Προς το περιεχόμενο

Χαλασμενο Ανεμιστηρακι καινουργια ψυκτρας??


Prospector8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους! Σημερα δοκιμασα αυτην την ψυκτρα http://www.skroutz.gr/s/417189/Arctic-Freezer-7-PRO-Rev-2.html Arctic freezer 7 Pro και με το που ανοιξα το pc τα παντα δουλευανε τελεια εκτος οτι δεν γυρναγε το ανεμιστηρακι της ψυκτρας! Τσεκαρω αν εβαλα καλο το καλωδιο στο cpu fan και ηταν κομπλε. Ξανανοιγω το pc το ιδιο.. Λεω ισως να θελει να ζοριστει ο cpu οποτε εβαλα παιχνιδι,αλλα και παλι δεν γυρναει,και οι θερμοκρασιες σε max load ηταν 53-54°C μετα απο παιξιμο λιγο παιχνιδιου που δοκιμασα,οποτε δεν υπαρχει προβλημα εκει.. Πριν ειχαμε βαλει την stock ψυκτρα του 955 ,και δουλευε μια χαρα... Δεν μπορω να βρω τι φταιει και δεν δουλευει καθολου το ανεμιστηρακι :/ Καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα οπως ειπα οταν ζοριστηκε το pc παλι δεν επερνε στροφες και επισης οπως με ενημερωσε το control πριν απο λιγο,δοκιμασε και ο φιλος μου να παιξει ενα game στο ΛοΛ και του μυρισε πολυ εντονα καμενο πλαστικο και με την μια εκλεισε το pc....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα οπως ειπα οταν ζοριστηκε το pc παλι δεν επερνε στροφες και επισης οπως με ενημερωσε το control πριν απο λιγο,δοκιμασε και ο φιλος μου να παιξει ενα game στο ΛοΛ και του μυρισε πολυ εντονα καμενο πλαστικο και με την μια εκλεισε το pc....

τότε μπορεί να μην δουλεύει σωστά.

έλενξε το με κάποιο πρόγραμμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κανω αυτο που ειπε ο Stathis και θα επιστρεψω αν ειναι. Ευχαριστω για τις απαντησεις

αν την αγόρασες καινούρια έχει 6 χρόνια εγγύηση.

εμένα είναι σκυλί

αλλά δεν την πολυ "κυνηγάω" :P :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το καμμενο πλαστικο δεν μου άρεσε καθόλου.. δεν πας μα βόλτα απο εκει να δεις τι καηκε πριν μπει ξανα σε λειτουργία το μηχάνημα, πριν γίνει καμια μεγαλύτερη στραβή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξα και το προβλημα στο ιντερνετ και ειδα οτι ειχαν και αλλοι θεμα με το fan της,και το πιο συχνο προβλημα ηταν οτι εξυχε το ανεμιστηρακι της ψυκτρας λιγο πιο εξω απο οσο χρειαζεται για να αρχισει να γυριζει. Το βγαζω λοιπον απο την ψυκτρα και το πιεζω προς τα μεσα και ακουσα το θορυβο οτι ΤΩΡΑ μπηκε σωστα!!! Και ολα καλα πλεων :) Γαμω της ψυκτρες εχω να πω,τερμα αθορυβη και max temp με τον 955 μετα απο μιση ωρα gaming 44C !! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...