Προς το περιεχόμενο

Manta Powertab MID705


mpompo13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το έχω κάνει αυτό και τα είδα τα αρχεία αλλά κάθε φορά που ανάβω τον ES File Explorer δεν εμφανίζεται τίποτα στο τοπικό δίκτυο και πρέπει να σκανάρω πάλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αν και το εχω στειλει για σερβις εχω καποιες δυσκολιες με τα email,δεν μπορω να συνδεθω με κανενα λογαριασμο μου.Μονο απο το ενα κινητο μου απο το tablet δεν συνδεετε το δε gmail το μπλοκαρει.τι κανω?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάβεις το manta, το συνδέεις με το usb καλώδιο στο pc, ενεργοποιείς το usb debugging στις ρυθμίσεις, περιμένεις να εγκατασταθεί ο driver (αν δεν είναι ήδη εγκατεστημένος), *αποσυμπιέζεις* σε ένα φάκελο το rar που κατέβασες και μετά τρέχεις το αρχείο TPSparkyRoot.bat. Μετά κάνεις ό,τι σου λέει (πατάς space αφού κάνει reboot κλπ.).

 

Το έγραψα μια φορά απαντώντας μάλιστα με παράθεση σε συγκεκριμένο ποστ. Χρειάζεται να το επιβεβαιώσω ξανά; Ναι έκανα root το Manta Powertab MID705 με android 4.2.2 που έδινε το eshop.

Σε ό,τι αφορά το root στο POWERTAB7:

στην περίπτωσή μου δεν γινόταν (ούτε αυτόματα ούτε χειροκίνητα από τα WIN7) η εγκατάσταση του android driver. Το αποτέλεσμα ήταν να μην "βλέπει" το TPSparkyRoot το tablet. Εγκατέστησα έναν generic driver που βρήκα ψάχνοντας, αυτόν:

 

http://hexamob.com/drivers/GENERICOS/UniversalAdbDriverSetup6.msi

 

και μέσα σε 5 λεπτά το root έτοιμο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια καλημερα σημερα παρουσιασε αλλα προβληματα1)οταν το κλεινω χανει τις ρυθμισεις και στο ανοιγμα εχει πολωνικα2)εχουν σβηστει καποιες εφαρμογες που ειχα και 3)ενω το εχω στο wifi δεν κατεβαζει αυτα που του στελνω,παρακαλω στην βοηθεια σας.Τι κανω?ευχαριστω

 

 

παιδια αν και το εχω στειλει για σερβις εχω καποιες δυσκολιες με τα email,δεν μπορω να συνδεθω με κανενα λογαριασμο μου.Μονο απο το ενα κινητο μου απο το tablet δεν συνδεετε το δε gmail το μπλοκαρει.τι κανω?ευχαριστω

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Φίλε κι εγώ το ίδιο έπαθα χτες. Υπέθεσα ότι έφταιγε το "σκάλισμα" που του έκανα μετά το root. Προσπάθησα να αλλάξω το χρονισμό της CPU και κόλλησε. Από τότε και μετά μπαίνει πάντα στα Πολωνικά, δεν κρατάει καμμία ρύθμιση, σέρνεται Χ10 από το συνηθισμένο  και το σημαντικότερο δεν κατεβάζει από το play τις εφαρμογές (που χάθηκαν) μήπως και επαναφέρεις κάτι μέσω root. To factory reset δεν κάνει τίποτα. Και λόγω του root, το οποίο δεν έβγαινε με τίποτα δεν μπορούσα και να το επιστρέψω...

Τη λύση τη βρήκα σήμερα... Από το site της MANTA κατέβασα τη ROM 4.2.2 και με πολύ google μετάφραση από τα πολωνικά κατάφερα και την φλάσαρα (μέχρι να βρω πως θα μπει σε download mode έφαγα 2 ώρες).

Το tablet έγινε καινούργιο!!!

Και φυσικά ξανά root...αλλά χωρίς σκάλισμα στη CPU πλέον...

 

(αυτό το μηχανάκι πάντως πιστεύω προσφέρεται για πειραματισμούς ;)

 

Επεξ/σία από stefent
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το εστειλα για σερβις και δεν το εχω παρει ακομα,αλλα εκανα σφαλμα και αγορασα καινουργιο manta mid711 το οποιο δεν γεμιζει η μπαταρια 100% (αυτο ειναι root απο την μανα του)και θα το δωσω για σερβις αφου ενημερωσα το eshop.(γερασα και μυαλο δε εβαλα)ετσι ειμαι τωρα(αφου παρω και το αλλο απο το σερβις) ,με δυο ελλατωματικα................οταν θα εχω και τα δυο μετα το σερβις θα ξαναμιλησουμε..........παντως ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως εχει κανει κανεις backup την 4.0.3 η γενικα καποια 4.0.Χ ; Πολυ lag με την 4.2.2

οντως παιδια αν εχει καποιος ειτε backup ειτε καποιο λινκ με την 4.0.3 γιατι εκτος του ισως λιγου λαγκαρισματος,δεν δειχνει fullscreen τις ταινιες κ ειναι κριμα..

