Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

stakaman21

 

Φυσικά και είναι παράνομο!!!

Είναι καταπάτηση προσωπικών δεδομένων.

Είτε από ΟΑΕΔ ή από τα συστήματα του υπουργείου κάποιος πουλάει τις λίστες με τα προσωπικά σας δεδομένα σε ΚΕΚ που όλως τυχαίως είναι μεγάλα και όχι μικρά (γιατί αυτά έχουν τα χρήματα να το πληρώσουν).

Στα περσινά προγράμματα στις αιτήσεις των παιδιών που κάναμε μαζί βάζαμε το προσωπικό μου κινητό τηλέφωνο και όχι των παιδιών, ακριβώς για τον λόγο και παρατήρησα ότι καλούσαν εμένα στα επόμενα προγράμματα (και φυσικά ακούγανε τα εξ’ αμάξης) .

Όταν σας καλούν να τους λέτε «από πού βρήκατε τα προσωπικά μου δεδομένα; Δεν γνωρίζετε ότι είναι παράνομο; Θα σας κάνω καταγγελία» και το κλείνουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

εγω εργαζομαι ηδη ενα μιση μηνα στο προγραμμα απο 18-24 εχει εγκριθει η πληρωμη μου στο σαιτ του οαεδ αλλα ακομα περιμενω...ενω κανονικα θα επρεπε να εχω πληρωθει 

 

κανενας αλλος στο 18-24 η στο 25-29?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Kανείς στο voucher 29-64; Στο κεκ μου λένε ότι δεν ξέρουν πότε θα ξεκινήσουν τα μαθήματα γιατί δεν λειτουργεί ακόμα η πλατφόρμα. Ακόμα ψάχνω επιχείρηση βέβαια, πρέπει να έχω βρει για να γίνει ενεργοποίηση της επιταγής; Δεν πρέπει να υπάρχει και πρόγραμμα εκπαίδευσης από τα κεκ επίσης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Βρε παιδια τι θα γινει με τις πληρωμες ??? Τελειωσα 23/5 την πρακτικη , 16/6 την εξεταση για την πιστοποιηση και το τμημα μου 22/6

 

Μιλαω για το voucher 18-24 logistics-εφοδιαστικη αλυσιδα & εξαγωγικο εμπόριο του ΣΒΒΕ..

Υπαρχει καποιος σε ολοκληρη την Ελλαδα που να εχει πληρωθεί???

Εχουν περασει 2 μηνες και μας λενε συνεχως στα τηλεφωνα απο το ΣΒΒΕ οτι περιμενουν τα λεφτα απο το υπουργειο και οτι υπαρχουν ακομη εκκρεμοτητες... Για ονομα του Θεου δηλαδη, ποσοι μηνες θα περασουν ακομη? 


εγω εργαζομαι ηδη ενα μιση μηνα στο προγραμμα απο 18-24 εχει εγκριθει η πληρωμη μου στο σαιτ του οαεδ αλλα ακομα περιμενω...ενω κανονικα θα επρεπε να εχω πληρωθει 

 

κανενας αλλος στο 18-24 η στο 25-29?

Μπορεις να μου πεις πως βλεπεις αν εχει εγκριθει η πληρωμη σου στο σαιτ του ΟΑΕΔ ??? δε γνωριζω οτι μπορεις να δεις κατι τετοιο... :mellow:  :mellow:  :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια μηπως κανενας γνωριζει τι γινεται με το προγραμα 18-24;  εχω τελειωσει τωρα τον σεπτεμβρη με την δουλεια που ειμουνα και μου λενε οτι παγωσε ξερει κανεις ποτε θα ανοιξει ξανα;  ειναι αλλους 8 μηνες ακομα η δευτερη φαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...