Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οχι εντελως νεκρο. Εχω cold boot οταν περνανε πολλες ωρες σβηστο. Η αν το βγαλω το καλωδιο, πατησω το start κι αδειασουν οι πυκνωτες, τοτε σιγουρα το επομενο ανοιγμα ειναι cold boot.

Ειχα και δυο μπλε οθονες στο ασχετο... νομιζω σιγα σιγα χαιρεταει και δε θελω να το αφησω πανω μη παρει και τιποτα αλλο μαζι του.

 

 

Διαβασα διθυραμβικο review στο johnyguru για το tx750m (2017)

Ειναι semimodular αλλα γλιτωνω κανα 35-40 εναντι των αλλων 2.

Με κολλαει λιγο που ειναι tx κι εγω ειμαι λιγο πριμαντονα με τα

brands στο hw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο και το evga αλλα μιας και μου την εκανε η evga λεω να κανω αλλαγη στη μαρκα.... μου χει γυαλισει και το link ( θα το βερεθω σε μια ωρα μαλλον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα από την Κρήτη στη παρέα! Πριν μπω στο καράβι διαπίστωσα ότι νίκησα το psu της υπογραφής. Είμαι ανάμεσα στο RM750i και στο HX750 (2017). Τα βρίσκω στα 148 ευρώ και τα δύο.

Ποιο από τα δύο θα διαλέγατε?

 

εχω χρονια το rm750i και μπορω να σου πω οτι ειναι κορυφαίο , αν και στην αρχη είχα ένα coil whine και σκεφτομουν να το επιστρέψω μετά απο μερικές μέρες χρήσης έφυγε

 

απο κει και πέρα όλα τα 750αρια που λες της corsair έχουν ένα eps connector ενω αντιστοιχα απο άλλες μάρκες εχουν δύο και με τις καινουριες χ399/χ299 μητρικές να ζητάνε και 2ο ακόμα και αν δεν σκοπεύεις άμεσα να παρεις τέτοιο σύστημα με βάση οτι το τροφοδοτικο θα το χεις χρονια  θεωρώ μαλακια τοσο ακριβο τροφοδοτικο να μην εχει 2ο eps connector

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας  επειδη πριν μερικες μερες  μου παρουσιασε  ενα  προβλημα  το  τροφοδοτικο  μου το  οποιο το ειχα  σχεδον  5  χροννια  ..και επειδη το  πηγα σε εναν  ηλεκτρονικο και  μου  ειπε οτι  χαλασε επειδη  οι πυκνωτες  τα  φτυσανε και επισης   μου εκανε  ενα  τρομακτικο  θορυβο  ,,πηρα  την αποφαση να  αγορασω ενα  καινουργιο το  θεμα  εινε οτι  θελώ να  αγορασω ενα παρα  πολυ καλό  τροφοδοτικο το  οποιο να εινε αξιοπιστο και καλο.. θελώ να  αγορασω ,ενα  τροφοδοτικο απο  1200 εως  και  1600   το  θελω να το εχω  και  για μελλοντικη  χρηση. στην περιπτωση  που  αγορασω καπια  στιγμη εναν νεο  επεξεργαστη πχ 8 πυρυνες  και στην περιπτωση  και 2  καρτες  γραφικων,, στο μελλον για  sli και  crossfire/ . θελω να παρω κατι  μελλοντικο..  περα  απο αυτο θελω να  μου προτεινετε μαγαζια τα  οποια δεχοντε  τα λεφτα με δοσεις,  μπορω να διαθεσω μεχρι και  400  ευρω δεν εχω  κανενα  απολυτος προβλημα απλα θελω να  μου προτεινετε  καπια τροφοδοτικα τα  οποια να εινε  παρα  πολυ καλα και  φυσικα να εινε  αξιοπιστα ....δεν  γνωριζω  πια εινε τα καλυτερα  απο μαρκες εννοω. και ποιοτικα σε θεμα κατασκευης και  υλικων . απλα  μου ετυχε  αυτο το προβλημα με το  τροφοδοτικο  μου  πριν 2  ημερες....


