Προς το περιεχόμενο

απορια αποδοσης καρτας γραφικων


23Optimus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια του ινσομνιαα  εχω μια απορια  γι ατη καρτα γραφικων μου amd radeon sapphire  7750  1gb gddr5   οσο αφορα την aποδοση της σε παιχνιδια  γενικα...     υπαρχει περιπτωση να  η να μην παιζει οπως θα επρεπε με  ..   εφοσον εχω   intel core 2 duo E4500 2.20 GHZ και μνημες ραμ  DDR3  333 MHZ  4 GB 
    απλα θελω να μαθω για τα κολλιματα  που εμφανιζοντε καποιες φορες .. ειναι απο τη καρταα   η επειδη δεν εχω σχετικα γρηγορα τα υπολοιπα.. να ζοριζετε η καρτα γραφικων.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω να εχεις θεμα απο τον επεξεργαστη αλλα απο την 7750

σε τι παιχνιδια σου κολλαει?  και γενικα τι παιχνιδια παιζεις και σε ποια αναλυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι γιατι με το να κατεβασω γραφικα    η αναλυση οθονης    κολλαει πιο πολυ   για να αποφυγω  τα  lagg  σε σκονες και τη πολη δραστηριοτητα  οταν πιανει δηλαδη φαινεται οτι κολλαει γιατι απο το 60  fps πεφτει στο 35 45        δηλαδη αυτα τα προβληματα ισως ειναι απο τα αλα μηχαννηματα λογικα και οχι απο καρτα ε?
    crysis 2 \ far cry 2 \ dead space 2   \need for speed pro street  \ call of duty black ops\ modernwarfare 2\ dead island
 αυτα ειναι τα παχνιδια κολλιμα θα δω  κυριως σε  dead island  black ops   crysis 2    αλλα παντα σε σημεια δραστηριοτητας το κανει      παιζω σε αναλυση 1440 χ 900  εμχρι εκει παει η οθονη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φρόντισε να έχεις καθαρό το σύστημα από σκόνες και βλέπε τις θερμοκρασίες σου.Ψάξε και για τίποτα ιούς/trojan.Αν έχεις σκληρό δίσκο κάντου ένα defrag.

 

Εδώ που τα λέμε έχεις παλιό διπύρηνο με μια entry level κάρτα και δεν είναι για βαριά πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 καλα απο σκονες  καθε βδομαδα το κανε με πιστολακι γι ατα μαλλια με κρυο αερα     τωρα θα αλλαξω και κουτι και θα εχω λογικα καλυτερες θερμορκασιες..     απο κατασταση ηρεμιας εμ το μεγιστο μου σε παιχνιδια  με το λαθος τελειως κουτι μου  hp pavillion και το τροφοδτικο να ειναι πανω και να κοιταει  τη καρτα  ο ανεμιστηρας του    φτανουν οι θερμορκασιες     cpu core 1   και 2   33-48
 gpu   40-60     σκληρος  33-42  μητρικη 16-25      

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι chipset εχει η μητρική;

775ή G41;

αν είσαι σε 775 σίγουρα ζορίζεις πολύ την κάρτα γραφικών ναι μεν είναι entry level αλλά τουλάχιστον σε medium παίζει τα παιχνίδια που λές....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ρε ήρωες? Πως διαβάζετε και καταλαβαίνεται τα ποστ του? 

"Αγαπα τον πλησιον σου,με τα ελλατωματα του".

Δεν ειμαστε τελειοι.Ουτε φανταζομαι το κανει με δολο.

Τωρα που του εκανες μια μικρη παρατηρηση,ισως να διορθωσει κατι.Αλλα και παλι,εμεις να ειμαστε καλα,και καλη καρδια.

Τουλαχιστον ειναι ελληνικα,και οχι αγγλοελληνικα.

 

Φρόντισε να έχεις καθαρό το σύστημα από σκόνες και βλέπε τις θερμοκρασίες σου.Ψάξε και για τίποτα ιούς/trojan.Αν έχεις σκληρό δίσκο κάντου ένα defrag.

 

Εδώ που τα λέμε έχεις παλιό διπύρηνο με μια entry level κάρτα και δεν είναι για βαριά πράγματα.

 

Οτι ειπε ο φιλος Millennium,και επειδη το συστημα δεν ειναι και υψηλης τεχνολογιας,κοιταξε να εχεις το antivirus απενεργοποιημενο οταν παιζεις.Ειδικα αν εχεις κανενα περιεργο,και ασηκωτο.Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο μπορει να κολλησει το συστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Αγαπα τον πλησιον σου,με τα ελλατωματα του".

Δεν ειμαστε τελειοι.Ουτε φανταζομαι το κανει με δολο.

Τωρα που του εκανες μια μικρη παρατηρηση,ισως να διορθωσει κατι.Αλλα και παλι,εμεις να ειμαστε καλα,και καλη καρδια.

Τουλαχιστον ειναι ελληνικα,και οχι αγγλοελληνικα.

Αμ έλα που δεν διορθώνει κανένας τους. Και αυτός δεν είναι και από τους χειρότερους δολοφόνους τις ελληνικής γλώσσας εδώ μέσα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Αγαπα τον πλησιον σου,με τα ελλατωματα του".

Δεν ειμαστε τελειοι.Ουτε φανταζομαι το κανει με δολο.

Τωρα που του εκανες μια μικρη παρατηρηση,ισως να διορθωσει κατι.Αλλα και παλι,εμεις να ειμαστε καλα,και καλη καρδια.

Τουλαχιστον ειναι ελληνικα,και οχι αγγλοελληνικα.

 

Οτι ειπε ο φιλος Millennium,και επειδη το συστημα δεν ειναι και υψηλης τεχνολογιας,κοιταξε να εχεις το antivirus απενεργοποιημενο οταν παιζεις.Ειδικα αν εχεις κανενα περιεργο,και ασηκωτο.Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο μπορει να κολλησει το συστημα.

 

Του έχει γινει παμπολες φορές παρατήρηση... αλλα είναι ακομη μια ανιατη περιπτωση δολοφονίας της Ελληνικής λόγο βαρέμαρας και ασέβιας προς τους αναγνώστες του! 

 

Btw αντι για παντηση έκανα καταλαθος report στον φίλο Hawk7. Ας αγνοηθεί απο τους διαχειριστές παρακαλω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw αντι για παντηση έκανα καταλαθος report στον φίλο Hawk7. Ας αγνοηθεί απο τους διαχειριστές παρακαλω.

 

No problema.

Συνεχισε απο κατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...