Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν έκανε τίποτα άλλη ζημιά ακόμα είμαι χωρίς πισι...λες να πέρασε και ζημιά και σε κάτι άλλο από το μπαμ; Μου βάζεις ιδέες...θέλω ένα καλό και άνετο σε βάτ όταν το δουλεύεις φουλ...να έχει περιθώρια...

Πήρα φτηνό και την πάτησα σαν αρχάριος

550watt 80+ me καλύπτουν άνετα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 λεπτά πριν, telisg60 είπε

Δεν ξέρω αν έκανε τίποτα άλλη ζημιά ακόμα είμαι χωρίς πισι...λες να πέρασε και ζημιά και σε κάτι άλλο από το μπαμ; Μου βάζεις ιδέες...θέλω ένα καλό και άνετο σε βάτ όταν το δουλεύεις φουλ...να έχει περιθώρια...

Πήρα φτηνό και την πάτησα σαν αρχάριος

550watt 80+ me καλύπτουν άνετα;

Ναι ανετότατα.

Φθηνό με 5 έτη εγγύηση. https://www.skroutz.gr/s/12685510/Thermaltake-Smart-RGB-500W.html

Και 350άρι σου κάνει, αλλά με 500άρι θα είσαι άρχοντας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Telis60, Σκέψου ότι στο σύστημά μου, έχω 8700k overclocked για συνεχή χρήση, GTX 1080ti (2Χ8pin θέλει για την τροφοδοσία της) και 4 HDD (+2 SSD). Βάλε σε αυτά και την υδρόψυξη, τους ανεμιστήρες κλπ, το τροφοδοτικό μου είναι 650W (απλά gold certification και αρκετά επώνυμο), και δεν πιστεύω ότι το xfx ts 550 (bronze αλλά με ποιοτικά υλικά κατασκευής), δεν θα με κάλυπτε. Απλά βρήκα το Seasonic σε τιμή λουκούμι και όρμηξα ^_^ 

Τώρα το smart se 530 ή το παραπάνω που προτείνεται, δεν θα σε αφήσουν "ξεκρέμαστο". Ατυχίες συμβαίνουν, αλλά όταν για την τροφοδοσία σου παίρνεις κάποιο noname τροφοδοτικό, παίζεις με τη φλόγα (σχεδόν κυριολεκτικά 😛 ).

Ελπίζω να μην πήρε τίποτα μαζί του, αλλά επειδή δεν έχουν και καμία προστασία αυτά τα τροφοδοτικά, I am not sure. Ελπίζω να έμεινε εκεί το "μπαμ".

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Για ενα συστημα με 8600κ στοκ και rx580 θα φτανει αν βαλουμε τροφοδοτικο cx550m; Εχει εναν ssd. 1tb hdd. 16gb ram. Αεροψυχτρα και 3 ανεμηστιρακια.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, sotiris123 είπε

Καλησπερα. Για ενα συστημα με 8600κ στοκ και rx580 θα φτανει αν βαλουμε τροφοδοτικο cx550m; Εχει εναν ssd. 1tb hdd. 16gb ram. Αεροψυχτρα και 3 ανεμηστιρακια.  

Ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για το 750αρι antec εννοεις ; Η και το 550 φτανει;

 

επισης αν δεν φτανει το 550 υπαρχει και η λυση να του δωσω το 6ετιας πλεον τροφοδοτικο της υπογραφης μου. Και να παρω εγω τον 550. Απλα δεν ξερω κατα ποσο μετα απο τοσα χρονια ειναι σε καλη κατασταση το δικο μου. 

Επεξ/σία από sotiris123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερώτηση ήταν αν αρκεί το cx 550 και η απάντηση είναι ότι αρκεί. Αν κάνει υπέρβαση όπως λες όχι για τα βατ αλλά για το καλύτερο unit υπάρχει το rmx. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως παιδια εχω τροφοδοτικο 8 χρονια Coolermaster GX750 και εχει απειρες ωρες δουλειας,παιχνιδια και απο μεσα μονο εγω ελειπα αφου αποφασισα να το καθαρισω.Ειναι ακομα ΑΘΟΡΥΒΟ μεχρι αηδιας με Ryzen 2600 GTX1060 και 5 σκληρους.Δε ξερω αν ακομα βγαζει ποιοτικα τροφοδοτικα αλλα το συγκεκριμενο ειναι κτηνος.Αν και πλεον ολοι οι δρομοι οδηγουν σε evga.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, grmaster2 είπε

γιατί το antec κοστίζει +10ε με 100w παραπάνω ενώ το rmx +20e στα ίδια watt. Τα τροφοδοτικά διαρκούν περισσότερο όταν δεν ζορίζονται.

Πόσα watt θέλει το σύστημα που ρώτησε ξέρεις; Δέκα χρόνια εγγύηση δίνει λες να μην κάνει απόσβεση; Τεσπα είναι καλά τροφοδοτικά όλα όσα αναφέραμε οποιο θέλει παίρνει και τα 550 watt υπεραρκουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...