Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαφωνώ. Κάποια thermaltake ειναι για το ρέμα.Η λίσταδεν έχει ολα τα thermaltake σε χαμηλό tier, αλλα μερικά. Και το ξανά λέω εχουνε γίνει πολλά έγκυρα reviews σχετικά με τα τροφοδοτικά της λίστας και κατα ενα τεράστιο ποσοστό την δικαιολογούν. Μίλησα για μουφα κινέζικους πυκνωτές, οχι για γενικά κινέζικους. Το οτι ειναι απο ξένο ιδιώτη η λίστα δεν την κατατασει αυτόματα άκυρη. Οχι απόλυτη βεβαια, αλλα κατα ενα μεγάλο βαθμό έγκυρη. Αν ανοίξεις ενα smart SE και ένα super flower θα καταλάβεις. Φιλικά

Δεν αναφέρθηκα πάντως προσωπικά στα TT συγκεκριμένα. Ειναι μερικά μοντέλα αξιόλογα και είναι και μερικά προς αποφυγήν. Αλλα τα περισσότερα τροφοδοτικά στην λίστα, οχι ολα, έχουν δικαιολογήσει την θέση τους στην λίστα απο διάφορα reviews. Το ότι το έχετε αναφέρει πολλακις δεν μου λέει κάτι. Κάποιος πριν αγορασει τροφοδοτικό θα κοιτάξει πρώτα τα Reviews. Μην μου βάζεις όμως τα περισσότερα TT στην ίδια κατηγορία με τιτάνες όπως seasonic κλπ. Δεν είναι παράλογη η λίστα. Να είχαμε έγκυρα Ελληνικά Reviews να πω Εντάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Διαφωνώ. Κάποια thermaltake ειναι για το ρέμα.Η λίσταδεν έχει ολα τα thermaltake σε χαμηλό tier, αλλα μερικά. Και το ξανά λέω εχουνε γίνει πολλά έγκυρα reviews σχετικά με τα τροφοδοτικά της λίστας και κατα ενα τεράστιο ποσοστό την δικαιολογούν. Μίλησα για μουφα κινέζικους πυκνωτές, οχι για γενικά κινέζικους. Το οτι ειναι απο ξένο ιδιώτη η λίστα δεν την κατατασει αυτόματα άκυρη. Οχι απόλυτη βεβαια, αλλα κατα ενα μεγάλο βαθμό έγκυρη. Αν ανοίξεις ενα smart SE και ένα super flower θα καταλάβεις. Φιλικά

Δεν αναφέρθηκα πάντως προσωπικά στα TT συγκεκριμένα. Ειναι μερικά μοντέλα αξιόλογα και είναι και μερικά προς αποφυγήν. Αλλα τα περισσότερα τροφοδοτικά στην λίστα, οχι ολα, έχουν δικαιολογήσει την θέση τους στην λίστα απο διάφορα reviews. Το ότι το έχετε αναφέρει πολλακις δεν μου λέει κάτι. Κάποιος πριν αγορασει τροφοδοτικό θα κοιτάξει πρώτα τα Reviews. Μην μου βάζεις όμως τα περισσότερα TT στην ίδια κατηγορία με τιτάνες όπως seasonic κλπ. Δεν είναι παράλογη η λίστα. Να είχαμε έγκυρα Ελληνικά Reviews να πω Εντάξει.

Βρες σε JohhnyGuru, HardwareSecrets, HardwareCanucks ότι θες, αγγλικά ξέρουμε.

 

Αν θες πάρε εσύ τροφοδοτικό με ελάχιστο 150 ευρώ, δεν σε σταματάει κανένας.

 

Ποια reviews και μλκίες, Tiers και ξερό ψωμί!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι. Tiers ftw. Μην χαλιέσαι. Ότι θέλει κάνει ο καθένας. 150 οχι, αλλα από το να δώσω 80 για ένα TT προτιμώ να δώσω αλλα 20-30 για ένα καλύτερο. Ο καθένας κρίνει και πράττει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι. Tiers ftw. Μην χαλιέσαι. Ότι θέλει κάνει ο καθένας. 150 οχι, αλλα από το να δώσω 80 για ένα TT προτιμώ να δώσω αλλα 20-30 για ένα καλύτερο. Ο καθένας κρίνει και πράττει.

