Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανένα από τα δύο δεν θα έπαιρνα. Στο Be quiet το eshop γράφει στη συσκευασία bulk:wacko:

Κάτι όμως πρέπει να βάλω! Ξέρω ότι στα 40-50 δύσκολα βρίσκεις κάτι αξιόπιστο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάτι όμως πρέπει να βάλω! Ξέρω ότι στα 40-50 δύσκολα βρίσκεις κάτι αξιόπιστο!

Το πρόβλημα είναι το eshop. Στο σκρουτζ βρίσκεις XFX-Super Flower.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ θά'παιρνα το vs450.

Ναι, αλλά δεν ακούγονται για την σειρά VS τα καλύτερα. Μην ξεχνάς ότι το σύστημα θα είναι τουλάχιστον 12 ώρες ανοικτό! Απλώς ρώτησα, μιας και θα υπάρχουν άτομα που θα ξέρουν κάτι παραπάνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω προσωπικά το VS450 και ήταν σε υπολογιστή που δούλευε 8-10 ώρες την μέρα. Μια χαρά και κρύο ;)

 

Το άλλαξα για το seasonic SS12II

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα multirama τροφοδοτικό καθημερινά ανοιχτό για 10 ώρες περίπου,με αυξομειώσεις και διακοπές ρεύματος για 4 χρόνια,άντε βγάλε άκρη τώρα  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτά τα τροφοδοτικά είναι γενικά πότε θα προκύψει και αν προκύψει η κακιά στιγμή που λένε. Αν και για ένα απλό συστηματάκι με pentium4 δεν πρέπει να είναι άσχημη επιλογή το VS, αλλά καλύτερα το BeQuiet που αναφέρατε. 'Αλλη επιλογή είναι το Link.png Site: thermaltakemunich 430W (και ο θεός μαζί σου :P)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτά τα τροφοδοτικά είναι γενικά πότε θα προκύψει και αν προκύψει η κακιά στιγμή που λένε. Αν και για ένα απλό συστηματάκι με pentium4 δεν πρέπει να είναι άσχημη επιλογή το VS, αλλά καλύτερα το BeQuiet που αναφέρατε. 'Αλλη επιλογή είναι το Link.png Site: thermaltakemunich 430W (και ο θεός μαζί σου :P)

Μια χαρα ειναι το Munich απο το 2013 εφτιαξα για γνωστους 7 μεσαια συστηματα με αυτο,ουτε ενας δεν εχει προβλημα μεχρι στιγμης.

 

Να προσθεσω οτι διαβαζω το ινσομνια μεσο ορο 3 ωρες την ημερα.Εδω και 3 - 4 χρονια δεν εχω διαβασει ουτε μια περιπτωση προβληματος με Thermaltake τροφοδοτικο της σειρας Germany, ουτε μια,ετσι για δειγμα.Πρεπει να ειναι η πιο επιτυχημενη value σειρα της δεκαετιας,χωρις πλακα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^Το θέμα είναι ότι δεν αξίζει το thermaltake τα λεφτά που ζητάει το eshop.

49 ευρω εχει το πιο φτηνο 2 ευρω διαφορα,εξαλλου και μερικα φτηνα EVGA παλι η HEC τα φτιαχνει. Μπορει να κανω λαθος αλλα νομιζω δεν υπαρχουν καλυτερα σε αυτες τις τιμες και ειναι και single rail με πολυ καλη παροχη σε amps. Βεβαια πριν τα capital controls ηταν 10 ευρω κατω ολα τα μοντελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51.26 έχει αυτή τη στιγμή στο eshop, που ο θεματοθέτης μπορεί να ψωνίσει όπως μας είπε και όχι δεν αξίζει όπως προείπα.

Τώρα για τα άλλα περί hec και single rail δεν καταλαβαίνω γιατί τα αναφέρεις ,γιατί ούτε η μεν hec είναι και καμμιά κορυφαία εταιρεία(ιδίως μετά από τόσα χρόνια παρουσίας, μετριότατη θά'λεγα),αλλά ούτε το single rail είναι κάτι που θα ωφελήσει σε κάτι τον θεματοθέτη.

 

Υ.Γ Και δώσε τώρα τα όργανα  :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^Το θέμα είναι ότι δεν αξίζει το thermaltake τα λεφτά που ζητάει το eshop.

Το θέμα επίσης είναι ότι δεν μπορεί να πάρει από αλλού αφού είπε μόνο e-shop. Επομένως...

* Tα single rail τροφοδοτικά είναι καλύτερα από τα multi-rail και πλέον σχεδόν όλα βγαίνουν έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...