Προς το περιεχόμενο

Black Desert Online


Anxisfanis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 631
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αξιζει να παρει κανεις το Silver pack? βοηθαει?

 

Χρησιμα αυτα που προσφερει αλλα οχι απαραιτητα. Αν δεν εχεις δοκιμασει το game καλυτερα να παιξεις με ενα guest pass για 7 ημερες και εαν σου αρεσει να προβεις στην αγορα του game. 

Προσωπικα θα προτιμουσα να παρω το Starter's pack με 10€ και την διαφορα να την ξοδεψω σε pets..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Ελεγα να το παρω αλλα βλεπω οτι εχει πεσει κραξιμο.Τελικα τι ισχυει γιατι βλεπω αλλους που λενε οτι εχει αλλαξει αρκετα το παιχνιδι.Ειχα παιξει με guest pass αλλα δεν προλαβα να δω αρκετα πραγματα.Εχει καθολου pve κομματι η πεφτει ολο το βαρος στο pvp?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

To ξεκίνησα χθες,φαινεται ενδιαφερον..
Παιζει κανένα Guild?
Επίσης,ξεκίνησα με το guest pass,θεωρητικά το μόνο υποχρεωτικό κόστος θα ειναι η αγορα του game,έτσι? (6-8 eu).
Σαν αρνητικο,απ όσο εψαξα,είδα οτι πολλοί κράζουν το πόσο απαιραίτητο ειναι να ξοδεψεις χρήμα για να απολαύσεις το παιχνίδι.
(αγορά pets και καποια ακόμα που δε συγκράτησα)
Ισχύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω καιρο να παιξω κ δεν γνωριζω τι εχουν προσθεσει στο Pearl Shop, αλλα Costume μπορεις να το κανεις snipe στο Marketplace. 

Ιδιαιτερα σημαντικα ειναι τα Pets και το Weight Limit.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ξεκίνησα χθες,φαινεται ενδιαφερον..

Παιζει κανένα Guild?

Επίσης,ξεκίνησα με το guest pass,θεωρητικά το μόνο υποχρεωτικό κόστος θα ειναι η αγορα του game,έτσι? (6-8 eu).

Σαν αρνητικο,απ όσο εψαξα,είδα οτι πολλοί κράζουν το πόσο απαιραίτητο ειναι να ξοδεψεις χρήμα για να απολαύσεις το παιχνίδι.

(αγορά pets και καποια ακόμα που δε συγκράτησα)

Ισχύει?

Τα πιο σημαντικα να αγορασεισ απ το shop ειναι το weight limit,και οταν πας 58-60 lvl οπου θα αρχισεις το σοβαρο pvp,υπαρχει το ghili outfit,ποy κοστιζει 35 euro,και σου δινει ενα πλεονεκτημα στο pvp,κατι σαν καμουφλαζ.(pay to win δλδ)που ομως δεν θα σου επηρεασει το pvp σου σε μεγαλο βαθμο.

Απο κει και περα τα cosmetics ειναι πανακριβα (20-34 euro),μπορεις ομως αν εισαι τυχερος να τα αγορασεις απ το marketplace,δυσκολο ομωσ γιατι ολοι περιμενουν σαν τα κορακια να τα κανουν bid.Σε αυτο το παιχνιδι,αν δεν αγορασεις Outfit θα φορας συνεχεια τα ιδια ρουχα,πραγμα που για μενα ειναι απαρεδεκτο σε ενα mmo του 2017,και ειναι ο κυριος λογος που θα το παρατησω.

Υπαρχουν και τα pets που σου μαζευουν τα loots,και κερδιζεις χρονο απο το να τα μαζευεις εσυ.Τα pets,οπως και το weight limit θα σου δωσουν πλεονεκτημα οπως θα xpareis.

Για μενα μην ξοδεψεις αλλα λεφτα γι αυτο το παιχνιδι πριν αποφασισεις οτι σιγουρα θα το παιξεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για μενα μην ξοδεψεις αλλα λεφτα γι αυτο το παιχνιδι πριν αποφασισεις οτι σιγουρα θα το παιξεις.

Aυτό σίγουρα.

Τα cosmetics μπορώ να τα αγνοήσω,και δεν μου στοιχίζουν καθόλου.

