Προς το περιεχόμενο

[extHDD] Intenso 3TB memory center usb3.0 @eshop.gr 99.90€


skoulas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα Hard Disk Test του HD Sentinel δεν κανουν δουλεια σαν burn in test?

 

Εξαιρετική...

 

Εγώ θα έλεγα ειδικά σε όποιον αγοράζει σκληρό δίσκο μεγάλης χωρητικότητας, να μην βιαστεί να σβήσει τα δεδομένα του από άλλους μικρότερους, να τον κάνει "burn-in" καμιά βδομαδούλα (data regeneration στο HDSentinel και άλλα τεστ) και μετά να σβήσει δεδομένα κτλ.

 

Άτιμο πράγμα οι σκληροί, κι αν τα έχεις σε ένα σημείο όλα μαζί, το ρίσκο είναι υψηλό...γι αυτό δοκιμάστε τις αντοχές του σκληρού σας λίγο πριν τον θεωρήσετε αξιόπιστο...

Αν είναι επιρρεπής σε σφάλματα, θα το δείξει σύντομα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια, σε ολους παιζει ο 3ΤΒ απροβληματιστα;

δεν ειχε κανεις θεματα ασυμβατοτητας;

γιατι εγω, με μηχανημα τριετιας, ημουν να παρω ενα εσωτερικο 3ΤΒ και τελικα το πορισμα ηταν οτι πιθανως να μην επαιζε στο συστημα μου.. (βασικα δεν με ενδιεδφερε να τον βαλω εσωτερικο, απλα να τον συνδεω μεσω docking station)

 

τελικα δουλευει ο 3ΤΒ σε ολους; δεν ειχε κανεις ασυμβατοτητα; να τον παρω;

εχω μητρικη τριετίας Gigabyte P55A-UD4   (rev. 1.0)

 

επισης εχω και ενα Νετμπουκ τριετιας Acer Aspire 1410-742G16N .. αυτο θα τον βλεπει; (αν και δεν με καιει γι αυτο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι μονο σε περίπτωση που θέλεις να βάλεις έναν 3TB δίσκο σαν primary εσωτερικό (δηλαδή να μπουτάρεις απο αυτόν) μπορεί να έχεις πρόβλημα ασυμβατότητας με παλιότερες motherboard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο αυτα που ειχαν ειπωθει στο νημα που παραθετω, νομιζω οτι υπηρχε μεγαλυτερο θεμα..
 

Παντως αν δεν αντιμετωπισε κανενας προβλημα εδω μεσα, απο αυτους που πηραν το συγκεκριμενο, τοτε θα τον παρω και εγω

 

 

 

vgiozo ποιο drive regeneration test προτιμας απο αυτα του HDS?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

απο αυτα που ειχαν ειπωθει στο νημα που παραθετω, νομιζω οτι υπηρχε μεγαλυτερο θεμα..

 

Παντως αν δεν αντιμετωπισε κανενας προβλημα εδω μεσα, απο αυτους που πηραν το συγκεκριμενο, τοτε θα τον παρω και εγω

 

 

 

vgiozo ποιο drive regeneration test προτιμας απο αυτα του HDS?

 

 

Για δίσκο που έχει δεδομένα πάνω, το refresh data area, που είναι και το λεπτομερές και επίπονο...για δίσκο στον οποίο δεν έχω δεδομένα ή δεν με ενδιαφέρουν τα δεδομένα του κάποιο από τα data-destructive τεστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον παρέλαβα και εγώ σήμερα και τον φορμάρω σε ntfs. Εμένα έχει μέσα τον Toshiba DT01ACA300, ο οποίος διάβασα στο νετ πως είναι rebadged Hitachi HDS723030BLE640.

 

Ελπίζω να είναι καλός. Πάντως είναι πολύ ήσυχος και στο φορμάρισμα φτάνει στους 53-55 C.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι 08/06 αν θυμαμαι σωστα.

 

και πως θα παρω αυτην την τιμη στα 99?

 

εκανα την παραγγελεια και εβαλα κωδικο προσφορας 1315 και η παραγγελια περαστικε παρολα αυτα  με τιμη 119 ευρω. Τι εκανα λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανενα λαθος δεν εκανες.θα τιμολογηθει με 99.90 ευρω.

Μπορεις να το τσεκαρεις μπαινοντας με τον λογαριασμο σου στο ιστορικο παραγγελιων μεσα απο το σιτε του eshop..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

και πως θα παρω αυτην την τιμη στα 99?

 

εκανα την παραγγελεια και εβαλα κωδικο προσφορας 1315 και η παραγγελια περαστικε παρολα αυτα  με τιμη 119 ευρω. Τι εκανα λαθος?

 

Αυτο (αλλα θα στο διορθωσουν ειτε μονοι ειτε οταν τους το πεις.) :

 

 

Γράψε OFFER1315 στην παραγγελία, εμένα έτσι μου το πήρε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...