Προς το περιεχόμενο

Manta Powertab MID705


mpompo13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

 

δεν είδα κάποιο θέμα για αυτό το ταμπλετάκι (http://www.e-shop.gr/product?id=PER.904207) που πήρε συγγενής μου και του το σετάρω. Αυτήν την στιγμή φοράει επάνω Android 4.0.4 ICS αλλά έχει βγει και αναβάθμιση σε έκδοση 4.2.2 Jelly Bean (http://www.manta.com.pl/en/mid705). Αξίζει να κάνω την αναβάθμιση; Δηλαδή εννοώ εάν θα καλυτερέψει η εμπειρία και η ταχύτητα ή μήπως θα το "βαρύνει" το τάμπλετ μιας και έχει χαμήλα specs;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά, εάν κάποιος ενδιαφερθεί για αυτό το τάμπλετ πρέπει να τον ενημερώσω ότι βρήκα σε φόρουμ (πολωνικό καθώς η manta είναι πολωνική εταιρία) ότι όσοι έκαναν την αναβάθμιση είδαν ότι το τάμπλετ έγινε αρκετά πιο αργό και συνεπώς αποφάσισα να το αφήσω με την έκδοση 4.0.4 του android που είχε όταν ήρθε. Τέλος, θα χρειαστεί να γίνει εγκατάσταση κάποιου πληκτρολογίου καθώς το ενσωματωμένο του android δεν είναι και ότι καλύτερο. Μερικά προγράμματα που έχουν επάνω όπως το easycall από τις "ρυθμίσεις->εφαρμογές->όλες" τα επέλεξα και τα απενεργοποίησα και πραγματικά το τάμπλετ ανάσανε. Έχει προεγκατεστημένη την πλήρη έκδοση των "documents to go" έχει πάνω τον flash player και τον adobe reader και σε μερικά παιχνιδάκια που του έβαλα για δοκιμή η απόδοση ήταν αρκετά καλή χωρίς κολλήματα παρότι το hardware του θεωρείται αδύναμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχώς το μηχάνημα είναι άχρηστο μετάνιωσα που το πήρα δεν πάει πόντο το κάνα και δώρο

Επεξ/σία από smartdigi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Παιδιά, έχει κανείς ιδέα πώς μπορώ να rootάρω το συγκεκριμένο tablet στην 4.2 JB που του πέρασα;

Όσο είχα την 4.0.4 το rootάρισμα ήταν παιχνιδάκι, αλλά μετά την αναβάθμιση, όσο κι αν προσπάθησα δεν κατάφερα τίποτα.

Καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σημερα το αγορασα προσφορα απο το eshop περιμενω να μ ενημερωσετε για τα κατα και τα υπερ του και οτι αλλο νομιζετε.εχει την εκδοση adroid 4.2.2 ευχαριστω

Επεξ/σία από manassis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα το αγορασα προσφορα απο το eshop περιμενω να μ ενημερωσετε για τα κατα και τα υπερ του και οτι αλλο νομιζετε.εχει την εκδοση adroid 4.2.2 ευχαριστω

καλησπερα φιλε,και γω το παρηγγειλα και το περιμενω αυριο.

πως σου φαινετε,γρηγορο???εισαι σιγουρος οτι εχει την 4.2.2???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα το κουτι γραφει απο εξω 4,2 αλλα βρηκα οτι θελει πολλες αλλαγες και δουλευει καμπανα οπως λενε.η καμερα δεν μου αρεσε λιγο.Αυριο στο Ρεθυμνο θα το δοκιμασω μιας και τις δυο πρωτες φορες πρεπει να γεμιση 6 ωρες.Πρωτα ομως δες το αγγλικο μανιουαλ για ν αλλαξης την γλωσσα σε Ελληνικα,μετα να απενεργοποιησης τα πολωνικα apps.ειμαι σιγουροτατος ειναι 4,2,2 πας στις ρυθμισεις,σχετικα με το tablet και εκει το βλεπεις ,πρωτα ομως ΕΛΛΗΝΙΚΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠΕΙΓΟΝ καλημερα παιδια μετα απο καποιες ωρες τεσταρισματος τελικα το καταστρεψα.Εκανα ρυθμισεις οταν αλλαξα την απεικονηση τελειωσαν ολα.εβγαζε μονο την αρχικη οθονη μεχρι το android και μετα τιποτα,δεν μπορεσα να κανω μπακ απ γιατι δεν ηταν ρουταρισμενο .οποτε εκανα ρισετ μηπως παει στις εργασιακες ρυθμισεις και παλι τιποτα.προσπαθησα να το συνδεσω με το pc κι εδω απετυχα,Υπαρχει καμια ελπιδα?η ειναι για πεταμα?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, σκέφτομαι να το αγοράσω από το σημερινό newsletter, 49,99Ε και θέλω να μου πείτε αν αξίζει για internet και λίγο multimedia και ελάχιστα παιχνίδια (angry birds και παρεμφερή)

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλησπέρα, σκέφτομαι να το αγοράσω από το σημερινό newsletter, 49,99Ε και θέλω να μου πείτε αν αξίζει για internet και λίγο multimedia και ελάχιστα παιχνίδια (angry birds και παρεμφερή)

 

Ευχαριστώ.

εγω το παρελαβα χτες,πολυ vfm επιλογη

η χρηση που το ηθελα ειναι για:browsing,mail,μουσικη,καμια ταινιουλα dvdrip και brrip και κανενα παιχνιδακι να περνα η ωρα.

μεχρι τωρα τα κανει ολα.μεχρι και downloads απο τορρεντ κανει...

αν το παρεις κανε και αυτες τις ρυθμισεις που γραφει εδω ο φιλος http://www.adslgr.com/forum/threads/721336-MANTA-POWERTAB-MID08S

 

 

για καλυτερη επιδοση του ταμπλετ.

 

το βαζω 7,5-8/10

βασικα ειναι το πρωτο ταμπλετ και δεν ειμαι εξοικιομενος αλλα σιγα σιγα το μαθαινω.

 

διαβασε και εδω: http://www.insomnia.gr/topic/500842-%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%BF-%CF%84%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%B5%CF%84/

Επεξ/σία από bill27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...