Τα του gameplay ειναι που με απασχολούν,όπως η αγορά των pet,που διαβασα κ αλλου οτι ειναι απαραίτητα για να μη βγάζεις καρκίνο στο φαρμαρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

7 Guest Pass για 7 Days

 

1) 3TSDOIB-03NGI9I-0M8B77F-5O6TU
2) BFCISN7-JCV146G-RADCHRH-S47QI
3) 9VQRC2M-TRFEE5H-6V5RFST-B6EB1
4) 7MM58RI-8HB2ACH-L7D8RJL-PK19V
5) L427EEK-9KJG5AS-LV991H3-F4FE
6) 72395B9-36UT1F2-4DF6S36-GTO4E
7) QLC7164-ATSD2QN-8JGPAVR-73DKS

https://www.blackdesertonline.com/shop/code
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Τι λεει το συγκεκριμενο? Παιζει κανεις? Ειδα λιγο και μ'αρεσε το combat και τα γραφικα

Το παράτησα λογω ελλειψης χρόνου,αλλα ειναι το μονο του ειδους του που κατάφερε να με κρατήσει οσο με κράτησε.

Κ πολύ ενδιαφέρουσα οικονομία.

Και παντα βαριομουν την οικονομία σε αυτά τα games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

καλημέρα , μετά από πολλά χρόνια στο PC games , με προτίμηση στα FPS kai Racing Drive αποφάσισα να παίξω για πρώτη φορά MMO RPG και διάλεξα το BDO 🙂 έχω μια ομάδα που παίζω χρόνια μαζί τους , δυστυχώς δεν είναι ελήνες , είναι από galia. αλλά είναι οloi άνω τον 30 ετών old school gamers... ελπίζω να μην σας κούρασα με το ποιος είμαι, απλώς προσπαθώ απεγνωσμένα να βρω βοηθια στο παιχνίδι αυτό παίζω ένα μήνα, και είναι μια ομάδα που έχει κάνει focus σε εμένα 😞 όπου πάω με κυνηγάνε και μας σκοτώνουν όλους.... κανείς μας δεν μπορεί να τους νικήσει όλοι ξεκινήσαμε πριν ένα μήνα και δεν έχουμε δύναμης και δεν είμαι ούτε 10 ούτε 20 ούτε 30 χρόνων... είμαι 40 και είμαι σε ευαίσθητη ηλικία ευκολα εγκεφαλικό , καρδιακό, και πολλά αλλά 😀 θα χρειαστω την βοηθεια σας... είναι εφικτό? θα μπορούσατε να μας βοηθήσετε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

^ Recruits ψάχνεις δηλαδή; Άτομα να μπάσεις στη Guild;

 

Και εγώ παιδιά φοβάμαι το κατά πόσο θα το απολαύσω. Το τελευταίο online game που απόλαυσα στο 100% ήταν το C9. Δεν είναι σαν αυτό. Το C9 δεν είχε τόσες "διευκολύνσεις" επί πληρωμής, και πάνω απ' όλα όσα και να είχε ένας παίκτης, μπορούσα να τον κατεβάσω 1v1 με γυμνό toon. Ήταν τόσο αρχ^δοκρατικό που πολλές φορές έβγαζα εντελώς το weapon μου (δεν πέφτανε) και τους είχα με 1 - 1 damage έτσι μόνο για την εμπειρία και για το γεγονός πως μπορούσα να τους κάνω dodge επ΄ άπειρον δεδομένου πως ήμουν καλύτερος τεχνικά παίχτης.

 

Τώρα, πάει αυτό λόγω καταραμένης webzen.. και δεν υπάρχει άλλο σαν αυτό.. σίγουρα δεν είναι και αυτό. Η έκπτωση με έκανε να το ψάξω.. Κρίμα. Αλφάδι γραφικά / κόσμος, δυνατό combat system, αλλά gearbased στην ουσία & χρονοβόρο μέχρι κόκαλου..

Στις 7/4/2016 στις 3:09 ΜΜ, aliakas είπε

ακριβώς 

δεν μπορώ να καταλάβω πως κάναν τέτοιο λάθος 

να σου βγαίνει ο κολ@ς στις αναβαθμίσεις και να μην μπορείς να χρησιμοποιήσεις το gear σου 

τότε ποιος ο λόγος να καείς στις αναβαθμίσεις 

sorry για το off topic

 

Αυτό δεν ισχύει για όλους μας. Εγώ προσωπικά το λατρεύω αυτό.

Γιατί ένας εργαζόμενος, ανώτερος παίχτης και πιο έμπειρος, να χάνει από έναν άνεργο / άεργο / σχολιαρόπαιδο επειδή απλά είχε περισσότερο χρόνο να φαρμάρει και να είναι μπροστά στο γκέυμ; Τα Games αυτά έχουν combat system, ο καλύτερος σε αυτό πρέπει να κερδίζει στο PvP κατά τη γνώμη μου. Μπράβο στο BnS που έκανε τέτοιο πράγμα, δεν ήξερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...