 


θελω να παρω ενα παρα  πολυ καλο..((.


  • Ποιότητα των πυκνωτών
  • Πιστοποίηση 80Plus
  • Modular ή semi-modular καλώδια))  απο τα 2  πιο να επιλεξω??

δεν εχω θεμα με τα λεφτα  απλα  θελω να το αγορασω με δοσεις και  φυσικα μεσω τραπεζης..


 


Περα  απο αυτο το συστημα  που εχω  αυτη  την στιγμη εινε ενας 4770 k στα  4,5  overcloking..  μια καρτα  γραφικων  780  ,,  μια  16  γιγα μνημη ,, 4  σκληροι δισκοι των 4  τΒ  ,, μια οθονη 29 ιντσων.. ενας ssd  diskos ,,μια καρτα  ηχου  που εχω.. απλα  θελω να  αγορασω ενα παρα  πολυ καλο  γιατι  σε 2  χροννια  και  νωριτερα  θα κανω αναβαθμιση σε   6  πυρηνες  και σε ανωτερες  μνημες και οθονη και καρτα  γραφικων  και θελω να παρω ενα  τροφοτικο μεχρι  1600 waTT  οπως σας  προανεφερα  εχω λεφτα μπορω να διαθεσω  απλα  θελω να  μου  προτεινετε  τροφοτικα  ποιοτικα  σε  θεμα 


  • Ποιότητα των πυκνωτών
  • Πιστοποίηση 80Plus
  • Modular ή semi-modular καλώδια και  αξιοπιστιας και ποιοτητας..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γεια σας  επειδη πριν μερικες μερες  μου παρουσιασε  ενα  προβλημα  το  τροφοδοτικο  μου το  οποιο το ειχα  σχεδον  5  χροννια  ..και επειδη το  πηγα σε εναν  ηλεκτρονικο και  μου  ειπε οτι  χαλασε επειδη  οι πυκνωτες  τα  φτυσανε και επισης   μου εκανε  ενα  τρομακτικο  θορυβο  ,,πηρα  την αποφαση να  αγορασω ενα  καινουργιο το  θεμα  εινε οτι  θελώ να  αγορασω ενα παρα  πολυ καλό  τροφοδοτικο το  οποιο να εινε αξιοπιστο και καλο.. θελώ να  αγορασω ,ενα  τροφοδοτικο απο  1200 εως  και  1600   το  θελω να το εχω  και  για μελλοντικη  χρηση. στην περιπτωση  που  αγορασω καπια  στιγμη εναν νεο  επεξεργαστη πχ 8 πυρυνες  και στην περιπτωση  και 2  καρτες  γραφικων,, στο μελλον για  sli και  crossfire/ . θελω να παρω κατι  μελλοντικο..  περα  απο αυτο θελω να  μου προτεινετε μαγαζια τα  οποια δεχοντε  τα λεφτα με δοσεις,  μπορω να διαθεσω μεχρι και  400  ευρω δεν εχω  κανενα  απολυτος προβλημα απλα θελω να  μου προτεινετε  καπια τροφοδοτικα τα  οποια να εινε  παρα  πολυ καλα και  φυσικα να εινε  αξιοπιστα ....δεν  γνωριζω  πια εινε τα καλυτερα  απο μαρκες εννοω. και ποιοτικα σε θεμα κατασκευης και  υλικων . απλα  μου ετυχε  αυτο το προβλημα με το  τροφοδοτικο  μου  πριν 2  ημερες....

 

θελω να παρω ενα παρα  πολυ καλο..((.

  • Ποιότητα των πυκνωτών
  • Πιστοποίηση 80Plus
  • Modular ή semi-modular καλώδια))  απο τα 2  πιο να επιλεξω??

δεν εχω θεμα με τα λεφτα  απλα  θελω να το αγορασω με δοσεις και  φυσικα μεσω τραπεζης..

