Προς το περιεχόμενο

Έρευνα για τις προτιμήσεις των gamers!


winmik2kx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους,

 

εδώ και δύο περίπου μήνες γράφω τη διπλωματική μου, η οποία έχει ως αντικείμενο τη ψηφιακή διανομή και τις αλλαγές που επιβάλλει στη βιομηχανία των video games. Για τις ανάγκες λοιπόν ενός τμήματος της διπλωματικής, πρέπει να εξετάσω ποια χαρακτηριστικά των video games είναι σημαντικά για τους gamers και πόσο (πρακτικά το χρειάζομαι για να δείξω ότι οι προτιμήσεις των παικτών εξελίσονται διαρκώς). Σε αυτό το σημείο χρειάζομαι τη βοήθειά σας και 10-15 λεπτά από το χρόνο σας, να συμπληρώσετε αν θέλετε το εξής ερωτηματολόγιο:

 


 

Δεδομένου ότι στα ψηφιακά διανεμημένα παιχνίδια συμπεριλαμβάνονται και τα mobile / social / browser games (τα οποία είναι για την έρευνά μου εξίσου αν όχι σημαντικότερα από τις κονσόλες / computer), πιστεύω το ερωτηματολόγιο αυτό μπορεί να το συμπληρώσει ο καθένας. Απλά το έκανα σε αγγλική γλώσσα, γιατί θέλω να το προωθήσω σε διάφορα fora (να μη πιάσω μόνο την ελληνική πραγματικότητα...) και αν το μετέφραζα πιθανώς να μην υπήρχε consistency στα αποτελέσματα. 

 

Μια τελευταία σημείωση, η δομή του ερωτηματολόγιου είναι επίτηδες επιλεγμένη έτσι (μπορεί να σας φανεί ότι ορισμένες ερωτήσεις επαναλαμβάνονται, ή ότι είναι περιττές... Δεν είναι, παρόλο που αναγνωρίζω ότι είναι λίγο κουραστικό...)

 

Ευχαριστώ πολύ!

winmik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ όσους απάντησαν μέχρι τώρα! :-)

 

naruto14 αναφέρεσαι σε κάποια άλλη έρευνα (ίσως παρόμοια...), αφού το συγκεκριμένο ερωτηματολόγιο δημιουργήθηκε και δοκιμάστηκε πολύ πρόσφατα...

 

Όσες περισσότερες απαντήσεις, τόσο καλύτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ όσους απάντησαν μέχρι τώρα! :-)

 

naruto14 αναφέρεσαι σε κάποια άλλη έρευνα (ίσως παρόμοια...), αφού το συγκεκριμένο ερωτηματολόγιο δημιουργήθηκε και δοκιμάστηκε πολύ πρόσφατα...

 

Όσες περισσότερες απαντήσεις, τόσο καλύτερα!

 

Είχα κάνει ένα αντίστοιχο στα ελληνικά και δεν ξέρω μου φαίνεται ίδιο με το δικό σου (το είχαν δημοσιεύσει στο Xplayer στο facebook). Αν δεν είναι το δικό σου πες να κάνω αυτό αν είναι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόκειται για διαφορετικό, το δικό μου ολοκληρώθηκε τις τελευταίες μέρες και δημιουργήθηκε εξ' αρχής στα αγγλικά. Αλλά θα ψάξω να βρω και το άλλο, θα έχει ενδιαφέρον :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...