Προς το περιεχόμενο

[extHDD] Intenso 3TB memory center usb3.0 @eshop.gr 99.90€


skoulas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

3 χρόνια εγγύηση εσωτερικού δίσκου? Σε ποια εποχή αναφέρεσαι? Οι εσωτερικοί Seagate έχουν 1 χρόνο εγγύηση...

 

Περισσοτερο λαθος εισαι σε αυτο που λες απο τον vgiozo παντως. Το Δεκεμβριο του 11 εριξαν εγγυησεις αλλα τον Ιουλιο του 12 ανεβασαν κατα το ημισυ.

Εσωτερικος seagate αυτη τη στιγμη με ενα χρονο εγγυηση δεν πωλειται - δεν υπαρχει στην αγορα. Η παραγωγη μετα τον Ιουλιο του 2012 εχει 2 χρονια για την απλη σειρα, 3 για τις ενδιαμεσες και 5 για τις τοπ.

 

Εδω οι λεπτομεριες της τελευταιας αλλαγης. ;)

 

Α στο καλό! έριξε η Seagate την εγγύηση των σκληρών κι άλλο; έχω χάσει επεισόδια

 

Οχι μονο αυτη, παρεουλα πανε με την wd:

 

http://www.theverge.com/2011/12/17/2641569/seagate-wd-hdd-one-year-warranty-reduction-2012

 

Τωρα λοιπον (μετα τις αλλαγες και του Ιουλιου) ειναι στα ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 190
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγώ εβαλα μονο τον κωδικό και μου εβγαλε τιμή 119 ευρώ τιμή. Πήρα τηλέφωνο στο eshop αλλά μου είπαν ότι έχει καταχωρηθεί με 99.90 ευρώ οπότε ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα τον δίσκο χθες και τώρα τον έχω αφήσει να κάνει full format σε NTFS (θα πάρει σίγουρα 24 ώρες...)

 

Ο δίσκος μου φαίνεται μια χαρά, σχετικά αθόρυβος για 7200 αλλά όχι σε επίπεδα 5400. Γενικά έχω ήδη στο κουτί μου τους WD Black που κάνουν αρκετή φασαρία, οπότε αυτός δεν είναι το πρόβλημα. Δεν δοκίμασα να ανοίξω την θήκη, ίσως το κάνω αφού ολοκληρωθεί το full format και δεν βγάλει κάνενα πρόβλημα.

 

Γενικά λίγο πολύ, ότι περίμενα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα τον δίσκο χθες και τώρα τον έχω αφήσει να κάνει full format σε NTFS (θα πάρει σίγουρα 24 ώρες...)

 

Ο δίσκος μου φαίνεται μια χαρά, σχετικά αθόρυβος για 7200 αλλά όχι σε επίπεδα 5400. Γενικά έχω ήδη στο κουτί μου τους WD Black που κάνουν αρκετή φασαρία, οπότε αυτός δεν είναι το πρόβλημα. Δεν δοκίμασα να ανοίξω την θήκη, ίσως το κάνω αφού ολοκληρωθεί το full format και δεν βγάλει κάνενα πρόβλημα.

 

Γενικά λίγο πολύ, ότι περίμενα. 

Πως ξέρεις ότι είναι 7200?

Στην επίσημη ιστοσελίδα της πάντως λέει ότι είναι 5400 32ΜΒ

http://www.intenso.d...18595418_en.pdf

 

(κ το ίδιο λέει και στο e-shop)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εϊναι ο δίσκος που αναφέρθηκε από πάνω, το τσέκαρα από το smart. Είναι 7200.

 

ΟΚ Ευχαριστώ.

μεγάλη παπαριά πάντως που στο επίσημο site Λέει 5400rpm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...