Προς το περιεχόμενο

Από τη Δευτέρα το Oppo Find 5 με τιμή €399 και δωρεάν αποστολή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ενα OPPO 93 στο σαλονι μου, και τι να σας πω... πολυ κινεζια βρε παιδια, ετσι μου ερχετε να το πεταξω και να παρω κανα LG...

 

LOL.... :P

 

Χωρις πλακα το κινητο πρεπει να ειναι αστερι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 120
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μαγκιά της Oppo και μακάρι να την ακολουθήσουν και άλλες κινέζικες εταιρείες. Μέχρι τώρα υπήρχε σύγχυση με τις αγορές μέσω Κίνας αφού καμία εταιρεία δεν πουλούσε ΕΠΙΣΗΜΑ από site δικό της τα προϊόντα της σε ευρωπαϊκές χώρες. Τώρα σου λέει η Oppo οτι σου πουλάω εγώ η ίδια επίσημα το προϊόν μου που σημαίνει οτι θα έχει και εγγύηση κανονικότατα. Το πρόβλημα που παραμένει είναι η απόσταση αλλά με ΕΛΤΑ τα μεταφορικά σε περίπτωση που πρέπει το προϊόν να επιστραφεί είναι μολις 12 ευρώ.

 

Πολύ καλή τιμή και ελπίζω να συνεχίσουν οι Κινέζοι με τον ίδιο ρυθμό και να βλέπουμε ποιοτικές συσκευές με χαμηλότερο κόστος από τις ψωνισμένες επώνυμες. Άλλωστε στην ίδια χώρα κατασκευάζονται. Η Sony, η Samsung και όλες οι επώνυμες εταιρίες κατασκευάζουν στην Κίνα τα προϊόντα που πωλούν στον υπόλοιπο κόσμο. (η Samsung κρατάει τα κορεάτικα για εγχώρια κατανάλωση)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ειστε καλα με 70 παραπανω περνεις xperia z και sony και αδιαβροχο και ιδια specs

Και γιατί το βλέπεις το ποτήρι μισοάδειο και όχι μισογεμάτο;...

 

Γιατί δεν σκέφτεσαι ας πούμε ότι επειδή ακριβώς υπάρχουν κινητά σαν το OPPO Find 5 η SONY και η κάθε SONY (εξ)αναγκάζεται να βγάλει στην αγορά την ναυαρχίδα της στα 480 αντί τα 680 που θα την έβγαζε κανονικά*. Γιατί πίστεψέ με τέτοιες εταιρίες ξέρουν πάρα πολύ καλά τι θα κυκλοφορήσει και που στις παγκόσμιες αγορές, πολύ πριν βγουν τα Marketing Announcements των αντιπάλων τους...

 

Οπότε μετά είναι στο χέρι του καταναλωτή να αποφασίσει αν θα δώσει τα 80 ευρώ παραπάνω για το "επώνυμο" ή θα πάρει τα ίδια specs (φθηνότερα) με το "όποιο ρίσκο"...

 

*ΔΛΔ πιστεύεις πως τα 400 είναι πολλά για τέτοια specs?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω διαβάσει τις παπ...ς εδώ μέσα!!!

ξέρει κανείς να μου πει τι SAR έχει το ΟΡΡΟ?????

 

έτσι για να λέμε και κάτι σοβαρό.....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πολυ καλο βιντεακι..Η Oppo εχει φτιαξει πανεμορφο UI με πολυ καλα γραφικα..(Ειδικα μετα το 4.30 τα widget και τα εφε)..

Τουμπανο κινητο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω ιδία άποψη από κινεζικές ναυαρχίδες, οι Κινέζοι έχουν ξεφύγει στα specs και τιμή που τα προσφέρουν αυτά. Και δεν μιλάω για το χ-ψ κινέζικο που βγαίνει με το κιλό και έχουν πρόβλημα τα 2 στα 5 που βγαίνει από την παραγωγή...

 

Οποίος έχει πιάσει στα χέρια του Meizu καταλαβαίνει τι εννοώ. Το πιο όμορφο και γρήγορο UI αυτή τη στιγμή και specs " τούμπανο" που λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα άλλες είναι οι απορίες μου.

