Προς το περιεχόμενο

[Amazon.com Android Appstore] ένα δωρεάν app κάθε μέρα


ssof

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβώς αυτό. Για "προσφορές" τύπου Lapse It που στην ουσία δεν ανακοινώνονται κάπου (εκτός και αν έγινε κάποιο λάθος από μεριά τους).

επισης το ιδιο το appstore στο κινητο/tablet, εχει επιλογη για enable notifications που ειδοποιει τι (ή μαλλον πόσα) εχει δωρεαν καθε μερα.

Eπειδη οπως ειπα δεν εχω ουτε 3η εφαρμογη ουτε μεσα απο την ιδια καποιο 'alert' (δε με ενδιαφερει να ενημερωνομαι καθε μερα), αυτο που ειχε ηδη αναφερει ο nek4d δηλαδη δεν ισχυει; Ετσι οπως το εγραψε φαινεται οτι αν εχει παραπανω απο 1 εφαρμογη δωρεαν θα μπορεις να το δεις ηδη απο το notification. Επισης δε βρισκω το λογο γιατι καποια 3η εφαρμογη με τετοιο σκοπο να μη σε ειδοποιει και για τις επιπλεον εφαρμογες...

 

Ενιγουει, εγω προσωπικα εχω καποια θεματακια με τη λειτουργια των εφαρμογων αυτων. Ζητανε να κανουν συνεχεια ελεγχο του λογαριασμου μου στο αμαζον, και εχω προβληματα γιατι καποιες τις εχω κατεβασει πχ απο το γερμανικο με τον ιδιο λογαριασμο, ή και απο το 'ιδιο αμαζον' (αμερικανικο πχ) αλλά με αλλο λογαριασμο (στην ιδια συσκευη) και καθε τοσο καποιες εφαρμογες δεν λειτουργουν... μπλεξιμο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 992
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eπειδη οπως ειπα δεν εχω ουτε 3η εφαρμογη ουτε μεσα απο την ιδια καποιο 'alert' (δε με ενδιαφερει να ενημερωνομαι καθε μερα), αυτο που ειχε ηδη αναφερει ο nek4d δηλαδη δεν ισχυει; Ετσι οπως το εγραψε φαινεται οτι αν εχει παραπανω απο 1 εφαρμογη δωρεαν θα μπορεις να το δεις ηδη απο το notification. Επισης δε βρισκω το λογο γιατι καποια 3η εφαρμογη με τετοιο σκοπο να μη σε ειδοποιει και για τις επιπλεον εφαρμογες...

 

Ενιγουει, εγω προσωπικα εχω καποια θεματακια με τη λειτουργια των εφαρμογων αυτων. Ζητανε να κανουν συνεχεια ελεγχο του λογαριασμου μου στο αμαζον, και εχω προβληματα γιατι καποιες τις εχω κατεβασει πχ απο το γερμανικο με τον ιδιο λογαριασμο, ή και απο το 'ιδιο αμαζον' (αμερικανικο πχ) αλλά με αλλο λογαριασμο (στην ιδια συσκευη) και καθε τοσο καποιες εφαρμογες δεν λειτουργουν... μπλεξιμο...

 

Επιασες ενα σημαντικο μειονεκτημα giorginho!

Μερικες, ζητανε οντως online επιβεβαιωση συνδεσης με το amazonstore, ενω θα επρεπε να τρεχουν κατ'ευθειαν. (Θα δοκιμασω και offline τι βγαζουν, το πιθανοτερο να μην τρεχουν. Οχι ολες παντως, πχ βλεπω το documents to go office που ειχε κατεβασει δικο του ξεχωρο κλειδι).

 

Και εγω εχω παρομοιο προβλημα, εχω παλιο fake λογαριασμο στο Αμερικανικο με πολλες εφαρμογες ενω στον 'κανονικο' λογαριασμο, πολυ λιγοτερες εφαρμογες, δηλ. απο τοτε που ξεκινησε επισημα δωρεαν για Ελλαδα. Τελικα χρησιμοποιω ακομη τον παλιο. Ευτυχως καποια τα επαναλαμβανει, πχ τα τελευταια δωρεαν τα ειχε ξαναδωσει. Οταν ομως χρειαστει να αγορασω κατι κανονικα, θα προτιμησω να 'γυρισω' στον 'κανονικο', γιατι οι αλλαγες δημιουργουν μπλεξιματα.

 

(edit λογω λανθασμενης παραθεσης...ολο κ πιο συχνα συμβαινει τελευταια...)

Επεξ/σία από nek4d
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ δεν δουλεύουν ούτε free εφαρμογές αν δεν έχεις το πρόγραμμα της amazon.

Είχα βάλει ένα απλό, free πρόγραμμα για μαθηματικά τεστ για παιδιά δημοτικού και δεν έπαιζε όταν απεγκατάστησα το amazon

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι, ακομα και αν χασει τα username/pass το amazon app, δεν παιζουν συνηθως και πρεπει να κανεις Login για να ξαναπαρουν μπρος. Ειναι λιγο αχαρακτηριστος ο τροπος ελεγχου οτι ειναι "νομιμα". 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επιπλέον δωρεάν εφαρμογές για σήμερα για τους κατόχους Kindle Tablet. Μπορούν να τις κατεβάσουν όλοι και να πάρουν δωρέαν 20 coins για τη κάθε μια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικά παιχνιδάκια δωρεάν σήμερα:

μαζί με έκαστο παιχνίδι τσιμπάτε και 20 amazon coins

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα coins σίγουρα ισχύει? Γιατί απ οτι βλέπω στα terms "The Program is currently only available to customers located in the United States. You may not purchase, receive, or redeem Coins if you are outside the United States."

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικά παιχνιδάκια δωρεάν σήμερα:

μαζί με έκαστο παιχνίδι τσιμπάτε και 20 amazon coins

Γαμώτο υπερβλακεία δεν το πρόλαβα ο γκαντέμης αν και νομίζω πως κάποια τα είχε ξαναβάλει στο παρελθόν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...