Προς το περιεχόμενο

Mac ή PC Iδού η απορία


red flag

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αναλογα τι θες να κανεις , το pc παντως ειναι σιγουρα αρκετα πιο φθηνο και στα ιδια χρηματα θα παρεις σιγουρα κατι πιο ισχυρο αν σε ενδιαφερει ιδιαιτερα το συγκεκριμενο κομματι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρ´οτι πιστεύω πως τρολλάρεις θα σου απαντήσω.

 

Αν το gaming είναι σημαντικό για εσένα, τότε πας καρφί για pc χωρίς δεύτερη σκέψη.

 

Αν πάλι είσαι casual χρήστης και θες απλά να δεις μια ταινιουλα, λίγο fb twitter και τέτοια σου κάνουν και τα δυο μηχανήματα. Αλλά στη δίαρκεια το pc θα σου βγείτε καλύτερο σε θέμα τιμή/απόδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά εγώ έχω ακούσει ότι τα mac δεν κολλάνε σχεδόν καθόλου και γι αυτό το λόγο τα επιλέγουν οι dj και άλλες τέτοιες κουβέντες!ισχύει αυτό ή είναι καθαρά βλακείες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά εγώ έχω ακούσει ότι τα mac δεν κολλάνε σχεδόν καθόλου και γι αυτό το λόγο τα επιλέγουν οι dj και άλλες τέτοιες κουβέντες!ισχύει αυτό ή είναι καθαρά βλακείες;

βασικα τα επιλεγουν επειδη ειναι hipsters , ποιος σου ειπε οτι το pc κολλαει ;

 

αν τα κανεις ολα σωστα  και δε μπαινεις σε καθε τσοντοσαιτ που βρισκεις ή δεν το εχεις τιγκα στη σκονη να ψηνεται ή δεν του χωνεις κλωτσιδια να χτυπησει ο σκληρος, η δεν εχεις κανα κινεζικο τροφοδοτικο να στα κανει ολα φυτιλια  δουλευει τελεια 

 

με λιγα λογια αν εχεις και τη παραμικρη ανθρωπινη λογικη δεν εχεις τιποτα να φοβασαι 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ειναι πολλα τα +  και τα - για την επιλογή pc η mac , συμφωνώ με τα παιδιά οτι αν σκοπός σου ειναι πιο πολύ το Gaming και εγω θα πήγαινα για pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη περίπτωση που μπορώ να σκεφτώ στην οποία άξιζε να πάρεις mac αντι για PC ήταν αυτό που έκανε ο φίλος μου.

Πήρε το iMac απο 3000 1800 euro χωρίς φπα και σε φοιτητική τιμή.Αν κάνεις PC/οθόνη κλπ στα ίδια λεφτά πιστεύω πως θα είναι ίδια (μπορεί και να είναι λίγο κατώτερο το PC) προς το παρον, αλλά στο μέλλον το Mac δε θα σηκώνει αναβάθμιση, οπότε χάνεις σε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έφυγες για PC δεν υπάρχει λόγος να εισχωρήσεις σε μακ αν δεν το έχεις ανάγκη.

τα κολλήματα και οι φανταχτερές ιστορίες ότι δεν κολλάνε ή δεν χαλάνε είναι ιστορίες θερινής νυκτός.

το λειτουργικό να φανταστείς τρέχει άνετα μόνο με SSD και 8GB ram πλέον και με πολλά UI lags να συνεχίζουν.
(του τύπου resize τον Safari, Mission Control κλπ κλπ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναλογα τι θες να κανεις , το pc παντως ειναι σιγουρα αρκετα πιο φθηνο και στα ιδια χρηματα θα παρεις σιγουρα κατι πιο ισχυρο αν σε ενδιαφερει ιδιαιτερα το συγκεκριμενο κομματι 

 

+1

 

 

Πάλι καλά το νήμα δεν κατέληξε σε flame war.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι αυτο το θεμα εχει συζητηθει τοσο που δεν εχει νοημα πλεον το οποιο flame 

 

εγω εχω καταληξει οτι αυτος που θελει να παρει οποιοδηποτε προιον apple θα το κανει ο,τι κι αν του λενε οι αλλοι 

εχω δει ατομα που γνωριζουν πολυ καλα τα οποια μεινονεκτηματα τους να τα επιλεγουν για δικους τους λογους (λογικους ή παραλογους)

 

ειναι παντως χαζομαρα πλεον να μιλαμε για προβληματα  σταθεροτητας και ποιοτητας (ειδικα ποιοτητας που μπορεις να διαλεξεις ενα ενα τα ΑΑΑ κομματια και να εχεις περισσοτερη ποιοτητα και φυσικα εγγυηση  απο οποιοδηποτε ετοιμο υπολογιστη )  σε pc με παραθυρα, εμενα μου ακουγεται γραφικο και δε νομιζω και καποιος που ξερει 5 πραγματα και τελικα επιλεγει μακ  να πιστευει σε τετοια επιχειρηματα

 

απλα επιλεγει μακ, τελος. απλα αν καποιος δεν ξερει ή δεν ειναι τοσο βεβαιος και βλεπει οτι μονο εκει υπαρχει σωτηρια, ας το ξανασκεφτει ή να το ψαξει λιγακι παραπανω γιατι δεν ειναι και λιγοι αυτοι που ακουν απο γνωστους τους οτι τα μακ ειναι τα καλυτερα και πανε και δινουν ενα σκασμο λεφτα για να παρουν ενα τετοιο ενω θα μπορουσαν με λιγοτερα χρηματα να κανουν τη δουλεια τους ισως και καλυτερα.

 

δηλαδη περα απο τους συνειδητοποιημενους χρηστες, δυστυχως υπαρχουν και καποιοι που δεν πιστευω πώς ξερουν τι αγορασαν και γιατι 

 

ειναι κατι που αλλωστε βλεπουμε με τα iphone καθημερινα τριγυρω μας.. και ειναι κριμα καποιος να ξεφραγκιαζεται ( ειδικα αν δε του περισσευουν ) για να εχει απλα ενα μηλαρακι.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...