Και τι μας ενδιαφερει τι αγοραζεις εσυ για τον εαυτο σου????Ενα ατομο ρωτησε για τροφοδοτικα,εχεις να προτεινεις κατι για αυτον στα χρηματα αυτα ναι ή οχι?

Παιδιά καλησπέρα μόλις παράγγειλα την r9 270x της xfx κ θέλω να μου προτείνεται ένα οικονομικό τροφοδοτικό στα 500-550W.

 

Απο 40 και μέγιστο 60..

Ο ανθρωπος λεει 40-60ευρω οτι δινει για τροφοδοτικο

τι χαζομαρες καθεσαι και γραφεις για το τι τροφοδοτικο θα επαιρνες εσυ και οτι θα εδινες 100ευρω....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναφέρθηκα στον TS , αλλα στον άλλον. Ήταν εμφανές νομίζω. Οσο για τον πρώτο ο οποίος είχε ενα προσωπικό διάλογο μαζί μου. Του πρώτου του εχουνε προτείνει ήδη. Βγάλε την χολή σου αλλού μικρέ

Λάθος, με τον δεύτερο είχα μια συζήτηση, ο πρώτος έχει ήδη προτάσεις για το range τιμής του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα μόλις παράγγειλα την r9 270x της xfx κ θέλω να μου προτείνεται ένα οικονομικό τροφοδοτικό στα 500-550W.

 

Απο 40 και μέγιστο 60..

 

Πολυ καλό μου φαίνεται το thermaltake σε αυτά τα λεφτά..

 

Παιδιά προσοχή στα τροφοδοτικα κατηγορίας tier 4. Η 3 τρώγεται.

 

Να μυρισουμε τα νυχια μας σε ποιο post απανταγες αφου δεν εχεις βαλει quote ετσι  :rolleyes: Που ακομα και εσυ μπερδευτηκες φαντασου...

Δεν αναφέρθηκα στον TS , αλλα στον άλλον. Ήταν εμφανές νομίζω. Οσο για τον πρώτο ο οποίος είχε ενα προσωπικό διάλογο μαζί μου. Του πρώτου του εχουνε προτείνει ήδη. Βγάλε την χολή σου αλλού μικρέ

Λάθος, με τον δεύτερο είχα μια συζήτηση, ο πρώτος έχει ήδη προτάσεις για το range τιμής του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα τελευταια υπαρχει ενταση στα threads λογω κρισης ,ας ηρεμησουν τα πνευματα. Ενταξει ο κ. Γλυκουλης :-D  ειναι καλοπροαιρετος και του αρεσουν τα ακριβα, πολυ ποιοτικα τροφοδοτικα οπως τα Seasonic και Super Flower. Αλλα δεν χρειαζεται να αγορασεις τοσο ακριβα για να ειναι ασφαλες το συστημα σου.Οποιος θελει και εχει ας παρει.Δεν ειπαμε ποτε οτι το να αγορασει κανεις ακριβα ειναι αμαρτια τεχνολογικα. Αναλογως τις οικονομικες δυνατοτητες καποιου.

 

