Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με skype


linuslost

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπερα! Εχω προβλημα με το skype. Ενω το εχω κανει κανονικα εγκατασταση δεν ανοιγει.

 

Επισης οταν παω να κανω απο την αρχη εγκατασταση που βγαζει το εξης μυνημα μετα απο λιγο: Σφαλα "Το προγραμμα εγκαταστασης δεν διαθετει επαρκη δικαιωματα για την τροποποιηση αυτου του αρχειου: C:/Program Files/Skype/desktop.ini " και μολις παταω ok γραφει : "Το skype απετυχε, κωδικος λαθους 1603. Ενα κρισιμο σφαλμα παρουσιαστηκε κατα την εγκατασταση"

 

 

Προσπαθησα και να διαγραψω το προγραμμα το προγραμμα απο τον πινακα ελεγχου και μου βγαζει αυτο: "Το προγραμμα εγκαταστασης δεν διαθετει επαρκη δικαιωματα για την τροποποιηση αυτου του αρχειου:C:/Program Files/Skype/desktop.ini "

 

Ξερει κανεις τι συμβαινει? Γιατι μεχρι πριν λιγες μερες εκανα video-call με το MSN αλλα τωρα που εγιναν ενα δεν μπορω πλεον να κανω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε με δεξί κλικ πάνω στο πακέτο εγκατάστασης του skype και διάλεξε το εκτέλεση ως διαχειριστής.

 

To εχω δοκιμασει και δεν λειτουργει ουτε ετσι... Τρεχει κανονικα στην αρχη αλλα μετα μου λεει τα ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημά σου φαίνετε να έχει να κάνει με τα windows και όχι με το skype...ο κωδικός 1603 έχει σχέση με windows installer...κάνε ένα clean install και δοκίμασε με τον 3.1 ή να το κάνεις μια αναβάθμιση...πάντως κάτι πρέπει να παίζει με το σύστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις δικαιώματα διαχειριστή στο χρήστη σου.Δοκίμασε να μπεις απο το administrator account και να το βγάλεις.

Επίσης, ξαναπέρνα το απο εκεί, οχι απο το δικό σου user.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://community.skype.com/t5/Windows-desktop-client/Installing-error-1603-and-no-solution/td-p/868098

 

Ρίξε μια ματιά εδώ...

http://support.microsoft.com/kb/834484

 

νομίζω οι οδηγίες είναι ίδιες και για τα vista

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...