Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα cx 500 αλλά θέλω να αναβαθμισω κάρτα σε 970 η ρ9 290, οποτε πάει για αναβάθμιση,τι προτείνεται μέχρι 70€ (το CPU είναι and 955)

Θα έχεις bottleneck με αυτόν τον επεξεργαστή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Με ενα τετοιο http://www.msystems.gr/index.php?category=1210&product=19241θα ειμαι καλυμμενος?

 

Δεν αξίζει όπως σου παν.Και στα 90-100 στη θέση σου θα προτιμούσα κάτι σε modular/semi modular.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι όσο και να ο ψάχνετε πάλι θα πάρετε μιας μάρκας που έχει ακουστεί και βγει καλή σχετικά....Δεν θα βγει άκρη.!τσάμπα το σκαλίζεται!

 

Μπορεί 1 εταιρία να φτιάχνει το 50% των τροφοδοτικών και μια άλλη το άλλο 50% και να σε κάνουν να νομίζεις ότι είναι από άλλου και από άλλου....!...Δεν θα βγει ποτέ άκρη με το θέμα....

Και η μια εταιρία να βάζει ένα καλώδιο μιας άλλης και μια ασφάλεια μιας άλλης και άντε βγάλε άκρη...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω το Link.png Site: corsairvs 450 το οποίο έχει ένα καλώδιο με δύο 6πινα(η 8πινα μάλλον), μπορεί να δεχθεί κάρτα που ζητάει δύο 6πινα;

 

Το έχω και εγώ, για κάρτα με δύο εξάπινα, χαλαρά, έχει 406βαττ στην 12άρα.

 

Τα δυο connectors είναι 6+2, αλλά κάρτα με δυο οχτάπινα δεν σηκώνει με τίποτα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω και εγώ, για κάρτα με δύο εξάπινα, χαλαρά, έχει 406βαττ στην 12άρα.

 

Τα δυο connectors είναι 6+2, αλλά κάρτα με δυο οχτάπινα δεν σηκώνει με τίποτα!

Τι κάρτα του έχεις απάνω ή τι κάρτα του έχεις βάλει στο παρελθόν;

Κανονικά ναι, αλλά καλύτερα ανέβασε μια φωτογραφία να δούμε αν όντως μιλάμε για τους σωστους connectors.

Για τους σωστούς μιλάμε, δεν υπάρχουν άλλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κάρτα του έχεις απάνω ή τι κάρτα του έχεις βάλει στο παρελθόν;

 

Λειτουργούσε κανονικά (και ακόμα λειτουργεί φτου του :P ) με μια GTX 275 superOverclock (230watt tdp) και δούλεψε οριακά με μια 4870Χ2 με 286watt tdp.

Ολα αυτά σε συνδιασμό με Q6600 (105) και πολλά φουρφούρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, εχω το συστημα της υπογραφης κατω, και ψάχνομαι τον τελευταιο καιρο για UPS, γιατι εχει αρχισει η ΔΕΗ τα τρελα της με διακοπες και αυξομειώσεις της τασης (νησι βλέπετε  :confused:  ). Λοιπον θελω καποιο UPS, δεν ξερω σε τι τιμες παιζουν, αλλα όχι ακριβο, πανω από 80Ε (αν γινεται!). Ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά κάποιοι από εσάς είχαν δίκιο με το που μου ήρθε η κάρτα γραφικών το psu δεν την σήκωσε και μετά από 5 χρονιά συνεχής λειτουργίας

τα έφτυσε σήμερα θα παραγάγγλιο καινούργιο τοπία ένα από αυτά τα 3

 

 

Seasonic M12II-750 Bronze EVO Edition

PSU ANTEC HIGH CURRENT GAMER HCG-750M 

PSU CORSAIR CX SERIES CX750M ATX - 750W 80 PLUS BRONZE CERTIFIED MODULAR 

 

                                                                                                                                                         ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά κάποιοι από εσάς είχαν δίκιο με το που μου ήρθε η κάρτα γραφικών το psu δεν την σήκωσε και μετά από 5 χρονιά συνεχής λειτουργίας

τα έφτυσε σήμερα θα παραγάγγλιο καινούργιο τοπία ένα από αυτά τα 3

 

 

Seasonic M12II-750 Bronze EVO Edition

PSU ANTEC HIGH CURRENT GAMER HCG-750M 

PSU CORSAIR CX SERIES CX750M ATX - 750W 80 PLUS BRONZE CERTIFIED MODULAR 

 

                                                                                                                                                         ευχαριστώ

Ας ελπίζουμε να μην έκαψε την κάρτα μαζί του, όπως και πάλι αρκετοί λέγαμε... :-(

 

 

Μπορείς να κάνεις την δουλειά σου και με κάποιο 500άρι, η 960 δεν ζητάει σχεδόν τίποτα. Δεν υπάρχει λόγος να πας σε κάποιο 750 αν δεν θες να "κάψεις" χρήματα ;)

 

Aπο τα τρία θα έπαιρνα το Seasonic αλλά με αυτά τα λευτά βρίσκεις το EVGA G2 750 που είναι πολύ καλύτερο!

 

Εγώ θα πρότεινα όμως για το τωρινό σου σύστημα αυτό http://www.e-shop.gr/psu-coolermaster-g550m-gm-series-550w-modular--80-bronze-rs550-amaab1-eu-p-PER.811576

 

ή ακόμα καλύτερα που είναι και 80+ GOLD

http://www.e-shop.gr/psu-super-flower-golden-green-hx-series-650w-sf-650p14xe-p-PER.811709

 

με -10 ευρώ έχει το 550 αλλά για 10 θα έπαιρνα 650 και ας μην χρειάζεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω να  μου αρκούν τα 500w γιατί έχω 3 hdd 2 dvd και θέλει και μια ψυκρτα γιατί σηκώνει θερμοκρασίες 85C

 

 

                                                                                                                                                            ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω να  μου αρκούν τα 500w γιατί έχω 3 hdd 2 dvd και θέλει και μια ψυκρτα γιατί σηκώνει θερμοκρασίες 85C

 

 

                                                                                                                                                            ευχαριστώ

 

Σου αρκούν άνετα! Δες εδώ http://www.coolermaster.outervision.com/

 

Αλλά καλύτερα πάρε ενα 650gold παρά 750 bronze με 35 ευρώ παραπάνω κίολας ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...