Προς το περιεχόμενο

Άλμα στα Windows 8 για το Leap Motion (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παραγγειλα απο τον Φεβρουαριο αν θυμαμαι καλα..

Τελευταιο mail που μου εστειλαν ελεγε παραδοση απο τελη Ιουλιου!

 

Αντε να ερθει να το δουμε κι απο κοντα.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τι απόσταση άραγε? θα μπορούσε να μπει στην TV και να ειμαι αραχτός στο κρεββάτι??? μεγάλες στιγμές!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ! Ωραία τεχνολογία, ελπίζω να πλησιάζουμε αυτή την πολυπόθητη του Stark... :P Έχει και πάρα πολύ καλή τιμή!

Κάτι άλλο που δεν κατάλαβα θα πρέπει να έχουμε οθόνη αφής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω που οφείλεται αυτή η τάση με τα touch screen και το χειρισμό με τα δάκτυλα γενικότερα σε desktop pc ή ακόμα και φορητά. Είναι τελείως εκτός λογικής.

 

Έχει προσπαθήσει κανένας που υποστηρίζει αυτή την μέθοδο να δουλέψει με αυτό τον τρόπο επί 8 ώρες? Χώρια το ότι χάνεις σημαντικά σε ακρίβεια και τα χέρια σου κρύβουν μέρος της οθόνη.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν πολυκατάλαβα πως ακριβως δουλευει...

Λειτουργει σε ολες τις εφαρμογες σαν ποντικι ή μονο σε αυτες που εχει στο δικο τους appstore?

Θα μπορεις πχ να βλεπεις φωτο ή video απο την εφαρμογη των windows ή θα πρεπει να κατεβασεις δικη τους εφαρμογη που να ειναι συμβατη με το leap motion?

 

Kαι μια σκεψη....

Τι καλα θα ηταν να στηνοταν οπως το kinetic και να διαβαζε με μεγάλη ακρίβεια ολόκληρο δωματιο...

Με το που καθίσεις ανοιγει το pc και μολις σηκωθεις το κλεινει! Το ακρο αωτο της τεμπελιας λεμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέρμα οι τενοντίτιδες και το σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα!

 

μπα. απλά μετακινούνται.

με το leapmotion θα παθαίνουμε τενοντίτιδες στους ώμους από τα σηκωμένα χέρια.. :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

απο τι απόσταση άραγε? θα μπορούσε να μπει στην TV και να ειμαι αραχτός στο κρεββάτι??? μεγάλες στιγμές!!!

 

Όχι. Οι αισθητήρες της συσκευής βρίσκονται στο πάνω μέρος και κοιτάζουν προς τα πάνω μέχρι μια συγκεκριμένη γωνία, οπότε αναγνωρίζει όλες τις κινήσεις που γίνονται πάνω από τη συσκευή και μέχρι μια συγκεκριμένη απόσταση(νομίζω περίπου στο μισό μέτρο +_ )

 

Ευχαριστώ! Ωραία τεχνολογία, ελπίζω να πλησιάζουμε αυτή την πολυπόθητη του Stark... :P Έχει και πάρα πολύ καλή τιμή!

Κάτι άλλο που δεν κατάλαβα θα πρέπει να έχουμε οθόνη αφής?

 

Όχι. Αυτό είναι το κόνσεπτ, να μετατρέπει οποιαδήποτε οθόνη ώστε να μπορείς να χρησιμοποιείς τα χέρια σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει προσπαθήσει κανένας που υποστηρίζει αυτή την μέθοδο να κάνει πως δουλεύει με αυτό τον τρόπο επί 8 ώρες? Χώρια το ότι χάνεις σημαντικά σε ακρίβεια και τα χέρια σου κρύβουν μέρος της οθόνη.

 

**fixed**, για να σου φύγει η απορία :P ;)

 

Εμένα η απορία μου είναι αν θα δουλεύει με τα χέρια λαδωμένα με πατατάκια.. :huh:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα μου φενεται καπως κουραστικο, νταξει καινοτομια ειναι νεα, αλλα προτιμω touch creen προσωπικα.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα ηταν μια καλη ευκαιρεια τωρα για την MS, να συνεργαστει με την εταιρεια και να βγαλει τα 8.1 ως bundle με το gadget σε μια τιμη των 100e?

και τα δυο βγαινουν τον ιουλιο, οποτε νομιζω θα ηταν ενα καλος τροπος να αλληλοβοηθηθούν τα δυο προιοντα στο να ανεβασουν τις πωλησεις τους.

κατι αντιστοιχο ειχε κανει η ΜΣ με το xbox1 και το ΗΑLO, με μεγαλη επιτυχια.

 

εγω παντως ενα τετοιο bundle θα το τσιμπαγα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...