Προς το περιεχόμενο

Need for Speed: Rivals


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπα, πόντους και ranks που κρατάς όσο είσαι "ζωντανός" και μετά πας στην βάση σου και cash-in.

δηλαδή το μόνο που κάνεις είναι να κυνηγιέσε σε έναν μεγάλο κόσμο με τους λίγους αντιπάλους που σε βάζει;

Επεξ/σία από konsolakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

δηλαδή το μόνο που κάνεις είναι να κηνιγίεσε σε έναν μεγάλο κόσμο με τους λίγους αντιπάλους που σε βάζει;

 

Και το ΑΙ, ναι.

 

Όπως παίζεις single player, απλά κάποιοι οδηγοί είναι άνθρωποι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο να κάνεις upgrade τα abilities (both) και να αγοράζεις και να φτιάχνεις τα αμάξια (racers, οι μπάτσοι τα παίρνουν δωρεάν και είναι ήδη "φτιαγμένα").

 

Δες και κανένα βίντεο. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θέλω να δω πως φένετε. θέλω να καταλάβω την δομή του και το αν και με πιο τροπο σε ανταμιβει Online. από τα βίντεο δύσκολο να βγάλεις άκρη

 

επιστρέφουμε λοιπόν στην αρχή της κουβέντας. από ότι έχω καταλάβει τα races είναι συμαντικά αλλά δεν συνηθίζονται γιατί έτσι όπως είναι στημένο το παιχνίδι κανείς δεν τα κάνει. όπότε αναγκάζεσε να κυνηγίεσε χήμα και ότι βγεί από εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι οκ, ξέχασα να πω ότι κάθε "chapter" σου δίνει 3 "paths", π.χ. "win 2 races in any difficulty, jam 3 cops, drift 500 ft".

 

Για να προχωράς τα chapters πρέπει να κάνεις συγκεκριμένα πράγματα δηλαδή. Αλλά αν παίζεις στο άκυρο, ο καθένας έχει το δικό του στυλ.

 

Εγώ που έχω ας πούμε όλα τα μπατσικά, βάζω την Μπατσογκίνι Aventador, μαρκάρω κάποιον και βγαίνω μπροστά του και του ρίχνω μετωπική και τον κυνηγάω μετά. (ξέρω, θα τρώω καντήλια, αλλά ποιος είπε ότι οι cops είναι good guys στο Rivals :P Όλα γκρι).

 

Γενικά να παίζεις σαν Racer είναι πολύ πιο high risk / high reward. Γιατί όσο είσαι έξω, ανεβάζεις Notoriety και παίρνεις score multiplier. Αν σε πιάσουν / διαλυθείς, τα χάνεις όλα. Και δεν είναι μόνο οι παίχτες αλλά και οι ΑΙ μπάτσοι που σε κυνηγάνε.

 

Αν παίζεις Cop, δεν έχεις τέτοια προβλήματα, αλλά δεν παίρνεις και τα multipliers. Επίσης αν πιάσεις κάποιον racer με πολλούς πόντους, τους παίρνεις εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

smelling trolling ή ειναι η ιδεα μου ; :ph34r:

 

Dunno, πάντως η αλήθεια είναι ότι αρχίζω να κουράζομαι με τις ερωτήσεις. Τόσα reviews τα αναφέρουν όλα. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμία σχεσή. απλά ενδιαφέρομαι για το παιχνίδι το οποίο είχα δοκιμάση λίγο Offline Και ήθελα να μαθω για το Online, μήπως το πάρω

 

αλλά μου θυμίζει τη λογική του gta5, που έχει λιγα άτομα στον κάθε κόσμο με αποτέλεσμα να μην μπορείς να κανεις αυτό που θέλεις όταν το θέλεις

 

ευχαριστώ που με βοήθησες να καταλαβω τι παίζει. απλα τράβηξε λίγο γιατι μαλλον δεν καταλαβενες τη ήθελα να μάθω εγώ. η αλήθεια είναι ότι βαρίεμε να διαβάζω τα μακροσκελή review για να διαπιστώσω ότι τελικα δεν σε κατατοπίζουν. συνήθως διαβάζω το πολύ τα θετικά/αρνητικά. αλλά η κουβέντα με κάποιον που έχει παίξει αρκετά το παιχνίδι είναι πάντα πιο κατατοπιστική

 

πιστεύω ότι τέτοια δομή στα παιχνίδια θα αποκτήσει πολύ περισσότερο ενδιαφερον όταν το hardware θα μπορεί να σηκώσει πολά άτομα σε ένα κόσμο. τι λετε;

 

edit:

πολύ καχύποπτος ευχούλη! αντι να βοηθήσεις την κουβέντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μιας και είναι Need for Speed και όχι ας πούμε κάτι πιο..."βαθύ", τα reviews σε κατατοπίζουν αρκετά. :)

 

Αφού το έχεις δει και Offline, τότε σκέψου πώς ό,τι κάνεις εσύ, κάνει και κάποιος άλλος, απλά αντί για ΑΙ, μπορεί να είναι παίχτης (στο δείχνει το game όταν είσαι κοντά σε κάποιον).

 

Aν θες να κάνεις αυτό που θέλεις, όταν το θέλεις, καλύτερα offline. Οnline, είναι σαν ΜΜΟ με ανοιχτό PvP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...