1ον. Εγγύηση; Θα έχει κάποιον σε κάθε χώρα όπως κάνουν zte / huawei ή θα πρέπει να στέλνουμε κίνα;

 

2ον. ΟΚ δωρεάν τα μεταφορικά.. Τελωνείο;;; σε κινητό που κάνει τόσα λεφτά αποκλείεται να μην πληρώσεις τελωνειο. Δεν το στέλνει μαγαζακι από κάποιο σημείο της Κίνας που γράφει πάνω gift και αξία 50-100 δολάρια. Εδώ μιλάμε για επισημη παρουσιαση της oppo και διαφήμιση ότι ξεκινάει παγκόσμια διάθεση του προιόντος της! Δεν χωράνε μπακαλίστικες πρακτικές με gifts και μειωμένες τιμές πάνω στο πακέτο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή συσκευή, πειράζει που προτιμώ το Neo 003?

183USD στην έκδοση με 1GB RAM και 8GB ROM.

278USD στην έκδοση με 2GB RAM και 32GB ROM

Με 5αρα FHD οθόνη και ΜΤ6589, λίγο χαμηλότερες επιδόσεις, αλλά πολύ χαμηλή κατανάλωση.

Οι τιμές είναι λιανικής από κινέζικα stores με δωρέαν μεταφορικά για Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H τιμή νορμάλ είναι αν υπολογίσουμε ότι το 20% (περίπου ανάλογα την χώρα) είναι ΦΠΑ και άλλο 10-20% τελωνείο.. Από ευρωπαικό warehouse θα τα στείλουν.. 

 

Αν το παίρναμε απευθείας από κίνα χωρίς ΦΠΑ κτλ το πολύ 200-250 θα είχε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω διαβάσει τις παπ...ς εδώ μέσα!!!

ξέρει κανείς να μου πει τι SAR έχει το ΟΡΡΟ?????

 

έτσι για να λέμε και κάτι σοβαρό.....

http://www.phonearena.com/phones/compare/OPPO-Find-5,HTC-DROID-DNA/phones/7600,7498

 

Θα έλεγα αρκετά χαμηλά νούμερα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα άλλες είναι οι απορίες μου.

1ον. Εγγύηση; Θα έχει κάποιον σε κάθε χώρα όπως κάνουν zte / huawei ή θα πρέπει να στέλνουμε κίνα;

 

2ον. ΟΚ δωρεάν τα μεταφορικά.. Τελωνείο;;; σε κινητό που κάνει τόσα λεφτά αποκλείεται να μην πληρώσεις τελωνειο. Δεν το στέλνει μαγαζακι από κάποιο σημείο της Κίνας που γράφει πάνω gift και αξία 50-100 δολάρια. Εδώ μιλάμε για επισημη παρουσιαση της oppo και διαφήμιση ότι ξεκινάει παγκόσμια διάθεση του προιόντος της! Δεν χωράνε μπακαλίστικες πρακτικές με gifts και μειωμένες τιμές πάνω στο πακέτο..

Ti τελωνείο βρε άνθρωπε; Στην Ευρωπαική Ένωση της "Ενιαίας Αγοράς" έχουν καταργηθεί χρόνια τώρα τα τελωνεία! Αυτά ισχύουν πλέον μόνο για προιόντα που εισάγονται τη πρώτη φορά σε χώρα της ΕΕ...Το γράφει κιόλας το σαιτ της Oppo: Φτιάξανε "warehouse" στην Ευρώπη!!! Αυτό σημαίνει ότι όταν εσύ τα παραγγέλνεις δεν θα επιβάρυνεσαι με εκτελωνισμό! Ούτε που βλέπουν μερικοί...και κάνουν λες και έχουν μείνει 20 χρόνια πίσω! Άσε που κάποιοι άλλοι βγάζουν χολή για την "κινέζικη" εταιρία, λες και τα iPhone, Galaxy, Xperia φτιάχνεται στην Ελβετία!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...