate πάλι στα 3TB που είχα πάρει πριν λίγο καιρό βουίζει ελαφρά.

Αυτός δεν καταλαβαίνεις αν άνοιξε! Γι' αυτό υπέθεσα ότι είναι green.

 

Τον αναγνωρίζει επίσης κανονικά ολόκληρο παρ' όλο που ο υπολογιστής μου είναι σχετικά παλιός.

Η δε αλλαγή σε NTFS ειναι υπόθεση 2 δευτερολέπτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γιατί είμαι άσχετος, εγώ τον θέλω για εσωτερικό (παιχνίδια,ταινίες και τέτοια) είναι σχετικά γρήγορος ή να πάω σε άλλον;

 

Ο πιο γρηγορος 3ΤΒ αλλα δεν θα εχεις εγγυηση οταν τον βγαλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βάζεις τον κωδικό "1315" πριν ολοκληρώσεις την παραγγελία και στον χρεώνει στα 99.

επίσης η προσφορά ισχύει μέχρι 08/06/13 (ή εξαντλήσεως των αποθεμάτων).

 

Το εκανα στο τελος αλλα δεν αλλαξε η τιμη...στο email Μου ηρθε επιβεβαίωση για 119 ευρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εκανα στο τελος αλλα δεν αλλαξε η τιμη...στο email Μου ηρθε επιβεβαίωση για 119 ευρω...

 

Στειλε ενα mail και πες οτι εβαλες τον κωδικο αλλα η τιμη δεν αλλαξε...λογικα θα σου απαντησουν οτι ΟΚ και θα αλλαξουν αυτοι την τιμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ειχα αγορασει και εγω πριν ενα χρονο. Ειχε ενα Seagate 3TB, τον οποιο τελικα εβγαλα και τον εκανα εσωτερικο. Ειναι αρκετα ευκολο να βγει ο δισκος απο τη θηκη, χωρις να "φαινεται". Εβαλα ενα παλιοτερο δισκο που ειχα στη θηκη, και δουλευει μια χαρα (+USB3).

 

σε comments βλεπω

The case has a "warranty void if removed" sticker covering a screw, so the drive can't be removed and used as an internal drive if you care about the warranty.

οποτε δε ξερω τι εννοεις χωρις να "φαινεται"..την εγγυηση θα τη χασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλη μια παραγγελία για 2 δίσκους και απο μενα αφου εψησα και εναν συναδελφο να παρει.

Για να δούμε, ελπίζω να βγούν καλοι και να μην έχουμε θέματα :-)

 

Εκτός απο τα video στο youtube, ανοιξε κάποιος απο εδώ το κουτι (αν φυσικα εχει παραλάβει κανένας) να δούμε τι ακριβώς "φοράει"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εκανα στο τελος αλλα δεν αλλαξε η τιμη...στο email Μου ηρθε επιβεβαίωση για 119 ευρω...

Γράψε OFFER1315 στην παραγγελία, εμένα έτσι μου το πήρε.

 

FatMan, ο Intenso που είχα πάρει από το amazon έχει μέσα τον Seagate ST3000DM001. Δεν χρειάζεται να τον ανοίξω, το λέει το CrystalDiskInfo. Φαντάζομαι ότι και του e-shop ο ίδιος είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε comments βλεπω

οποτε δε ξερω τι εννοεις χωρις να "φαινεται"..την εγγυηση θα τη χασεις

Εννοώ δεν είχε το αυτοκόλλητο που λες. Ούτε το βιντεάκι που παρέθεσε ένας φίλος πιο πριν δείχνει καποιο αυτοκόλλητο.

Βέβαια, μπορεί σε άλλες παρτίδες να υπάρχει αυτοκόλλητο. Όπως μπορεί να υπάρχουν παρτίδες με WD Green αντί για Seagate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη θελουν να τον αγορασουν 2 φιλοι μου για αποθηκη ειναι καλος?

Θελω να ρωτησω μηπως ειναι καλυτερα ενας στις 5400 στροφες για εξωτερικος?

Σιγουρα ειναι αθορυβος η θα ειναι σαν ενα εξωτερικο που εχει ο ενας απο τους δυο φιλους που θελει να τον παρει και κανει σαν τρακτερ?

Κουμπακι on/off εχει κανονικα ε?

 

Ψηνομαι κι εγω τωρα....χμμμμ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...