Αλλα επιμενω,οτι το συγκεκριμενο νημα του Tom's δεν ειναι αξιοπιστο και δεν εχει ουτε ενα λινκ με κριτικη για Thermaltake. Και με βαση τις εμπειριες πολλαπλων χρηστων,τα τελευταιας γενιας συνδιαζουν ποιοτητα και αξιοπιστια και φτηνες σχετικα τιμες. Παλιοτερα ηταν ακομη πιο φτηνα αλλα εδω και 8 μηνες απο τοτε που ξεκινησαν τα προβληματα ανεβηκαν πολυ οι τιμες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βλεπω οτι η ολη κουβεντα για τα Thermaltake εγινε μετα τις προτασεις στον τελευταιο ενδιαφερομενο με τα εν λογω τροφοδοτικα. Και το ξαναλεω αν καποιος διαφωνει με την προταση αυτη ας κανει αναλογη προταση πχ ειναι δεν ειναι τοσο καλα τα Corsair CS οπως τα Super Flower.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντιλέγω οτι είναι αξιόλογα αρκετά TT. Επίσης ούτε ότι προτιμώ τα ακριβά, απλά εγω προσωπικά αν ήταν να παρω ενα με 80 ευρώ θα μάζευα ακομα λίγα λεφτά να έπαιρνα ενα καλύτερο. ( έχει ένας φίλος ενα super flower και έχω μπει στο τρυπάκι). Και αυτό το ανέφερα σαν απάντηση σε έναν φίλτατο. Δεν αποκλείω να Έπαιρνα ενα καλο ΤΤ απο την άλλη, αναλόγως budget, κριτικές κλπ. Καθαρά προσωπική άποψη αυτό. Αρκετά TT απο την άλλη εχουνε βγάλει κάποια προβλήματα οποτε τα ζυγίζει κάποιος και αποφασίζει. Δεν υπάρχει λόγος να ερχόμαστε σε αντιπαράθεση

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντιλέγω οτι είναι αξιόλογα αρκετά TT. Επίσης ούτε ότι προτιμώ τα ακριβά, απλά εγω προσωπικά αν ήταν να παρω ενα με 80 ευρώ θα μάζευα ακομα λίγα λεφτά να έπαιρνα ενα καλύτερο. ( έχει ένας φίλος ενα super flower και έχω μπει στο τρυπάκι). Και αυτό το ανέφερα σαν απάντηση σε έναν φίλτατο. Δεν αποκλείω να Έπαιρνα ενα καλο ΤΤ απο την άλλη, αναλόγως budget, κριτικές κλπ. Καθαρά προσωπική άποψη αυτό. Αρκετά TT απο την άλλη εχουνε βγάλει κάποια προβλήματα οποτε τα ζυγίζει κάποιος και αποφασίζει. Δεν υπάρχει λόγος να ερχόμαστε σε αντιπαράθεση

Ποια αντιπαραθεση ρε συ. Αφου γραφεις οτι να ναι....Που ειδες σε Budget 80 ευρω να προτεινουμε Thermaltake....Ξαναδες προηγουμενα post σε αυτη και την προηγουμενη σελιδα γιατι μαλλον τα εχεις μπερδεψει.

 

Επισης το ξαναλεω το τι θα εκανες εσυ προσωπικα απο πλευρας αγορας δεν μας ενδιαφερει,υπο την εννοια οτι εσυ μπορει να εδινες 30ευρω παραπανω να αγοραζες ενα τροφοδοτικο των 110ευρω.Ρωτας ομως αν ο αλλος μπορει να δωσει παραπανω χρηματα για αυτο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου ξαναλέω αυτό που ειπα πήγαινε σε έναν φίλτατο που αναφέρθηκε σε μένα προσωπικά, οχι στον TS. Τα 80 ευρώ τα ανέφερα ενδεικτικά. Για μένα, σαν επιλογή δικιά μου. Και επίσης σου λέω ξανά οτι στον TS εχουνε ήδη προταθεί τροφοδοτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου ξαναλέω αυτό που ειπα πήγαινε σε έναν φίλτατο που αναφέρθηκε σε μένα προσωπικά, οχι στον TS. Τα 80 ευρώ τα ανέφερα ενδεικτικά. Για μένα, σαν επιλογή δικιά μου. Και επίσης σου λέω ξανά οτι στον TS εχουνε ήδη προταθεί τροφοδοτικά.

Ναι και τι σχεση εχει αυτο ομως που γραφεις?????Η ολη κουβεντα γυρω απο τα Thermaltake ηταν με βαση το budget του ts.Δεν ειδα κανεις να σε ρωτησε τι τροφοδοτικο θα επερνες εσυ ή τιποτα τετοιο.Αρα τι σχεση εχουν αυτα που γραφεις δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...