Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια θα ηθελα τα φωτα σας για αγορα νεου τροφοδοτικου για το συστημα μου.Εχω i7 4770k,gtx 970,4x4g ddr3 1600,1ssd.1hdd,1 drive και 5 fans εκ των οποιων τα 3 230mm.oλα ειναι στοκ και δεν εχω σκοπο να υπερχρονισω κατι.Το κουτι ειναι full tower(cooler master 932 advance)οποτε δεν με πολυ απασχολει να ειναι modular αφου υπαρχει χωρος και ορεξη για μαζεμα καλωδιων.Το ποσο που διαθετω γυρω στα 80-100 ευρω.Και πιο οικονομικα να βγει δεν με απασχολει,ισα ισα :-D

Seasonic φίλε μου για αυτό το σύστημα που έχεις..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο και αυτο και φαινεται αμεσα διαθεσιμο.Μηπως τα watt ειναι οριακα αν υπολογισουμε οτι καθε χρονο αν δεν κανω λαθος χανει καποια αποδοση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο και αυτο και φαινεται αμεσα διαθεσιμο.Μηπως τα watt ειναι οριακα αν υπολογισουμε οτι καθε χρονο αν δεν κανω λαθος χανει καποια αποδοση?

Οριακά? Πάνω από 400 δεν πας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οριακά? Πάνω από 400 δεν πας.

το ξερω,το μετρησα το συστημα με προγραμματα και μου δινει 404watt.Απλα για αυτο ποθ μειωνεται η αποδοση του δεν ξερω κατα ποσο αληθευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξερω,το μετρησα το συστημα με προγραμματα και μου δινει 404watt.Απλα για αυτο ποθ μειωνεται η αποδοση του δεν ξερω κατα ποσο αληθευει.

Με Software? Ποιο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξερω,το μετρησα το συστημα με προγραμματα και μου δινει 404watt.Απλα για αυτο ποθ μειωνεται η αποδοση του δεν ξερω κατα ποσο αληθευει.

Μειώνεται μετά από αρκετά χρόνια, αλλά σε τροφοδοτικά ποιοτικκότατα η μείωση είναι μικρή. Μην ασχολείσαι άλλο με τα Watt. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααα νόμιζα με κανα PSU τεστ σε OCCT, σε κανα Benchmark.

 

Αυτές τις ιστοσελίδες τις ξέρω, μέσες άκρες καλές είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...