 

τελος υπαρχει καποια καστομ ρομ γιαυτο?ειναι καποιο κινεζικο μοντελο σιγουρα,οποτε να περασουμε καποια generic rom γινεται?

 

βρηκα 2 ρομ κ καλα mod απο την οεμ 4.2.2 αλλα δεν δουλευε το digitizer,ηθελε ποντικι κ δε το ψαξα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως παιδια αν εχει καποιος ειτε backup ειτε καποιο λινκ με την 4.0.3 γιατι εκτος του ισως λιγου λαγκαρισματος,δεν δειχνει fullscreen τις ταινιες κ ειναι κριμα..

 

τελος υπαρχει καποια καστομ ρομ γιαυτο?ειναι καποιο κινεζικο μοντελο σιγουρα,οποτε να περασουμε καποια generic rom γινεται?

 

βρηκα 2 ρομ κ καλα mod απο την οεμ 4.2.2 αλλα δεν δουλευε το digitizer,ηθελε ποντικι κ δε το ψαξα..

Δοκίμασες με το mx player και δε τις δειχνει full screen?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι άσχετος από Android και μπορεί να είναι χαζή η ερώτηση, αλλά το αργό που το βλέπετε; Δε θα περίμενα κάτι καλύτερο από pc του 1Ghz cpu και των 512ΜΒ ram. Έβαλα Opera Mini, low quality στο Youtube και το θεωρώ αξιοπρεπές για 50€.

Μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές σε εξωτερική sd κάρτα; Θέλω να παίξω Baldur's Gate αλλά δεν έχω χώρο ούτε για να δοκιμάσω το GemRB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες




Φίλε κι εγώ το ίδιο έπαθα χτες. Υπέθεσα ότι έφταιγε το "σκάλισμα" που του έκανα μετά το root. Προσπάθησα να αλλάξω το χρονισμό της CPU και κόλλησε. Από τότε και μετά μπαίνει πάντα στα Πολωνικά, δεν κρατάει καμμία ρύθμιση, σέρνεται Χ10 από το συνηθισμένο και το σημαντικότερο δεν κατεβάζει από το play τις εφαρμογές (που χάθηκαν) μήπως και επαναφέρεις κάτι μέσω root. To factory reset δεν κάνει τίποτα. Και λόγω του root, το οποίο δεν έβγαινε με τίποτα δεν μπορούσα και να το επιστρέψω...

Τη λύση τη βρήκα σήμερα... Από το site της MANTA κατέβασα τη ROM 4.2.2 και με πολύ google μετάφραση από τα πολωνικά κατάφερα και την φλάσαρα (μέχρι να βρω πως θα μπει σε download mode έφαγα 2 ώρες).

Το tablet έγινε καινούργιο!!!

Και φυσικά ξανά root...αλλά χωρίς σκάλισμα στη CPU πλέον...



(αυτό το μηχανάκι πάντως πιστεύω προσφέρεται για πειραματισμούς


και πως μπαινει σε download mode ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στο manual στην σελιδα 26 στην απανω εικονα απο τις δυο ειναι η αρχικη εικονα του tablet με το ρολοι,κατω οριζοντια εχει 5 εικονιδια εσυ κτυπας το δευτερο απο αριστερα(μαυρο με κατι γραμμες)ειναι οι ρυθμισεις.Στην σελιδα 28 στην κατω εικονα απο τις δυο και μια μικρουλα επανω που σου δειχνει οτι ειναι οι ρυθμισεις,κοιτας την κατω εικονα  και βλεπεις οτι στο tablet πας αριστερα κατω μεταξυ μιας κλειδαριας και ενος κυκλου υπαρχει ενα τετραγωνο ασπρο μ ενα Α η κατι σαν Α η βελος το κτυπας και πας δεξια επανω στην πρωτη σειρα με τα πολωνεζικα και κτυπωντας βγαινουν οι γλωσσες,οποτε βαζεις την Ελληνικη.Ελπιζω να βοηθησα λιγο και μην ξεχνας οι δυο πρωτες φορτισεις της μπαταριας απο 6 ωρες σελιδα 31 ποιο καλλιτερη εικονα παρ οτι ειναι στα αγγλικα εσυ θα κοιταξεις τα συμβολα

Επεξ/σία από manassis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...