 

Περα  απο αυτο το συστημα  που εχω  αυτη  την στιγμη εινε ενας 4770 k στα  4,5  overcloking..  μια καρτα  γραφικων  780  ,,  μια  16  γιγα μνημη ,, 4  σκληροι δισκοι των 4  τΒ  ,, μια οθονη 29 ιντσων.. ενας ssd  diskos ,,μια καρτα  ηχου  που εχω.. απλα  θελω να  αγορασω ενα παρα  πολυ καλο  γιατι  σε 2  χροννια  και  νωριτερα  θα κανω αναβαθμιση σε   6  πυρηνες  και σε ανωτερες  μνημες και οθονη και καρτα  γραφικων  και θελω να παρω ενα  τροφοτικο μεχρι  1600 waTT  οπως σας  προανεφερα  εχω λεφτα μπορω να διαθεσω  απλα  θελω να  μου  προτεινετε  τροφοτικα  ποιοτικα  σε  θεμα 

  • Ποιότητα των πυκνωτών
  • Πιστοποίηση 80Plus
  • Modular ή semi-modular καλώδια και  αξιοπιστιας και ποιοτητας..

 

ειδαλλως μπορεις να δεις και αυτο to θεωρώ πολυ καλο και πολυ αξιόλογη εταιρία 

 

https://www.skroutz.gr/s/4356388/Seasonic-M12II-750-Bronze-EVO-Edition.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως σας  προανεφερα  θελω να παρω  ενα  τροφοδοτικο  απο 1200  μεχρι και  1300  δεν εχω  θεμα με τα  λεφτα  και δεν  θελω να με παρεξηγησετε  που  θελω ενα  1200 μεχρι και  1300  απλα  θελω να  μου  προτεινετε τα καλυτερα  απο 1200 μεχρι και 1300//

 

 μπορω να διαθεσω μεχρι και  400  ευρω δεν εχω  κανενα  απολυτος προβλημα απλα θελω να  μου προτεινετε  καπια τροφοδοτικα τα  οποια να εινε  παρα  πολυ καλα και  φυσικα να εινε  αξιοπιστα ....δεν  γνωριζω  πια εινε τα καλυτερα  απο μαρκες εννοω. και ποιοτικα σε θεμα κατασκευης και  υλικων . απλα  μου ετυχε  αυτο το προβλημα με το  τροφοδοτικο  μου  πριν 2  ημερες....

 

θελω να παρω ενα παρα  πολυ καλο..((.

σε  θεμα

 

  • Ποιότητα των πυκνωτών
  • Πιστοποίηση 80Plus
  • Modular ή semi-modular καλώδια)) πιο να παρω??

μπορειτε να  μου  προτεινετε τα καλυτερα  απο 1200 μεχρι και 1300??? που να εινε και  ποιοτικα και  καλα σε  ολους τους  τομεις?? απλα  θελώ να παρω ενα  για  για το παρον αλλα και  για μελλοντικι χρηση. 

 

δεν εχω θεμα με τα λεφτα  απλα  θελω να το αγορασω με δοσεις και  φυσικα μεσω τραπεζης.. και  θελώ να  μου προτεινετε μαγαζια  που  δεχοντε με δοσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να ζητάς να δώσεις ένα καρό λεφτά ενώ μπορείς να κανεις δουλειά με 80-100-120 ευρώ, αλλά θα το πάρεις με δόσεις, δεν ξερω πως να το χαρακτηρίσω.

 

Ξανασκέψου το.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να  μου προτεινεις  τροφοδοτικα  απο 1200 μεχρι και 1300??? που να εινε και  ποιοτικα και  καλα σε  ολους τους  τομεις?σε  παρα καλω παρα  πολυ.,

 

 αυτα  εινε  καλα??

 

 

 
Corsair HXi Series 1200W
CoolerMaster V-series V1200 Platinum
 
EVGA Supernova 1000 G3 (Χ2)
Seasonic Prime 1000 W Titanium
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...