Προς το περιεχόμενο

Διαρροή του Android 4.2.2 Jelly Bean για το Galaxy S III


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και μετα λενε γιατι η κακιά samsung εχει δυσαναλογα μεγαλο μεριδιο στο android... Δινει καμια Sony, HTC και LG updates τοσο μακριά στην ζωή ενος μοντελου;

 

Οχι οτι η samsung ειναι τελεια σε αυτο το θεμα (καθε αλλο), αλλα σε σχεση με τα soon-to-be-obsolete smartphones των αλλων, καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τελευταία Ελληνική έκδοση για το sii ειναι η 4.0.3 αν περάσεις άλλη έκδοση χάνεις την εγγύηση το λέει ο αντιπρόσωπος smartec .

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετα λενε γιατι η κακιά samsung εχει δυσαναλογα μεγαλο μεριδιο στο android... Δινει καμια Sony, HTC και LG updates τοσο μακριά στην ζωή ενος μοντελου;

 

Οχι οτι η samsung ειναι τελεια σε αυτο το θεμα (καθε αλλο), αλλα σε σχεση με τα soon-to-be-obsolete smartphones των αλλων, καλυτερα.

 

Ακριβώς... (και έχω Sony)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τελευταία Ελληνική έκδοση για το sii ειναι η 4.0.3 αν περάσεις άλλη έκδοση χάνεις την εγγύηση το λέει ο αντιπρόσωπος smartec .

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Το οποίο φυσικά μια χαρά χάλια είναι απο άποψη του ότι το εν λόγω κινητό ακόμη έχει καλό hardware, αλλά αν σκεφτείς σε ποιές εκδόσεις έφτασαν τα αντιστοιχα της HTC και της LG εκείνης της εποχής λες "πάλι καλά".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λέτε παιδιά υπάρχει περίπτωση να δουμε  λήψη φωτογραφιών και βίντεο από τις δύο κάμερες της συσκευής ταυτόχρονα. Η τα  air gestures.. στο s3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τελευταία Ελληνική έκδοση για το sii ειναι η 4.0.3 αν περάσεις άλλη έκδοση χάνεις την εγγύηση το λέει ο αντιπρόσωπος smartec .

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Ακομα και να ισχυε αυτο νομικα, διοτι ο αντιπροσωπος πολλα λεει αλλα οσα λεει πρεπει να ειναι συμφωνα με κανονες αναγκατικου δικαιου και δη της προστασιας του καταναλωτη.. σε ενημερώνω οτι δε μπορει να ισχυσει ως ρητρα καταχρηστικη, περιοριζουσα ουσιωδως την ευθυνη του απο την εγγυηση δεδομενου οτι η αναβαθμιση προέρχεται σε καθε περιπτωση απο την ιδια την εταιρια. Και ναι ειμαι δικηγόρος! ! Off the record. Αν δε θες να προβεις σε αντιπαραθεσεις σε ενημερωνω επισης οτι ανα πασα στιγμη, μπορεις να επαναφερεις οποιαδηποτε προγενεστερη εκδοση. Ετσι απλα ακομα και αν δεν ανοιγει το κινητο σου διαμεσου του pc!!! Ειναι κατι που μπορει να γίνει στο android και πουθενα αλλου. ♥♡♥♡♥
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το s2 μου ακομα στο 4.0.4 ειναι παντως

 

Το SII της Vodafone πήρε επίσημα την 4.1.2 σιγά σιγά θα το πάρουν όλα http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-I9100&pcode=VGR#firmware

 

τι λέτε παιδιά υπάρχει περίπτωση να δουμε  λήψη φωτογραφιών και βίντεο από τις δύο κάμερες της συσκευής ταυτόχρονα. Η τα  air gestures.. στο s3

 

Θα δούμε, το έχει ανακοινώσει επίσημα η Samsung.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα είχα στην καρδιά μου, τα SG3, μέχρι που χθές στον απογευματινό καφέ, το κινητό κόλλησε στη splash screen και αναγκάστηκα να το επαναφέρω, χάνοντας τα πάντα και τα όλα.

Και δε δε πρόλαβα να κρατήσω τπτ backup διότι το είχα 2-3 βδομάδες...

 

Κινητό που κόστιζε πέρσυ ένα μισθό.

 

έλεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα είχα στην καρδιά μου, τα SG3, μέχρι που χθές στον απογευματινό καφέ, το κινητό κόλλησε στη splash screen και αναγκάστηκα να το επαναφέρω, χάνοντας τα πάντα και τα όλα.

