Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το θέμα επίσης είναι ότι δεν μπορεί να πάρει από αλλού αφού είπε μόνο e-shop. Επομένως...

* Tα single rail τροφοδοτικά είναι καλύτερα από τα multi-rail και πλέον σχεδόν όλα βγαίνουν έτσι.

Επομένως, του προτάθηκαν εξίσου καλά και αρκετά πιο φθηνά τροφοδοτικά(ποσοστιαία),άρα..

*Αυτό δεν ισχύει,είναι δικιά σου εικασία και το ότι βγαίνουν όλα έτσι σημαίνει μόνο ένα πράγμα ,κόστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επομένως, του προτάθηκαν εξίσου καλά και αρκετά πιο φθηνά τροφοδοτικά(ποσοστιαία),άρα..

*Αυτό δεν ισχύει,είναι δικιά σου εικασία και το ότι βγαίνουν όλα έτσι σημαίνει μόνο ένα πράγμα ,κόστος.

Ποια είναι τα πιο καλά και πιο φθηνά τροφοδοτικά που του προτάθηκαν μέσα στο e-shop από όπου θέλει και να αγοράσει για πες μας.

 

* Δεν είναι δικιά μου εικασία. Δηλ θες να μου πεις ότι όλα τα κορυφαία μοντέλα τροφοδοτικών 80+platinum ή titanium, εταιριών όπως: seasonic, delta, super flower, CWT, που εκτός από το ότι βγάζουν τα δικά τους τροφοδοτικά, προμηθεύουν όλους του υπόλοιπους (crsair, evga, coolermaster κ.α) και έχουν τιμές των 200€+ και είναι φυσικά single rail, το κάνουν για μόνο ένα πράγμα, το κόστος;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια είναι τα πιο καλά και πιο φθηνά τροφοδοτικά που του προτάθηκαν μέσα στο e-shop από όπου θέλει και να αγοράσει για πες μας.

 

* Δεν είναι δικιά μου εικασία. Δηλ θες να μου πεις ότι όλα τα κορυφαία μοντέλα τροφοδοτικών 80+platinum ή titanium, εταιριών όπως: seasonic, delta, super flower, CWT, που εκτός από το ότι βγάζουν τα δικά τους τροφοδοτικά, προμηθεύουν όλους του υπόλοιπους (crsair, evga, coolermaster κ.α) και έχουν τιμές των 200€+ και είναι φυσικά single rail, το κάνουν για μόνο ένα πράγμα, το κόστος;;;

Δε σου λέω είναι μυστικό.

Ναι, το κόστος είναι έτσι απλά τι σου φαίνεται παράξενο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σου λέω είναι μυστικό.

Ναι, το κόστος είναι έτσι απλά τι σου φαίνεται παράξενο;

Αφού είναι μυστικό τι να κάνουμε. Άλλη φορά.

Τί έτσι απλά; Όταν λες ότι το κάνουν για το κόστος, είναι σα να λες ότι το κάνουν επειδή βγαίνει πιο φθηνά για αυτούς.

 

tech quickie που ανάβει φωτιές. internally multi. either way ανέκαθεν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τη γνώμη μου το αν ένα τροφοδοτικό είναι multi ή single rail δε λέει τίποτα για την αξιοπιστία του. Το μόνο που έχεις να κάνεις αν έχεις multi rail τροφοδοτικό είναι να μην φορτώνεις μόνο ένα rail, αλλά να ισοκατανέμεις το φορτίο σε όλα τα rails.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τη γνώμη μου το αν ένα τροφοδοτικό είναι multi ή single rail δε λέει τίποτα για την αξιοπιστία του. Το μόνο που έχεις να κάνεις αν έχεις multi rail τροφοδοτικό είναι να μην φορτώνεις μόνο ένα rail, αλλά να ισοκατανέμεις το φορτίο σε όλα τα rails.

 

Ναι, αλλά έτσι, καλό πάσχα που λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είναι μυστικό τι να κάνουμε. Άλλη φορά.

Τί έτσι απλά; Όταν λες ότι το κάνουν για το κόστος, είναι σα να λες ότι το κάνουν επειδή βγαίνει πιο φθηνά για αυτούς.

Καμμιά φορά ,δεν  μπορώ αυτούς που βαριούνται.

Στην Λάμψη είμαστε,ποσες φορές θα το πώ ,ναι έτσι απλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμμιά φορά ,δεν  μπορώ αυτούς που βαριούνται.

Στην Λάμψη είμαστε,ποσες φορές θα το πώ ,ναι έτσι απλά.

 

Τότε δεν μπορείς τον εαυτό σου. Τεσπα όλοι καταλάβαμε. Δεν χρειάζεται συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να καταλάβεις καημένε ,που για ένα απλό συστηματάκι που ούτε 100watt δεν θα καταναλώνει,μιλάμε για μονές και πολαπλές γραμμές και ότι του κατέβει του καθενός* εδώ μέσα και στο τέλος προσπαθούμε να λύσουμε το μεσανατολικό και ποιός την έχει πιο μακριά.

Ναι όντως, δεν υπάρχει λόγος για συνέχεια και δεν μιλάω εκ μέρους όλου του forum όπως εσύ αλλά μόνο για μένα.

 

*Και ναι δυστυχώς είμαι και εγώ πολλές φορές ένας από αυτούς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να καταλάβεις καημένε ,που για ένα απλό συστηματάκι που ούτε 100watt δεν θα καταναλώνει,μιλάμε για μονές και πολαπλές γραμμές και ότι του κατέβει του καθενός* εδώ μέσα και στο τέλος προσπαθούμε να λύσουμε το μεσανατολικό και ποιός την έχει πιο μακριά.

Ναι όντως, δεν υπάρχει λόγος για συνέχεια και δεν μιλάω εκ μέρους όλου του forum όπως εσύ αλλά μόνο για μένα.

 

*Και ναι δυστυχώς είμαι και εγώ πολλές φορές ένας από αυτούς.

 

Εγώ είμαι ο καημένος ή εσύ; Τα rails μπήκαν μετά στο παιχνίδι, είσαι σε τεχνολογικό forum και εσύ την ξεκίνησες αυτή την κουβέντα, καθώς νομίζεις ότι είχα άδικο. Είπαμε τι τροφοδοτικό θα πάρει ο ενδιαφερόμενος, και εσύ κάνεις λες και δεν ξέρουμε ότι προταθήκαν και φθηνότερα, αλλά ο ts είπε από το e-shop, και τα καλύτερα είναι αυτά τα 3 από επιλογές. Επειδή δηλ θεωρείς ότι το thermaltake δεν τα αξίζει, ενώ όντως είναι καλύτερο απο τα άλλα 2 κυρίως λόγω του ότι είναι δοκιμασμένο καθόμαστε και χαλιόμαστε για να γλυτώσει 10€.. Τεσπα δεν ήθελα να φανώ επιθετικός και συγγνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτά τα τροφοδοτικά είναι γενικά πότε θα προκύψει και αν προκύψει η κακιά στιγμή που λένε. Αν και για ένα απλό συστηματάκι με pentium4 δεν πρέπει να είναι άσχημη επιλογή το VS, αλλά καλύτερα το BeQuiet που αναφέρατε. 'Αλλη επιλογή είναι το Link.png Site: thermaltakemunich 430W (και ο θεός μαζί σου :P)

Για ποιο λόγο λες καλύτερα το Be Quiet έναντι του VS ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...