Προς το περιεχόμενο

Συμμετοχη επεξεργαστη σε χρηση ιντερνετ.


drapanakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λες ?  Οποτε προτεινεις να παω σε καινουργιο. 

Οσο για της υποδοχεις μνημης ενα προγραμμα που κατεβασα για να δω τι εχει μεσα ο υπολογιστης εγραφε οτι εχει 4 οπως λες αλλα εγω βλεπω 2. Το ανοιξα το ξανανοιξα 2 βλεπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λες ?  Οποτε προτεινεις να παω σε καινουργιο. 

Οσο για της υποδοχεις μνημης ενα προγραμμα που κατεβασα για να δω τι εχει μεσα ο υπολογιστης εγραφε οτι εχει 4 οπως λες αλλα εγω βλεπω 2. Το ανοιξα το ξανανοιξα 2 βλεπω.

Μπορεί να είναι 2 απο 2 G ή να σου έλεγε πως έχεις 4G περιθώριο να βάλεις...πάντως τα 7αρια σε αυτό το μηχάνημα και με 1 G μνήμη ποτέ δεν πρόκειτε να πάει πιο γρήγορα...

Δεν αξίζει να δώσεις λεφτά...πάρε ένα καινούργιο φτηνό μηχανάκι σχετικά και θα δεις πολύ μεγάλη διαφορά!!!

 

Πόση ώρα κάνει να ανοίξει γενικά το σύστημά σου?.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λες ?  Οποτε προτεινεις να παω σε καινουργιο. 

Οσο για της υποδοχεις μνημης ενα προγραμμα που κατεβασα για να δω τι εχει μεσα ο υπολογιστης εγραφε οτι εχει 4 οπως λες αλλα εγω βλεπω 2. Το ανοιξα το ξανανοιξα 2 βλεπω.

Έτσι λέω εγώ, και σου εξήγησα το γιατί.

 

Τώρα εφόσον η μητρική σου έχει μόνο 2 slot για μνήμες και παίρνει DDR1, τότε 2GB είναι το μέγιστο που μπορείς να βάλεις. Η QDI έχει κλείσει, και δεν υπάρχει site ώστε να δούμε τα specs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 2 γιγα θα βοηθησουνε καθολου η θα πανε πεταμενα τα λεφτα ? Αμα ειναι να παρω κανενα φτηνο αλλα καινουργιο. Σηκωνει μεχρι 4 η μητρικη αλλα 2χ2 δεν υπαρχουν σε DDR1 και αν ναι ειναι και πανακριβες.

φυσικα και θα βοηθησουνε, δεν πας πουθενα με 1GB με τις συγχρονες συνθηκες χρησης. Σιγουρα και ο επεξεργαστης πλεον ειναι ξεπερασμενος. Φτιαξε ενα πολυ φθηνο νεο συστημα αφου εχεις DDR1, η διαφορα θα ειναι χαοτικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτως ή άλλως η μητρική του παίρνει DDR1 και όχι DDR2...

Όντως δεν αξίζει...είναι αρκετά παλιό για να δώσεις χρήματα για το οτιδήποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει ρόλο ο επεξεργαστής ρε σεις πώς δεν παίζει;

 

Από ένα σημείο και μετά δε φαίνεται τόσο η διαφορά, αλλά αν μιλάμε για p4 εννοείται ότι με το ζόρι τη παλεύει και 32GB ram να του βάλεις

 

Εγώ καθημερινά χρησιμοποιώ έναν c2d και έναν i5 για browsing και η διαφορά τους είναι παραπάνω από εμφανής

 

Στον c2d έχεις ssd? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...