Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν χρειαζεται να ψαξεις κατι ειδικο.Δουλευει οποιοδηποτε 3pin απλα θα συνδεσεις απο τα τρια τα δυο.Δες σε ποιο απο τα δυο  δουλευει πριν το κλεισεις.Το τριτο ειναι για να "βλεπεις" στροφες.

Mπορεις να παρεις κατι τετοιο αλλα οπως βλεπεις δεν εχει τιποτα επανω...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από JDROGAS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, JDROGAS είπε

Δεν χρειαζεται να ψαξεις κατι ειδικο.Δουλευει οποιοδηποτε 3pin απλα θα συνδεσεις απο τα τρια τα δυο.Δες σε ποιο απο τα δυο  δουλευει πριν το κλεισεις.Το τριτο ειναι για να "βλεπεις" στροφες

 

Η υποδοχη που εχει ειναι "κλειστη" για 2-pin. Εχω 3-pin που καθεται αλλα δεν μπαινει στην υποδοχη αυτη αρα ή χρειαζομαι fan με 2-pin ή αναλογο adaptor που ουτε και τετοιο βρηκα. 

Υπαρχει κατι τετοιο? 

Το να κοψω το παλιο 2-pin και να κολλησω τα καλωδια απο το 3-pin το σκεφτηκα αλλα δεν παιζει να το κανω.

Btw δεν ξερω αν εχεις βαλει καποιες φωτος αλλα απ'οπου και αν ανοιξα τη σελιδα δε φαινονται. Φαινεται οτι κατι υπαρχει αλλα οχι οι φωτος. Ουτε σε chrome , ουτε σε Firefox, ουτε απο το κινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, JDROGAS είπε

Δεν γνωριζω εαν εχουν εδω με 2pin ηταν τα fan απο server ειχα καποτε πολλα τετοια.

Σιγουρα εχουν εξωτερικο.

Κατι τετοιο δεν σου κανει;ARSYLID-Conversion-cable-3-pin-to-2-pin-2-5mm-adapter-fan-for-VGA-cooling-fan.jpg.5d96ff4be9ebc65987839c3fa750ccae.jpg

Αν το θυληκο (το κατω οπως το βλεπω) ειναι 2pin μια χαρα κανει. Αυτο που εστειλες αρχικα απο eshop ειναι εξαντλημενο. Αυτο που εστειλες τωρα απο που ειναι? Ευχαριστω φιλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Με 240W κατανάλωση κάρτας συν 75W του επεξεργαστή φτάνουμε κοντά 350. Πιστοποίηση δεν βρήκα να έχει, ούτε OTP. Γενικά όχι, εκτός αν πρόκειται για χρήση browsing και τέτοια, όχι μαξ φόρτο.

 

Και εγώ την ίδια άποψη έχω απλά έλεγα να γλιτώσω την αγορά αλλού και μετά Πούλημα του Corsair. Θα φύγει λες το tx650m σφραγισμένο στα 80?

39 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

 

39 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

 

Επεξ/σία από Sakiz105
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, JDROGAS είπε

Nαι βεβαια 2 pin ειναι αλλα δεν βρισκω κι εγω εδω ολα απο ebay,aliexpress ειναι.

Αρα δεν ειναι δικο μου θεμα οτι εχω χαζεψει και δε βρισκω. Πφφφ.

Thnx ρε φιλε, θα συνεχισω να ψαχνω μηπως και.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

Θα φύγει λες το tx650m σφραγισμένο στα 80?

Αν έχει και απόδειξη (για την εγγύηση) άνετα! 

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Sakiz105 είπε

Έχω ένα Tt smart se 530w (το παλιό cwt) το οποίο το ειχα αντικαταστήσει με ένα Corsair tx650m πρόσφατα το οποίο το έστειλα για rma και αποτι βλέπω θα αργήσει 

Περιμένω την 3070 suprim μέσα στη βδομάδα. Να το βάλω πάνω ή όχι?  Τι λέτε? Καθαρό το βλέπω 

 

spacer.png

spacer.png

Bάλτο, δεν βλέπω κάποιο θέμα. Απλώς τράβα ένα -5% PL στην 3070 καλού κακού, γιατί με τα transients που βαράνε οι Ampere δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/2/2021 στις 1:25 ΠΜ, BlueBlood7 είπε

Το eshop έχει τρομερή έλλειψη από τροφοδοτικά εδώ και κανά μήνα. Μήπως σκέφτονται να το κλείσουν?

Ναι μόνο το 650αρι υπάρχει

δν ξερω , ας ελπισουμε οτι οι ελλειψεις ειναι λογω κοβιντ

Επεξ/σία από alexlen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι να κλείσει ρε παιδιά το e-shop? Ξέρετε τι κίνηση έχει? Όλο πακέτα μοιράζει.

Απλα ο κορονοϊος εχει επηρεάσει την διαθεσιμότητα.

Επεξ/σία από duffyduck
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/2/2021 στις 1:25 ΠΜ, BlueBlood7 είπε

Το eshop έχει τρομερή έλλειψη από τροφοδοτικά εδώ και κανά μήνα. Μήπως σκέφτονται να το κλείσουν?

Στις 4/2/2021 στις 11:14 ΜΜ, duffyduck είπε

Μια βόλτα έξω από οποιοδήποτε e-shop , θα σε πείσει ότι δεν παίζει να συμβεί τώρα στα κοντά. Στου Περιστερίου που πήγα πρόσφατα, είχε ουρανοξύστες από δέματα προς παράδοση :lol: 

Spoiler

Ξέρω, χτύπησα χορδή με το "βόλτα" 😛 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/2/2021 στις 11:44 ΠΜ, tommybertsen είπε

Μια βόλτα έξω από οποιοδήποτε e-shop , θα σε πείσει ότι δεν παίζει να συμβεί τώρα στα κοντά. Στου Περιστερίου που πήγα πρόσφατα, είχε ουρανοξύστες από δέματα προς παράδοση :lol: 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Ξέρω, χτύπησα χορδή με το "βόλτα" 😛 

 

Χαμος απο ουρες ολων των ηλικιων.Κυριως νεαροι και νεαρες στο Γαλατσι - Ανω Πατησια. Εχει τροφοδοτικα,απλα εχει μονο συγκεκριμενες εταιριες αυτη την περιοδο λογω covid.Ενω απο τις αλλες εχει μονο τα πανακριβα μοντελα. (Coolermaster,Thermaltake,EVGA εχει αρκετα μοντελα συνηθως,απο τα αλλα τελειωνουν και ξαναφερνει.) Βεβαια μια μικρη περιοδο προς τα Χριστουγεννα ειχε πεσει περονοσπορος,δεν υπηρχε λεπι.

Επεξ/σία από benign
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εδώ και καιρό θέλω να πάρω psu στα 850 watts. Έλεγα το Corsair RM850x, λόγω εγγύησης και χαμηλού θορύβου βάσει cybenetics, αλλά εξετάζω και το straight power 11 της Bequiet. Γνωρίζει κανείς αν σταματάει να δουλεύει ο ανεμιστήρας του bequiet σε χαμηλό φορτίο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...