Προς το περιεχόμενο

Εγκατάσταση θερμοαγώγιμης πάστας


keto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Φενεται πως με τα 64-bit τρεχει πιο καλα καθως βλεπει και τα 4gb ram πλεον σκεφτομαι να παρω αλλη μια 2αρα και αργοτερα για τροφοδοτικο και θα ηθελα να μου προτεινεται ποσα περιπου watt περνοντας υποψιν το συστημα μου και την δουλεια ποθ το θελω η οποια ειναι για παιχνιδια και προγραμματα επεξ.βιντεο,εικονας κτλπ

επισης η καρτα μου στην επ.εργασιας πιανει τους 40-42 βαθμους στα παιχνιδια φτανει τυπου metro ll φτανει τους 56-59 βατμους

 

α και κατι ακομα εχω ενα προβληματακι καθε φορα που ανοιγω το pc ή καποια προγραμματα πχ το gpu nos μου λεει please insatall the amd driver first πηγα στο site της εταιρειας το κατεβασα για τα 64 το εγκατεστισα και παλι τα ιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ένα σχετικό άρθρο με είκόνες στο forum.Δεν πρέπει να βάλεις πολύ μεγάλη ποσότητα...πρέπει απλά να βάλεις οσο χριάζεται ώστε να δημιουργηθεί μια λεπτή στρώση.

 

 

http://www.insomnia.gr/topic/401729-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B1%CF%81%CE%BC%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πιθανα προβληματικο τροφοδοτικο καλο είναι να το αποφεύγουμε το psu test του occt. Την πατησα έτσι με ξενο μηχανημα οπου με το που πατησα να ξεκινησει το τεστ εκανε ενα τσουφ το τροφοδοτικο, πηρε μαζι του μητρικη και εγω πληρωνα κερατιατικα. 



Απο τοτε μονο δοκιμες μα αλλο αξιοπιστο τροφοδοτικο για να εχω το κεφαλακι μου ήσυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα... εχει και αυτο που λες τη λογικη του αλλα εγω προτιμω να μου μεινει στα χερια για να σιγουρευτω οτι ειναι ετσι, παρα να ειμαι στη πιεση και να το ξαναχρησιμοποιησω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα... εχει και αυτο που λες τη λογικη του αλλα εγω προτιμω να μου μεινει στα χερια για να σιγουρευτω οτι ειναι ετσι, παρα να ειμαι στη πιεση και να το ξαναχρησιμοποιησω. 

 

Βρε να μεινει στα χερια μονο το τροφοδοτικό καλα είναι αλλα έλα μου ντε που πολλες φορες ολο και κατι άλλο παιρνει μαζι του (καρτα γραφικων, μητρικη) και μετα αρχίζει το κλαμα!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνεις ένα επώνυμο και ποιοτικό τροφοδοτικό όπως αυτό http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=24102&cat=17

ή το αντίστοιχο 750 Core αν στο μέλλον βάλεις πιο ενεργοβόρα υποσυστήματα, και αν μπορείς προμηθεύεσαι και μια καλή κάρτα γραφικών (δεν χρειάζεται να είναι κανένα τέρας) μέχρι 200€ - 250€ για τη χρήση που προορίζεις το PC σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε να μεινει στα χερια μονο το τροφοδοτικό καλα είναι αλλα έλα μου ντε που πολλες φορες ολο και κατι άλλο παιρνει μαζι του (καρτα γραφικων, μητρικη) και μετα αρχίζει το κλαμα!! 

Δυσκολο χωρις να σου εχει δωσει σημαδια... και σημαδι δεν ειναι BSOD. Να μην ανοιγει αμεσως και τετοια σημαδια εννοω ή να σου κλεινει αμεσως κ.λ.π.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τελικα το bsod δεν ηταν φταιξιμο hardware αλλα του συγκεκριμενου παιχνιδιου(metro ll).Εψαξα και βρηκα πως πολλοι χρηστες με amd,ati και σια δεν μπορουσαν να το παιξουν και παθεναν τα ιδια σε αντιθεση με αυτους της intel,nvidia κτλπ.Η λυση ηταν να εγκαταστισεις το 3o update του παιχνιδιου.Πλεον το παιζω στα max settings ολα και δεν εχει κανενα κολλημα ουτe bsod κτλπ.Οι θερμοκρασιες cpu,gpu σταθερες πως τα υπολοιπα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...