Προς το περιεχόμενο

απορια αποδοσης καρτας γραφικων


23Optimus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με αυτόν τον επεξεργαστή είναι σχεδόν σίγουρο ότι δεν μπορείς να πάρεις το 100% της κάρτας σου (η οποία για την ανάλυση που παίζεις είναι ΟΚ)...Ρίξε μια ματιά στον Task Manager ενώ παίζεις κάποιο βαρύ παιχνίδι, το πιθανότερο είναι ότι το cpu usage θα κυμαίνεται μεταξύ 95 κ 100% ενώ η κάρτα σου θα δουλεύει στο 50-60% που σημαίνει ότι η cpu αδυνατεί να επεξεργαστεί τα frames που της στέλνει η κάρτα...Επίσης, με το να χαμηλώσεις την ανάλυση, απλά (ίσως) επιβαρύνεις ακόμα περισσότερο τη cpu (ή, το πιθανότερο, δε θα δεις καμία διαφορά)...Είχα παρόμοιο σύστημα (C2D E6400/ATI 5770 σε 1360x768 ανάλυση βέβαια) και είχα αυτά τα συμπτώματα, η gpu να ξύνεται κι η cpu να τρέχει κ να μη φτάνει :shock:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του έχει γινει παμπολες φορές παρατήρηση... αλλα είναι ακομη μια ανιατη περιπτωση δολοφονίας της Ελληνικής λόγο βαρέμαρας και ασέβιας προς τους αναγνώστες του! 

 

Btw αντι για παντηση έκανα καταλαθος report στον φίλο Hawk7. Ας αγνοηθεί απο τους διαχειριστές παρακαλω. 

 

΄Οχι ότι διαφωνώ, αλλά δυστυχώς εις αναμάρτητος πρώτος το λίθο μπαλέτο αγαπητέ. Η παράγραφός σου με μια διαφορετική οπτική ορθογραφίας και συντακτικού και εσύ πες μου πόσο συχνά θα έπρεπε κάποιος να κρατάει κόκκινο στυλό εδώ μέσα. Ούτε τον εαυτό μου θα μπορούσα να εξαιρέσω για ορθογραφικά/συντακτικά πταίσματα:

 

 

 

Του έχουν κάνει πλείστες φορές παρατήρηση, αλλά είναι ακόμα μια ανίατη περίπτωση κακοποίησης της ελληνικής γλώσσας λόγω βαρεμάρας και ασέβειας προς τους αναγνώστες του.

 

Παρεπιπτόντως αντί για απάντηση έστειλα κατά λάθος αναφορά στον φίλο Hawk7. Ας αγνοηθεί από τους διαχειριστές παρακαλώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

΄Οχι ότι διαφωνώ, αλλά δυστυχώς εις αναμάρτητος πρώτος το λίθο μπαλέτο αγαπητέ. Η παράγραφός σου με μια διαφορετική οπτική ορθογραφίας και συντακτικού και εσύ πες μου πόσο συχνά θα έπρεπε κάποιος να κρατάει κόκκινο στυλό εδώ μέσα. Ούτε τον εαυτό μου θα μπορούσα να εξαιρέσω για ορθογραφικά/συντακτικά πταίσματα:

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζι σου.... ποτε δεν ισχυριστηκα ότι δεν κανω λάθη , ισα ισα που κανω και πολλα μαλιστα!  :unsure:

 

Απλα , οσο αφορά τον εν λόγο κυριο, το έχει παει στο αλλο ακρο και τα κειμενα του πολυ απλα δεν μπορουν καν να διαβαστουν.

 

Θα μου πεις, γιατι δεν τον αγνοείς απλα? Και θα έχεις δίκιο... απλα έχω και εγώ τα κολληματα μου!   :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...