Και δε δε πρόλαβα να κρατήσω τπτ backup διότι το είχα 2-3 βδομάδες...

 

Κινητό που κόστιζε πέρσυ ένα μισθό.

 

έλεος.

Και μενα το iphone το ειχα μεσα στο παντελονι μου , μεχρι που χθες στον απογευματινο καφε, το ειχα αφησει πανω στο τραπεζακι γυρισμενο μπρουμυτα (να φαινεται το μηλο), καταλθος το σπρωξα, επεσε κατω και εγινε puzzle.

 

Κινητο που κοστιζε ΔΥΟΜΙΣΗ μισθους περσυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θεωρω πως ειναι η καλυτερη συσκευη. η καλυτερη εταιρια. Αναβαθμισεις, αρετες. Για τα προβληματακια, θα αναφερω κατι, Οταν μιλαμε με ποσοστα, ειναι 1/1000(ενα τοις χιλιοις), να συμβαινει κατι. Παιζει ρολο στην ουσια η διαδραστικη ικανοτητα του ως smartphone και οχι για προβληματα που παρουσιαζονται η απο λαθη δικα μας,περνωντας custom roms η root-αρισματα, η απο σπανιες βλαβες. Αλλωστε η ιδια η Σαμυ εχει πει, πως η κυριες και απροβληματιστες εκδοσεις ειναι μονο οι "μαμα" εκδοσεις firmware, ειτε για android λειτουργικο ειτε για οτιδηποτε αλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα κανεις αυτα που λες κανεις και ενα ωραιοτατο backup και δεν χανεις ποτε τα πραγματα σου , οποτε αν οντως μιλαει για custom rom ειδικα ο kanesaxo, λαθος του που δεν ειχε backup 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μενα το iphone το ειχα μεσα στο παντελονι μου , μεχρι που χθες στον απογευματινο καφε, το ειχα αφησει πανω στο τραπεζακι γυρισμενο μπρουμυτα (να φαινεται το μηλο), καταλθος το σπρωξα, επεσε κατω και εγινε puzzle.

 

Κινητο που κοστιζε ΔΥΟΜΙΣΗ μισθους περσυ...

 

Συγκρίνεις τη ....με τη βούρτσα.

 

Αλλο η πτώση και άλλο το σοφτγουερ.

 

Ολα τα παραπάνω σε περίπτωση που δεν ειρωνεύεσαι, μία στις 100.

 

Οχι Qsis, καμμιά custom rom. Ετσι απλά, στα καλά καθούμενα. Και διαβάζω στο νετ, πως δεν ήμουν (θα ξανα είμαι;;;) ο μόνος.

 

Οπότε φίλε scorpios "Αλλωστε η ιδια η Σαμυ εχει πει, πως η κυριες και απροβληματιστες εκδοσεις ειναι μονο οι "μαμα" εκδοσεις firmware", επέτρεψε μου μετά απο αυτό, να αναφέρω πως ΠΑΠΑΡΙΕΣ λέει η ίδια η...Σαμυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε τη παλευει ιδιαιτερα η samsung με το software, απο την αλλη ομως εχει το καλο οτι οι συσκευες της ειναι σχεδον αδυνατο να γινουν τουβλα

 

οποτε μπορει μεν να χασεις πραγματα, αλλα δυσκολα να σου γινει η συσκευη αχρηστη 

 

δυστυχως το android δεν εχει καποια σοβαρη (επισημη) λειτουργια για να κανεις σωστο backup, παρα μονο αν εχεις αλλο recovery 

 

αν ειχες ακολουθησει αυτο το δρομο θα εκανες απλα ενα restore και θα ειχες και τη παραμικρη ρυθμιση και εικονιδιο εκει που τα αφησες.. αλλα δυστυχως αυτα πρεπει να καθεσαι να τα μαθαινεις μονος σου και μεχρι να μαθεις να εχεις και το αγχος μη χαλασεις τιποτα και μεινεις χωρις κινητο και εγγυηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκρίνεις τη ....με τη βούρτσα.

 

Αλλο η πτώση και άλλο το σοφτγουερ.

 

Ολα τα παραπάνω σε περίπτωση που δεν ειρωνεύεσαι, μία στις 100.

Εσενα σου χαλασε το software εμενα απο πτωση. Να μην αναφερω και γω δλδ τα "δικα" μου
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...